med-et-smil

Maturanti generacije 2014 2015

585 poruka u ovoj temi

Ej hvala ti , skinula sam je pa ću je malo pogledati! :)

Sto se tice anorganske, ja imam knjigu, ali profa je rekla da slobodno ucimo iz biljeznice jer je to dovoljno... E sad, pitat cu je je li ima skripte iz anorganske na kompu (znam da je kopirala ovima za natjecanje) pa ti je posaljem... :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Ja imam ovu iz kemije: https://sr.scribd.com/doc/181980185/Opca-kemija-skripta-1-i-2-razred

Ta mi se nekako najviše svidjela i po tim knjigama po kojima je pisana i učim tako da će mi bit super za ponavljanje.

Ako netko ima neku dobru skriptu ili bilješke iz anorganske, nek slobodno podijeli (nemam knjige za 3. razred :D

Znači ima nas dvije što idu na treću sreću. :hug:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Znači ima nas dvije što idu na treću sreću. :hug:

Oho, nisam sama. :hug: Ajmo ove godine obje upisat i tješit se da nismo stare među ovim mlađahnima :P

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

E vidiš, vidiš, to je dobar stav :D Nisam 2 godine starija, nego imam 2 godine više iskustva. :cool:

Jesi ti počela učit?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nisam još, prvo ću nać profesora koji me voljan učit kemiju i biologiju sve do mature. A uz to studiram na pmf-u i tu treba imat odlične ocjene, kažeu roditelji koji će platit svu moju lijenost. :grouphug:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Koji si smjer na pmf-u? :D

A dobro, ima još vremena do mature, daleko je to :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Koji si smjer na pmf-u? :D

A dobro, ima još vremena do mature, daleko je to :)

Biologija i kemija. Tako sam se prošle godine tješila, vjeruj mi treba što prije se suočit s tim. ;)

Jel ideš samo na Zg ili ćeš sve?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa ti ćeš onda i na faksu sve naučit :D Znam, i ja sam, hahaha. Al zato sam ove godine puuuno ranije krenula, dok se još sjećam svega.

Samo Zagreb. Prve godine sam mogla samo njega zbog mature, inače bi otišla i u Split ako treba, ali sad bi mi već bilo jako teško ostaviti sve.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

A vidjet ćemo. Ipak moram sve naučit.

Ja ću mislim probat u svaki grad, tj. ponovo pisat maturu, Neka mi je sa srećom. :B

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kako napreduju pripreme? Ja polako pripremam kemiju i ona je po meni nekak najbitnija za naučiti. Ništa intenzivno da se pretrpam gradivom ali laganini i polako shvaćam iako je ne slušam od 2. Razreda srednje medicinske. Zanimljiva je pogotovo ako ucite iz prirucnika kemija u 24 lekcije. Sve gradivo na maturi je obuhvaceno i može se lijepo nauciti. Nego, jel zna netko kako funkcionora ona molarna Petera. To me konstantno koči pa ako netko može objasniti svojim riječima da lakše shvatim. Hvala!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kako napreduju pripreme? Ja polako pripremam kemiju i ona je po meni nekak najbitnija za naučiti. Ništa intenzivno da se pretrpam gradivom ali laganini i polako shvaćam iako je ne slušam od 2. Razreda srednje medicinske. Zanimljiva je pogotovo ako ucite iz prirucnika kemija u 24 lekcije. Sve gradivo na maturi je obuhvaceno i može se lijepo nauciti. Nego, jel zna netko kako funkcionora ona molarna Petera. To me konstantno koči pa ako netko može objasniti svojim riječima da lakše shvatim. Hvala!

Ne znam jel te muci kako doci do nje ili sto je ona, ali to ti je ista vrijednost kao i Mr (relativna molekulska Petera) nekog spoja, samo dodas jedinicu g/mol .. Ne znam jel ti ista znaci ovo sta sam napisala, nadam se da da!
Sretno s pripremama ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma muči me što je to. Da to sam i pretpostavljao.... Izracunam na isti način ali kad dodan gmol mijenja li se rezultat posto je i to zasebna jedinica pa ono...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma muči me što je to. Da to sam i pretpostavljao.... Izracunam na isti način ali kad dodan gmol mijenja li se rezultat posto je i to zasebna jedinica pa ono...

Najlakše ti je molarnu Peteru definirati kao omjer Petere i množine tvari(M=m/n). Ona je jednaka relativnoj molekulskoj Peteri,samo dodas g/mol,kao što ti je ivonasamle napisala. Znaci ako ti je recimo molarna Petera u zadatku 58,44 g/mol,to znaci da je Mr 58,44. Samo moras paziti na mjerne jedinice i to je to. Sretno! :)

P.S. Ivonaaa pogodi tko je hahaha :boff:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Najlakše ti je molarnu Peteru definirati kao omjer Petere i množine tvari(M=m/n). Ona je jednaka relativnoj molekulskoj Peteri,samo dodas g/mol,kao što ti je ivonasamle napisala. Znaci ako ti je recimo molarna Petera u zadatku 58,44 g/mol,to znaci da je Mr 58,44. Samo moras paziti na mjerne jedinice i to je to. Sretno! :)

P.S. Ivonaaa pogodi tko je hahaha :boff:

To Lana! Udružimo snage hahaha :bravo::odlicno:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Imam jedno pitanje, što se tiče fizike, zar stvarno sve formule/konstante treba znati napamet? :O

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Imam jedno pitanje, što se tiče fizike, zar stvarno sve formule/konstante treba znati napamet? :o

Ovisi pitaš li za prijemni ili za maturu :)

Na maturi su ti ponuđene formule i konstante i ne trebaš ih znati. Ali, naravno, na listu s formulama nije navedeno za šta je koja formula tako da je na tebi da naučiš za što koja služi. Kod kemije pak moraš znat, ali dobri su pa ti samo daju konstante :lol2:
Što se prijemnog tiče, nisam pisala, ali pošto je u pravilniku navedeno da osim kalkulatora i periodnog ne smiješ imat nikakvo drugo pomagalo...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ne dobiješ formule nikakve na prijemnom. I s kalkulatora moraš skinuti poklopac, da ne bi čitao one konstante koji valjda (iako sam ih ja sve znala napamet :D ).

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja sam otkad je završila nastava uglavnom odmarala. Danas sam počela malo čitati literaturu za maturalni rad. Kad završim s tim, učit ću kemiju 2. razred jer sam iz tog dijela gradiva najgora. Sretni Božić tebi i svima! :D Pripremaš li se ti? Jesi li u prvom polugodištu imalo učila?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja sam otkad je završila nastava uglavnom odmarala. Danas sam počela malo čitati literaturu za maturalni rad. Kad završim s tim, učit ću kemiju 2. razred jer sam iz tog dijela gradiva najgora. Sretni Božić tebi i svima! :D Pripremaš li se ti? Jesi li u prvom polugodištu imalo učila?

ja sam ti prošlogodišnji maturant (tj.ovogogodišnji 13/14); nisam se uspjela upisati na mef,pa sam odlučila pauzirati godinu. obavezne sam dobro napisala, ali su mi fizika i kemija bile 40%,biologija 71%,nisam se baš dobro spremala. sad sam prijavila sva tri izborna. fiziku učim temeljito po F u 24 lekcije i stigla sam do pola, kemiju ću početi ubrzo,isto ispočetka,a biologiju ostavljam za kraj. upisala sam i one kratke pripreme iz fizike i kemije za vrijeme proljetnih praznika, da ne izađem iz štosa.inače sam završila jezičnu, F i K su mi baš bile loše.

Uredio bella l

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Sretan Božić i Nova godina svima!!!

Ja planiram od sutra početi s pripremama :) Do sada nisam baš stigla, jedino što smo imali kemiju subotom pripreme koje su super. Sad planiram pripremiti skripte za bio i ostaviti ih sa strane pa to učiti tamo pred maturu. A fiziku krenuti od prvog razreda jer stvarno nismo ništa radili (5 prof se prominilo) i tako. :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu