~Sentinel~

Što se čita?

323 posts in this topic

Da imam love, kupila bih Profil. Ili Algoritam, svejedno. Iako u Profilu ima koktela.

Dakle, več godinama svaku večer čitam, i zanimaju me vaše preporuke, pogotovo po žanrovima, da mogu isplanirati buduče aktivnosti.

U zadnjih mjesec dana pročitala sam The Historian Elizabeth Kostove, Chaperhause: Dune (6. dio) Franka Herberta, a sad sam na 100 Years of Solitude, Gabriel Marquez...

Sentinel, meni 100 godina najbolja knjiga... joj, na rubu sam da ti kazem kraj i pokvarim cijelu knjigu! :lol2:
Trenutno citam Šangaj baby od neke Wei Hui, tanka neka knjiga... a "citam" ju od prije ljeta... ali buuuudeeem! :(

Hej, sentinel, gdje si nasla drugu knjigu Dune serijala?? Vec godinu dana pohodim razne algoritmove i profile, i nista. A ostale nastavke imaju...

Preporucam "George RR Martin - The Song of Ice and Fire",, pomalo je opsezna, ali presavrsena.

Imam ja drugi dio doma, kupila u Profilu... Dune: Messiah...

Da ti olakšam posao:

Pravilnik_drzavne_mature.zip

Trebat češ Microsoftov reader, ali je jako dobar, pogotovo ako staviš slušalice i pustiš da ti čita... Naglasak je neobičan, ali se navikneš... Mislim, ja sam postala prelijena da sama čitam, nego mi Windowsi čitaju :hug00000:

Erica Jong- Strah od Letenja

(s obzirom na to kako je počelo mislim da krju i leathery nipošto ne bi smjele propustiti ovu knjgu :kava: )

Kako ga je priroda stvorila....

Uspješnica o glasovitom „slučaju blizanaca" koji je postao kriterij u raspravama o rodnom identitetu i ulozi prirode i odgoja u njegovom formiranju.
Godine 1967., nakon što je jedan od blizanaca Reimer pretrpio ozljede pri nestručnom obrezivanju, njegova obitelj je pristala da ga se podvrgne radikalnom liječenju: da mu se operativnim zahvatom promijeni spol. Slučaj če postati jedan od najslavnijih u modernoj medicini - a rezultirat će potpunim neuspjehom. Knjiga Kako gaje priroda stvorila neobična je priča o Davidu Reimeru, koji je, kada je konačno saznao svoju povijest bolesti, odlučio živjeti kao muškarac. To je sablasna priča o liječničkoj aroganciji, ali prije svega je to ljudska drama jednog čovjeka - i jedne obitelji - koji su zadivljujuće opstali usprkos svim prognozama.

.....super super knjiga....

s obzirom da sam plavusa sa ekonomije po defaultu citam Novu knjigu Lane Biondic....da ne bi bilo nismo procitali i nismo in.... :bicycle:

s obzirom da sam plavusa sa ekonomije po defaultu citam Novu knjigu Lane Biondic....da ne bi bilo nismo procitali i nismo in.... :bicycle:

Dobra potez :eusa_clap: :DD:

.pdf file s poezijom Emily Dickinson... Opet. Žena je genijalac.

Nikad nisam voljela poeziju, ali u zadnje vrijeme kao da sam počela shvačati da je tu koncentrirana naspretnija i najljepša moč izražavanja. Reči puno s malo riječi.

Iako ne mislim da neki današnji ajmo-reči pjevači zaostaju za mrtvim pjesnicima puno. I ne, ne mislim na Beyonce, Elenu Papablabla i narodnjake. Pjevači s mozgom, recimo.

Znaš šta...sad sam ti rekao onu čarobnu riječ na M :domina:
al ovdje ne smijem.....
Vidio sam ja ovo...nemam volje se upuštati u raspravu s njom...

Uredio Rale

Vidio sam ja ovo...nemam volje se upuštati u raspravu s njom...

toliki sam strah posijala na ovom forumu, da više ne smiju ni raspravljati sa mnom... ili samo Rale nema argumenata?

Pozdrav,
The Tyrant, the God Emperor

Ivan Cankar, zbirka novela "Istina i ljubav"

Stotine tisuća ljudi ginu, zar ih ne vidiš? Ne vidiš ih, ni jedne suze nisi prolio za njima. Kad bi te zabolio zub, ti bi izbezumljen trčao po sobi, uzdisao i psovao. Pregolemo je ovo vrijeme, zato ono prelazi kraj tebe; tek će drhtati i vriskati, plakati i smijati se. Prešlo je svaku mjeru sve to što se zbiva; pogled je zastrt, srce otupjelo; čovjek gleda goleme sablasti, utvare, ne razaznaje oblike, ne spoznaje njihovu grozotu i golemost; pun straha zakukuljujue se u tijesnu čahuru bola, koji mu je dosuđen i kojeg on može svsentyti.

Cosmopolitan! :domina: :feminist_en: ...... Šalim se. Ne vidim smisao u tom časopisu.

Mozartova pisma - pokušavam otkriti da li je imao Tourettov sindrom ili ne.

You wouldn't believe me if I told you... "Mother Alfred and the Doctors Mayo", napisao neki James P. Richardson. Nisam sigurna da bih preporučila, ima mi otprilike jednaku količinu umjetničkog nadahnuća kao osrednji Christian rock... ali, iz nekog razloga, tu sam knjigu kao mala pročitala više puta (doduše, to je bilo onda kad sam gutala sve i svašta). Sad pokušavam shvatiti zbog čega mi se imalo sviđalo :huh: .

Inače, da malo pojasnim, radi se o osnivanju Mayo klinike, koja se nalazi u Americi (Minnesota). Da ne bude potpuni gubitak vremena, interesirat ću se da vidim koliko je stvarna povijesna istina udaljena od one ispričane u knjizi.

Uredio Iida

Douglas Adams - "The Hitchhiker`s Guide to the Galaxy"

I to, svih 5-6 knjiga u jednoj! Deblja od Gajtona! :DD:

Nabavio u Algoritmu pokraj Dublin Pub-a.
Za dž (95 kn), što bi rekli mi sa one strane Dunava. :DD:

(dž = džaba)

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu