Prince

Maturanti generacije 2015 2016

860 posts in this topic

​napokon su ruke nestale s popisa :wub:, tu imate sreće :D. Ja imam skriptu za esej iz eng pa ako kome treba mogu je uploadat.

Stvarno imate srece kad se sjetim koliko je problema taj marinkovic zadao.​Mozes li molim te onda stavit tu skriptu za esej? :D 

Stvarno imate srece kad se sjetim koliko je problema taj marinkovic zadao.​Mozes li molim te onda stavit tu skriptu za esej? :D 

Budem ovih dana :) marinkovic je prica za sebe 

​Da dam svoje mišljenje za ove knjige:

1. Fizika u 24 lekcije: Ta knjiga je dušu dala za maturu. Neki su zadaci možda čak i nešto teži. Prođete li sve mature i cijelu tu knjigu nebi smijeli imat ispod 85% na maturi. No za prijemni za fakultet u Zagrebu ta knjiga po meni nije dovoljna. Kemija na maturi i kemija na prijemnom je još kako tako slična. Biologija isto tako. No za fiziku postoji po meni značajan odmak u težini kad se kompariraju zadaci na maturi i na prijemnom. Preporučam da prvo čitate udžbenike iz fizike i da stvarno pokušate shvatit teorijsku podlogu iza nastavnih cijelina. Onda ova Fizika u 24 lekcije i onda barem još nešto tipa žuta zbirka.
  2. Što se tiče Kemije u 24 lekcije. Rekao bi da tu piše pa barem 95% potrebnog. Jedino u mom sjećanju što pri riješavanju zadataka iz prijemnih ispita nisam našao u toj knjizi objašnjeno su oksidacijski brojevi u reakcijama u organskoj kemiji.
  3. Što se tiče Biologije. Ono što imam za reć vrijedi i za sva ova 3 priručnika. Teorija i "tok misli autora" da tako to nazovem ovdje ide jako brzo. I učiti isključivo po njima ne preporučam. Treba cijeline koje se uče/ponavljaju iz tih priručnika pročitat prvo nekoliko puta iz udžbenika (koliko kome je potrebno da se slegne gradivo) i onda ponavljat po tim priručnicima. Udžbenici su ipak pisani kao nekakva priča koja se nadograđuje. I ako vam nešto odmah nije jasno, možda naiđete na neku rečenicu/primjer/pokus gdje se objašnjava neki zamršeniji dio gradiva pa postane jasnije.

​Naravno, mislim na ponavljanje iz tih priručnika + udžbenici.

Kaj mislite, isplati li se ponavljati po plavoj zbirci? 

​Ako misliš na plavu zbirku koja sadržava prijašnje prijemne, mislim da isplati. Vidiš kakvi su tipovi zadataka, a vjerojatno će se neki i ponoviti, a i dobro ti dođe da uvježbaš i vidiš kako stojiš s vremenom 

Plava zbirka je po meni nezaobilazna, vidiš tip pitanja, tip kvaka na koje te vataju, neke stvari na koje ne obraćaš pažnju iz knjiga i sl.

​Je li bolje rješavati plavu zbirku na kraju (u 5. mjesecu) kada naučimo/ponovimo cijelo gradivo, ili ju rješavati kroz godinu?

Da, a iskreno plava zbirka ima dovoljno zadataka (šta ova na forumu, šta službena) da možeš slobodno kombinirat oboje

EDIT: sad sam skužia, izgleda da smo mi jedina generacija koja nije ostavila pitanja sa svog prijemnog na forumu :rolleyes: ne budite gamad ka mi :lol:

Uredio Silentium Aeternum

Mislila sam na Plavu z. od Nade Brković, onu gromadu od 3 zbirke. Ovu mef plavu sigurno rješavam :)

​Ne znam je li to itko rješava :blink: Možda za natjecanja, ali ne vidim puno koristi gubiti vrijeme na to ako imaš žutu zbirku+plavu mef+24 lekcije+ostalo

Mislila sam na Plavu z. od Nade Brković, onu gromadu od 3 zbirke. Ovu mef plavu sigurno rješavam :)

​Nemoj :lol2: žuta zbirka je sasvim dovoljna za zadatke. A fizika u 24 lekcije ti je pisala autorica plave zbirke, svi zadaci vrijedni riješavanja su tu. Plava zbirka ima prije svake lekcije rastumačenu istu pa je to korisno pročitat. :)  

Pozdrav dragi ljudi :)

Prikljucujem se pokretu! 
Dali ste dosta informacija pa nemam nista posebno ili novo za dodati.
Jedino, ja osobno imam par pitanja, koje se odnosni na maturante i studente;
5. sam razred medicinske škole (ne znam koliko ste upuceni u novi program medicinske škole, ali long story short; ljudi s ambicijama za nastavak obrazovanja su u problemu).
Dakle, zanima me, koliko vas je (odnosno ima li vas uopce haha) iz medicinskih škola koji imaju u planu pokusati s MEFom?
Studenti, koliko je medicinara na vašim godinama? Poznate takve ljude?
Ima li netko tko je ove godine upisao MEF iz medicinske?

Čisto me zanima statistika.
Hvala!

Kaj mislite, isplati li se ponavljati po plavoj zbirci? 

Meni se isplatilo pa ti vidi. Ovisi koju imas, ako ti treba, imam obe u pdf-u (zutu i plavu).

Uredio Elessar

Po meni je Fu24 prelagana ovak općenito, ja sam cijelu srednju drndala po plavoj od Nade Brković, a ovo su najlakši zadatci iz nje. Iskreno, nisam baš prolazila prijemne, al ak su ovakvi milina :). Tipa Fu24 je super jer ima primjere i lijepo je objašnjeno i ima dosta konceptualnih.

Hoće netko od vas ići na pripreme tipa Trinoma? Kak ćete se pripremat?

​Iako sam tek iduće godine maturantica, planirala sam zimsko-proljetne praznike ići u Trinom. :)

isplati li se kupovati neku zbirku za organsku kemiju? i koju ako da? 

​Bez konkurencije ova - http://www.njuskalo.hr/image-bigger/knjige-gimnazija/organska-kemija-zbirka-rijesenih-primjera-zadataka-slika-54281366.jpg

Postoji ista i za opću kemiju i također je dosta korisna :)

Pozdrav, 

u velikoj sam dilemi, al valjda to tako dođe kad previše informacija iz previše različitih izvora skupiš..

neki govore da je fizika u 24 lekcije ( uz neku skriptu recimo trinom ilipomak ) sasvim dovoljna za prijemni... e sad trebalo bi mi mišljenje nekoga čija fizika u srednjoj školi i nije baš nalikovala na fiziku ( kao moja, jer sve što znam o fizici je ono za što sam se sama preznojila da bi naučila ) kako to dobro pripremiti? da prvo krenem po udžbenicima pa onda ponovim sa Fu24 ili ? :unsure:

​Prvo udžbenici (meni je Paar najbolje sjeo) i onda tek zadaci iz Fu24. Ima nešto teorije u priručniku, ali ako su ti temelji loši, bolje je detaljnije prolazit kroz udžbenike.

​Bez konkurencije ova - http://www.njuskalo.hr/image-bigger/knjige-gimnazija/organska-kemija-zbirka-rijesenih-primjera-zadataka-slika-54281366.jpg

Postoji ista i za opću kemiju i također je dosta korisna :)

​Prvo udžbenici (meni je Paar najbolje sjeo) i onda tek zadaci iz Fu24. Ima nešto teorije u priručniku, ali ako su ti temelji loši, bolje je detaljnije prolazit kroz udžbenike.

Puno hvala, nisu bas skroz losi jer sam ja dosta sama ucila jer opcenito volim fiziku, ali ne mislim da je to na nivou koji trazi prijemni :))

Jel ima tu koga ko je "pauzirao" godinu jer nije upao? Hahaha :unsure:

Uredio Dopamine

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu