~Sentinel~

MEF Zagreb Patofiziologija Pf1 Algoritmi 2013/2014

8 poruka u ovoj temi

VSD algoritam, piše da "Zadebljanje desne klijetke (25)" vodi u "Hipertrofiju desne klijetke (5)", mada je obratno. Ujedno mislim da je točna strijelica da "Postupan porast tlaka u plućnom arterijskom stablu (prvih 6 godina) (1)" treba isto voditi u (5), a ta strijelica nije povučena.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama
prije 12 sati , čika Anker said:

VSD algoritam, piše da "Zadebljanje desne klijetke (25)" vodi u "Hipertrofiju desne klijetke (5)", mada je obratno. Ujedno mislim da je točna strijelica da "Postupan porast tlaka u plućnom arterijskom stablu (prvih 6 godina) (1)" treba isto voditi u (5), a ta strijelica nije povučena.

Da, apsolutno si u pravu za oboje. Ovo prvo doduše je kokoš ili jaje, ali drugo svakako.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

možda je glupo pitanje, ali kako funkcionira to s korištenjem knjige? Mislim, sumnjivo mi je to s obzirom da bismo si u knjizi mogli napisati sve algoritme

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

VSD- 4--->2 stoji, na početku. Mislim da je 6--->2 ispravno.

Hipovolemijski- hiperkatekol. po knjizi uzrokuje preusmjerenje energijskog metabolizma, nije označeno... Mislimda može i u povećanje učinkovitosti (21)

Uredio Anabela9

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 1/28/2017 at 1:15, čika Anker said:

Možda mi je patofiza zakržljala, ali vidim i da (1) porast tlaka u plućnom stablu negativno vodi u rad desne klijetke, to mi se čini nelogično. Tlak u plućnom krvotoku bi povećao rad desne klijetke? 23 negativno u 2 također?

On 1/30/2017 at 3:19, Anabela9 said:

VSD- 4--->2 stoji, na početku. Mislim da je 6--->2 ispravno.

OK, može i to, čini se ispravnije.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Redovni rok, 04. 09. 2017. hipergamaglobulinemija IgM, hipovolemijski..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu