Elessar

MefSt - brucoši 2015./2016.

53 poruka u ovoj temi

Ima li ikoga? 

Ili nekoga s druge godine da napiše koji savjet? :D

Uredio Elessar

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Ima nas s 2. godine. Kakvi savjeti vam tribaju? 

Ocemo prezivit? 

Ma ono, citala sam vamo po forumu sta me ceka od gradiva, katedri i sl., ali mene vise zanima jesu li zadovoljni ovi sta su sad druga god?je li opcenito tesko sve pohvatat?

Izborni? I kako je organiziran tjelesni?

Mozda se sjetim jos neceg.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ima nas prvaša, polako se skupljamo izgleda :D 

Yaaaay, mozda jos netko dode na forum! :grouphug:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa, mislim da su ljudi generalno zadovoljni. Osjetit ćete da je fakultet drugačiji definitivno nego sve dosad u srednjoj, ali po meni nije preteško povatat sve. Najlakše ćete sve savladat ako budete redoviti u učenju ( virujen da ste to čuli sto puta dosad, ali tako je), iako se pojedini predmeti mogu položit i uz kampanjsko učenje ( par dana prije ispita se ubit, to vam ne savjetujem, iako dane prije ispita svi rade punom parom, tj bar većina). Meni je bilo najteže priviknit se na to da ne možeš ( bar ja) ka u srednjoj naučit tako da budeš dosta siguran u sebe jer je velika količina gradiva u kojoj nekad triba uočit šta je najbitnije. I onda mi je prid ispit uvik konfuzan osjećaj, ali mislin da je tako većini. Ali nemojte se bojat ničega, sve se to može.

Anatomija će vam bitno odskakat od svega po težini, ali i to se može. Ima još do toga. Prvi ozbiljan predmet bit će vam biologija, tu ne bi tribalo bit problema i tu se nećete previše ubit od učenja ako sebi rasporedite gradivo. A neki su je uspili proć i učenjem zadnje dane pred ispit.

Izborni predmeti su organizirani tako da ne traže gotovo ništa od vas . Možete vi bit aktivni i na izbornima, ako vas zanima to. Tu nema ni ocjene, samo prolazak. To vam je najmanja briga. Ne znam postoji li osoba koja je ikad pala izborni. Imate 2 izborna, jedan ima svoje misto u turnusu, a jedan se odvija za vrime nekog drugog predmeta. Poneki izborni se zna prominit s godine na godinu, tako da ne znam šta će vas dočekat. To će vam bit na kraju godine najvjerojatnije.

Tjelesni. Prvi dio tjelesnog, negi do Uskrsa imate ili u SC Pomak ili na Gripama negdi, ovisi šta odaberete. Bit ćete informirani o svemu na vrime. Drugi dio su svi skupa na Marjanu, tu opet možete birat ( biciklizam, trčanje, pješačenje). S tim da možete nekad minjat aktivnost, samo je bitno da ste na istoj lokaciji. Znači samo morate dolazit i dobit ćete potpis. Neki su imali neke potvrde pa nisu morali, ili ako nešto trenirate onda samo polovinu sati dolazite. To sve u dogovoru s profesorom. I tu vas čeka zanimljivih trenutaka. Vidit ćete. :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Dvije studentice medicine s treće godine traže cimericu. Stan na Sućidru. Ima li zainteresiranih?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

indeksi se mogu skupit u referadi, ponesite svjedodžbe o maturi ako niste na upis
(ako neko nije vidia ili nema fejs, a zalazi vamo) :huh:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

hej :rolleyes:

još jedna brucošica na forumu

još malo i počinjemo s faksom, kakva su vam razmišljanja? 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

U sto sam se to uvalila , ukratko :unsure: ostali? 

Cini mi se da u grupi na fejsu fali par ljudi, pa ako tko zna njih a imaju fejs bilo bi dobro da ih dodate jer su tamo informacije i obavijesti najbrze. ^_^

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Paaa, zanima me kako ce to sve skupa izgledat, ocu li se snac, kakva ce bit ekipa, ono, moglo bi se rec da se radujem xD

Jeste iz Splita? ^_^

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Steta sto nismo kompletni <_<

Također, neka cudna vrsta euforije :wub: al bojim  da ce nestat za mj dana. Ja nisam, al mislim da vecina je koliko sam vidjela na upisu. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Steta sto nismo kompletni <_<

Također, neka cudna vrsta euforije :wub: al bojim  da ce nestat za mj dana. Ja nisam, al mislim da vecina je koliko sam vidjela na upisu. 

Ae, a sta ces, uspjeh je bia i okupit sve ove ljude sad haha

Je, vecina nas je iz Splita (+Solin i Kastela), al nemoj se puno brinit oko toga. :rolleyes:

Jesi uspila dobit dom? Ako budes u Kampusu bit ces mi skoro pa susjeda xD

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nisu ljudi pretjerano pricljivi :unsure:

Ja sam u stanu , 10 min od kampusa otprilike :lol:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nisu ljudi pretjerano pricljivi :unsure:

Ja sam u stanu , 10 min od kampusa otprilike :lol:

A to 10 min je sirok pojam masu, al vrh, uvik imas neki bus za do grada.

Na fejsu nisu, a za forum slabo znaju, zasad! :D

Uredio Elessar

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

10 min hoda otprilike , 

Promovirat cemo perpetuum po svim drustvenim mrezama :B,  a za neke stvari mislim da ce fejs ili barem forum bit nuzan.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

10 min hoda otprilike , 

Promovirat cemo perpetuum po svim drustvenim mrezama :B,  a za neke stvari mislim da ce fejs ili barem forum bit nuzan.

E je je, ovih par ce barem vamo vidit da postoji grupa, ako ne, doznat ce u hodu.

:grouphug:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

E je je, ovih par ce barem vamo vidit da postoji grupa, ako ne, doznat ce u hodu.

:grouphug:

:hug:bit ce nas kad krenu predavanja, ipak je tu vecina materijala

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

:hug:bit ce nas kad krenu predavanja, ipak je tu vecina materijala

Neće. I nije. :lol: 
Ustvari, ovdje je daleko manje materijala nego što ih možete pronaći u kopirnici na Blatinama. Jednom sam i ja živila u zabludi da će se forum pobudit', ali... 
Vidjet ćete da je to ipak mali prostor i s većinom kolega možete bez problema stupit u kontakt uživo, a na facebook grupi ćete objavljivat sve što je potrebno za nastavu. 
Koliko god se vi trudili i zvali ljude na forum, vjerujte mi - nije baš uspješno. 

Najbitnije što ćete naučit na početku je snalazit se ovdje. Sve što trebate znat o predmetu i materijalima nalazi se tu. Raspored objavljuje zasebno katedra na početku turnusa.

Uredio purplerain_

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Neće. I nije. :lol: 
Ustvari, ovdje je daleko manje materijala nego što ih možete pronaći u kopirnici na Blatinama. Jednom sam i ja živila u zabludi da će se forum pobudit', ali... 
Vidjet ćete da je to ipak mali prostor i s većinom kolega možete bez problema stupit u kontakt uživo, a na facebook grupi ćete objavljivat sve što je potrebno za nastavu. 
Koliko god se vi trudili i zvali ljude na forum, vjerujte mi - nije baš uspješno. 

Najbitnije što ćete naučit na početku je snalazit se ovdje. Sve što trebate znat o predmetu i materijalima nalazi se tu. Raspored objavljuje zasebno katedra na početku turnusa.

Steta :huh: , kako je 1 godina organizrana vremenski? Koliko se provede vremena na faksu? :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

E cula sam za tu kopirnicu da se nade korisnih stvari! :)

Mislim da sve ovisi o kojoj katedri se radi, za organizaciju? 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Steta :huh: , kako je 1 godina organizrana vremenski? Koliko se provede vremena na faksu? :D

​Dosta je dobro organizirano. Koliko ćeš vremena provest na faksu isključivo ovisi o katedri. Otprilike 8-13h, kao jutarnja smjena u školi. Nekad kraće, nekad dulje. Iz fizike ćete imat jednu vježbu u subotu (onkologija <3 ).  
Jedina su promjena kliničke vještine koje su bile popodne. To će vam bit najdraži predmet :D učite osnovne stvari poput mjerenja temperature, tlaka i šećera, a prisustvovat ćete i operacijama u novom rodilištu, kao da biste naučili osnove higijene u bolnici. :D 

Mislim da sve ovisi o kojoj katedri se radi, za organizaciju? 

​Jest. Sve ovisi o katedri. Najbolje je organizirana anatomija. Koliko god snage iz vas iscrpila, zaželit ćete da tako i ostatak faksa radi :D  

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ufff vrijeme početka fakulteta se približava...iskreno malo me je strah količine gradiva koje moramo učiti hehe :) a valjda cu uspit naštrebati anatomiju (ali s razumijevanjem heh) ;) 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Gost
Ova tema je sada zatvorena za daljnje odgovore.

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu