Ronaldo1995

Upis na faks, rang lista

14 poruka u ovoj temi

Hello   

Dakle,  namjeravam upisat  medicinu/dent. medicinu  u Rijeci pa me interesira koliko  ste  vi imali bodova sveukupno  i ako mi može netko reči koliko minimalno bodova otprilike treba da se upišem ? :)  Negdje sam vidio da je bilo 770  , ali sad nisam siguran 

Isto tako, ako ima tko kakav savjet, dobro bi mi došao. Planirao sam upisati  Dent. medicinu u zgb  i  split , ali nazalost nisam uspio  rješit A razinu matke .  Ali biologija je  rješena   majstorski  100 %  :D  , prosjek mi  je negdje oko 3.8 svih   4 razreda srednje.  Sad me zanima dal se mogu ja naućit u tih godinu dana  i fiziku i kemiju a da imam šanse upisat ?  :/   A i nisam imao u školi  više od 2 god kemiju i fiziku , tako da je i to problem .

Ako ima tko kakvu ideju ili nešto slično, nek samo napiše, puno vam hvala   svima ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Slazem se s marijom, ako krenes na vrijeme nema razloga da ne upadnes, ja ti mogu dat samo bodove s mefst ako te zanima , oko 770 se cini kao realan podatak, vecih odstupanja nebi trebalo bit, no to ovisi o generaciji, prosjek te ne treba brinut, puno su bitniji predmeti na maturi. Od savjeta te zanima sto tocno ?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hvala vam :) 

Zanima me dal mi se isplati ići na kave instrukcije ? I dal bi bilo bolje ići na neke pripreme  ili  baš na individualne instrukcije ?  

Jel su kemija i fizika jako teške na maturi ?   razmišljam krenut sad u 10. mj pa me čisto zanima dal imam šanse kao  negimnazijalac da naučim na vrijeme i dobim dovoljan broj bodova ? :)

Ako tko ima podatke za osijek ili rijeku, bio bih zahvalan da mi veli kolko je minimum  ;)   Pitao bih i za st i zg ali bojim se da  mi nejde matka baš , pa neću pokušavat višu razinu više polagat, jer sam nižu položio

Uredio Ronaldo1995
Greška

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Sanse msm da imas, zasto ne ? Gimnazija ne garantira da si spreman ulozit dovoljno truda da naucis sto treba.  Pogledaj temu maturanti 15-16 u podforumu drzavna matura tamo je par ljudi napisalo vec svoje viđenje. Pripreme ti nece znacit nista ako ti neces sam ucit. Ako krenes u 10 mj imas def dovoljno vremena za sasvim pristojan rezultat. 100% iz biologije nije malo , obavezni predmeti se u ri ne boduju cini mi se ? Izracunaj si po uvjetima upisa koliko bodova imas zasad po ocjenama i bio. Donja granica msm da nece bit iznad 800 bodova. To bi bio prevelik pomak.

Jesu teske ? Sad, kako kome. Koliko ces morat ucit ovisi malo o predznanju.  Probaj rijesit ispit od prosle god ako znas ista, pa ces vidjet koliko otprilike znas i kako ti odgovara taj tip pitanja.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Dobar dan :)

Evo još jednog strukovnjaka, ilitiga medicinara.
5. razred sam, krenuo sam se spremati prije nekih mjesec dana, upisao Trinom u Zagrebu i na instrukcije kad zapne.

Zanima me (ako ima tu takvih), poznate li ili ste i sami ljudi iz medicinskih škola?
Ne znam koliko ste upoznati s našim programom, ali nije baš nešto previše poticajan za nastavak školovanja.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Inxv   I ja sam medicinar hahah :)  Slučajnost

Naš  program je užas  bio .  samo 2 godine fizika i kemija  ( kao i ostali opći predmeti) a kasnije 3 godine samo struka i struka.  Loše jako

Ja mislim nešto isto upisat  tipa trinom, pa me zanima dal  su te poduke  takvog tipa korisne i dal se može profesor posvetit  učeniku svakom individualno ?

Konkretno sam našao neke pripreme " Colledge - matura " pa ako ima tko kakvih iskustava , drago bi mi bilo da ih ćujem :)

P.S.  Zanima me, dal se čovjek može pripremit na taj način fiziku  ili bi  trebao još na individualne instrukcije ? 

Uredio Ronaldo1995
tak

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Trinom je na odličnom glasu, ali ne funkcionira ako ti sam ne radiš kod kuće.
Za instrukcije, kažem; kad zapnem nazovem profesoricu. I isto tako, instrukcije su odlične za "direkciju" prije samih priprema.

Samo kreni.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Same pripreme ti nece bit dosta. Samostalan rad je jedino rjesenje. Nabavis si udzbenike i koju zbirku, imas na perpetumu fiz u 24 lekcije, nije losa, ako neki zadatak ne kuzis stavis tu , uvijek ima ljudi koji ce znat. Ja sam isla na nekakve grupne pripreme iz mat i zalim samo vrijeme izgubljeno na njima.  Tempo mi je bio prespor i nije mi pomoglo. Kem sam mj dana prije mature krenila ucit i bila sam uvjerena da sam je pala na maturi. No mef mi nije bio cilj pa mi nije ni bilo bitno. Fiz mi je igrala puno vecu ulogu. Meni je prolaz iz kem bio ugodno iznenadjenje :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ja bih vam savjetovao da si svakako probate nabavit bilježnice nekog tko je išao u gimnaziju i imao kvalitetnog profesora iz kemije i fizike. i da riješite žutu zbirku iz fizike. za kemiju ne znam...

i stare DM su odlične i za pripremu i za orijentaciju koliko znate

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Hello   

Dakle,  namjeravam upisat  medicinu/dent. medicinu  u Rijeci pa me interesira koliko  ste  vi imali bodova sveukupno  i ako mi može netko reči koliko minimalno bodova otprilike treba da se upišem ? :)  Negdje sam vidio da je bilo 770  , ali sad nisam siguran 

Isto tako, ako ima tko kakav savjet, dobro bi mi došao. Planirao sam upisati  Dent. medicinu u zgb  i  split , ali nazalost nisam uspio  rješit A razinu matke .  Ali biologija je  rješena   majstorski  100 %  :D  , prosjek mi  je negdje oko 3.8 svih   4 razreda srednje.  Sad me zanima dal se mogu ja naućit u tih godinu dana  i fiziku i kemiju a da imam šanse upisat ?  :/   A i nisam imao u školi  više od 2 god kemiju i fiziku , tako da je i to problem .

Ako ima tko kakvu ideju ili nešto slično, nek samo napiše, puno vam hvala   svima ;)

​761.9 je ima zadnji upisani za ovu godinu u rijeci sto je dosta visoki bodovni prag za razliku od proslih godina (mislin da je prosle godine zadnji ima oko 744 ali nisam siguran) .. ovo govorim za medicinu a tih 770 ce vjv biti za sljedecu godinu ako ne i vise, ugl jako visoko... ako budes redovit upad je siguran :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Možeš, samo počni,  nabavi literaturu - plavu/žutu zbirku i neke bilježnice/udžbenike. Ove zbirke imaš u pdf-u po netu ili se javi porukom pa ti pošaljem. Možeš posuditi, kopirati ili kupiti Fiziku u 24 lekcije, ljudi bi ruku u vatru dali tvrdeći da je to jedino potrebno za dm. 

Kemija, skripta Kristine Kučande možda može pomoći, ljudi isto kažu da je super. Ne znam, isto pokušaj nabaviti udžbenike pa nakon toga rješavaj stare mature.

A za pripreme, vjerojatno će ti pomoći, ako si ih možeš priuštiti onda super. Svi koji su išli su rekli da im je pomoglo. :D

Sretno!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Dobar dan :)

Evo još jednog strukovnjaka, ilitiga medicinara.
5. razred sam, krenuo sam se spremati prije nekih mjesec dana, upisao Trinom u Zagrebu i na instrukcije kad zapne.

Zanima me (ako ima tu takvih), poznate li ili ste i sami ljudi iz medicinskih škola?
Ne znam koliko ste upoznati s našim programom, ali nije baš nešto previše poticajan za nastavak školovanja.

​Ima ljudi koji upišu medicinu iz medicinske škole, ali u manjini. S menom na godini je jedno 10tak ljudi iz medicinske škole i od toga kaj ja znam samo 1 je upisao odmah medicinu, dok su ostali godinu dana pauzirali i učili za to vrijeme za maturu ili su tih godinu dana studirali fizioterapiju, sestrinstvo i još i učili za maturu.. u većini ljudi iz medicinke škole upišu sestrinstvo, fizioterapiju ili tako nešto.. ali sve se može kad se hoće. sretno!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ima li tko možda kakva saznanja za mef u Osijeku ? Koliko je bodova tamo bilo minimalno ?  Jer vidim da je još ostalo oko 5  slobodnih mjesta za ovu godinu :huh:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu