King of the threshold

Paranoja oko cjepiva

10 poruka u ovoj temi

http://www.vecernji.hr/svijet/cjepivo-proizvoljno-proglaseno-uzrocnikom-autizma-91834

Stara stvar, svaka drzava na svijetu ima par takvih kretena, koji dobivaju medijsku pozornost zbog toga jer ni oni ni novinari ne odgovaraju kazneno za sranja koja kažu.

Tako da je to više stvar zakonodavca, odnosno Sabora i izvršne vlasti nego nekakv medicinksi relevantan problem.

Također postoji i problem sa konceptom znanosti, odn znanstvenih čaospisa, sve se znanstvenike zdravo za gotovo uzima da su čestiti dok se ponavljanjem eksperimenta ne potvrdi suprotno. Pa na taj način dolazi i do maniipulacija sa rezultatima....

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Zamijetih jedan super trend - obično su ti ljudi koji su protiv cjepiva nekakvog new age nazora i zagovaraju slobodan izbor. Educirani na nekakvih društevnim fakultetima (filozofski, akademije), obično su sjeverno od Karlovca, obično misle da su pametniji od drugih, ignoriraju znanost, ali ateisti su. Tj. znanost ignoriraju kada je cijepljenje u pitanju, ali znanost prizivaju kada se treba stati protiv religija, krezubih 'Rvata, kako ih nazivaju i sl.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kako su prikupljeni podaci? Koja je metodologija primijenjena u obradi podataka? Je li uzorak reprezentativan? Je li korelacija linearna? Koji je Pearsonov koeficijent korelacije? Koliki je koeficijent pouzdanosti i valjanosti tog istraživanja? Kolika je test-retest valjanost opažanja? Kakva je interpretacija rezultata istraživanja?

Ja, npr., znam mnogo `blue collar` radnika s juga Hrvatske, koji toliko zanemaruju svoju djecu, da ih ne cijepe ni nakon opomene i pod prijetnjom sudskim pozivom.

Uredio E11.0

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

:D Nisam istraživala, samo primjetih na ljudima koje poznajem. A znam ih takvih dovoljno da izvučem zaključak da je opservacija ima neki temelj. Skupi se tijekom godina malo iskustva s ljudima :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Generalno bih se složila s tobom. Zašto? Mislim da se razumijemo i bez riječi.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Iz svog dugogodišnjeg radnog iskustva s pacijentima mogu potvrditi da doista postoji strah od cjepiva. Čak sam u određenim fazama života i ja osjetila strah, ali ipak nisam podlegla i cijepila sam se protiv gripe. Roditelji se jako boke za svoju dječicu kad ih moramo cijepiti prema programu-tako da kad god je termin dijete je bolesno?. Ponekad jedva pronađem kandidate za cijepljenje protiv gripe. Mislim da je u pitanju neupućenost i dezinformacije te pomanjkanje želje za saznanjima.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 12.09.2014. at 16:09, ~Sentinel~ said:

Zamijetih jedan super trend - obično su ti ljudi koji su protiv cjepiva nekakvog new age nazora i zagovaraju slobodan izbor. Educirani na nekakvih društevnim fakultetima (filozofski, akademije), obično su sjeverno od Karlovca, obično misle da su pametniji od drugih, ignoriraju znanost, ali ateisti su. Tj. znanost ignoriraju kada je cijepljenje u pitanju, ali znanost prizivaju kada se treba stati protiv religija, krezubih 'Rvata, kako ih nazivaju i sl.

Ne u 100% slučajeva. Postoje iznimke koje kažu ''Šta ćemo više dicu cijepit' kad tih bolesti više nema?'' jer kao znanstvenici to isto tvrde? :lol2: 
U svakom slučaju, da. Uz to, smišno je kako su većina, ako ne i svi antivaxxeri, primili sva obavezna cjepiva?
Al neka, parafraziram kolegicu i tvrdim da bi ih sve trebalo okupit i nek se međusobno množe i obolijevaju (i krepavaju), a nas nek ne diraju :D 

Uredio purplerain_

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu