Prince

Maturanti generacije 2015 2016

856 posts in this topic

12 hours ago, ChibiiJoltik11 said:

Evo da čestitam ljudima koji su upali, nisam uspio ove godine, ali eto možda opet probam dogodine. Zanima me samo iz čega ste se pripremali, pogotovo vi koji ste skupili preko 400 bodova, sad sam vidio da je netko skupio 535/540, stvarno svaka čast!

trinomova skripta + kemija u 24 lekcije (ako ti lose ide kemija), profilovi udzbenici i zbirke za kemiju, iz biologije eventualno ako imas onaj springerov udzbenik za 3. razred.

sto se tice fizike, laži su i obmane ako ti govore da moras proci fiziku u 24 lekcije. ne moras, osim ako zelis fiziku napisat za 5 (a to ti ne preporucam). ja sam samo prosao onaj obicni plavi prirucnik od medicinske naklade i dobio 50%. najvise se fokusiraj na kem i bio jer su po mom misljenju puno laksi od fizike na prijemnom pa je lakse skupit bodove.

edit: ova kemija u 24 lekcije i nije tak bitna, meni je posluzila samo oko nekih stvari, al si ju nabavi ako stekas u nekom podrucju.

Uredio Daenerys

12 hours ago, Prince said:

OK UPRAVO OTVORIM KAD ONO U TOP 10!! PONOS NA VRHUNCU!! :D:D

ajmeee svaka čast :D

prije 12 sati , Prince said:

OK UPRAVO OTVORIM KAD ONO U TOP 10!! PONOS NA VRHUNCU!! :D:D

ajmeeee, super, bravo!!!!!!

Ljudi sa 66% jel ima nade haha trenutno imam bez mature 568 bodova bez mature. I 396 sam. Jel ima nade haha

12 hours ago, Lo97 said:

Ljudi sa 66% jel ima nade haha trenutno imam bez mature 568 bodova bez mature. I 396 sam. Jel ima nade haha

ima, ak si dobro napisala maturu, uostalom puno ih je vise na listi samo zato sto imaju vec pribrojene mature od proslih godina.

Uredio Daenerys

Bravo ljudi! A nama malo manje sretnima drzite fige za Rijeku, Osijek,Split ili Mostar. Jos jednom, bravo!

Ljudi sta mislite jel prekasno upisivat medicinu s 21 godinu ? :unsure:   

čestitam svima koji su upali :)

Uredio petrra_de

12 hours ago, petrra_de said:

Evo neke teme pa si pročitaj:

Po mom mišljenju definitivno nije, u ostatku svijeta (mislim na Njemačku, Englesku, SAD) je potpuno normalno upisati medicinu s 21-22 godine, zašto ne bi bilo kod nas.

prije 12 sati , petrra_de said:

Ja sam napunia 20 prije 2 mj i mislia sam da je to kasno hahah.. pauzira sam godinu jer nisam uspia upisat medicinu i sad za ovu godinu imam super rezultate i optimistican sam za upad... tako kad postanemo svi tu doktori jednog dana nitko te nece pitat za godine kad spasis zivot nekome hehe :D : D tako da nije prekasno... godina vise manje hehheh :)

Uredio MedStudent555

ja se slazem također da nije prekasno! pa sta nam sad u mladosti znaci dvi-tri ''propustene'' godine naspram ostatka života? take your chance, while you can! a i ono sta sam skuzila u zadnjih par miseci je da uvik triba slusat sebe (ako si u necem zaozbiljno), a zanemariti sta kazu drugi. sretno!

Uredio gušterica

prije 14 sati , petrra_de said:

ako ti je dvojba zbog godina, onda nisi sigurna da to stvarno zelis. kad nesto stvarno zelis nema nikakvih ogranicenja

14 hours ago, petrra_de said:

Ako te šta tješi evo mene s 23 godine koja je ove godine prvi put pokušala, a ak ne uspijem idem probat i iduće ;) uvijek ima starijih hahah :P 

Uskoro se vidimo na faksu. Sa 86% na prijemnom sam vise manje upao. Nadam se da ce mef ispunit moja ocekivanja i da bude dobro drustvo. Btw. Cestitke svima koji su dobro napisali :D

prije 12 sati , Clarissa said:

Ja sam oko 430. mjesta :( .. Imam veliku želju upisati medicinu i spremna sam na žrtvu, ali problem je u roditeljima.. Ne vjeruju u mene i rekli su mi da ako nisam sada neću nikada i da se pomirim s time da nisam uspjela i upišem neki drugi fakultet pa kakav god on bio. Ne daju mi da stopiram godinu i pripremam se za prijemni sljedeće godine, inzistiraju da upišem nešto pa ako upadnem sljedeće godine platit će upis. Misle da ako stopiram da ću se ulijeniti i da nikad ništa neće biti od toga, a ja se bojim da uz drugi fakultet neću stići pripremati se za prijemni... Molim vas ima li netko neki iskreni savjet.. Sad sam u vlastitoj kući ko Gregor Samsa

moj iskreni savjet ti je, da ako to STVARNO zelis, a vidi se da zelis, da grizes za to! 
ali pusti da se situacija malo slegne. nemoj visoke tonove i velika dokazivanja, bit ce samo kontraefekt. nakon nekoliko dana sad sidni sa njima i objasni kako stvari stoje, i obavezno navedi da si na jednom cijenjenom forumu vidila da ima primjera ljudi koji su pauzirali, lipo se potrudili i uspili! ;) vjerojatno i oni imaju krivu percepciju o svemu tome. a i uostalom, gubis, neke stvari ( ili se samo placa nemalo ta drugi put prva godina studiranja ) ako upisujes opet.
i svakako napomeni da nije isto biti u svojoj kuci, na miru se truditi, nego se razvlaciti na faksu koji te ne zanima i usto oni moraju izdvajati kusur novca za to studiranje u drugom gradu.

a sta je sa splitom i rijekom? pa nije sve potonulo!
sritno!!:grouphug:

P.S. gadaj na emocije! onako-"mama, tata, pa nisam ja vise mala i odgovorno tvrdim da ovo hocem! pa razumite me :( " i tako to!

Uredio gušterica

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu