45 poruka u ovoj temi

i da napomenem ne samo u mostaru vec i u zagrebu je dosta losa prolaznost od 1500 ljudi koji su se prijavili (podaci iz postani student.. to ce se obj i ove godine kad dodu privemene liste ) ispit je polozilo svega oko 500 ljudi sta je dosta lose.... prijavi se svatko doslovno ljudi koji se nisu nista spremali ili su  se spremali za maturu ...sto i je i nije isto kao prijemni.... ista je temljenja baza al ako ocekujete 80 % iz prijemnog i vise trebate dobro zagrijat stolicu i naucit ono sta matura ne obuhvaca..... od tih 500, 300 ih upada a ovi 200 iako su polozili nisu se izborili s konkurencijom ... i ja bi ode iznila jos par stvari sta je mene iznenadilo na veliko to je ogroman broj ponavljaca (a i sad sam jedna od njih ahahahah). Prosle godine u prostoriji su bili ljudi od 22 -23 ako ne i vise godina sta su sidili do mene i pisali ispit ...isto tako dobro provjerite vrijeme predvideno za ispit jer  bar ljude oko mene je sokiralo kad su rekli vrijeme pisanja i jednostavno ako nisi dosa sa svim formulama u glavi + izvrsna teorija neces imat vremena da dovedes ispit kraju ..za razliku od mature koja je prelaka i mozes ispit rj 5 puta u tom predvidenom vremenu .... al naravno nije to nista ne rj zelim srecu svima i uspjesno ucenje ako vas jos nesto zanima u vezi mature /prijemnog slobodno pitajte :D :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

i da napomenem ne samo u mostaru vec i u zagrebu je dosta losa prolaznost od 1500 ljudi koji su se prijavili (podaci iz postani student.. to ce se obj i ove godine kad dodu privemene liste ) ispit je polozilo svega oko 500 ljudi sta je dosta lose.... prijavi se svatko doslovno ljudi koji se nisu nista spremali ili su  se spremali za maturu ...sto i je i nije isto kao prijemni.... ista je temljenja baza al ako ocekujete 80 % iz prijemnog i vise trebate dobro zagrijat stolicu i naucit ono sta matura ne obuhvaca..... od tih 500, 300 ih upada a ovi 200 iako su polozili nisu se izborili s konkurencijom ... i ja bi ode iznila jos par stvari sta je mene iznenadilo na veliko to je ogroman broj ponavljaca (a i sad sam jedna od njih ahahahah). Prosle godine u prostoriji su bili ljudi od 22 -23 ako ne i vise godina sta su sidili do mene i pisali ispit ...isto tako dobro provjerite vrijeme predvideno za ispit jer  bar ljude oko mene je sokiralo kad su rekli vrijeme pisanja i jednostavno ako nisi dosa sa svim formulama u glavi + izvrsna teorija neces imat vremena da dovedes ispit kraju ..za razliku od mature koja je prelaka i mozes ispit rj 5 puta u tom predvidenom vremenu .... al naravno nije to nista ne rj zelim srecu svima i uspjesno ucenje ako vas jos nesto zanima u vezi mature /prijemnog slobodno pitajte :D :D

Oooo hvala ti na svemu    ja samo znam da cu skrenut s ovo malo pameti do prijemnog i rezultata

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

sta ce bit tek kad upises :P ja sam trenutno na farmaciji al medicina je medicina zato pokusajen ponovo .... fakultet je druga prica totalno od srednje ovo pripremanje dode kao zagrijavanje za faks .. al isto bez straja ja evo sve rj sve predmete do sad sta sam mogla prosla sam i to s dobrim prosjekom (4.0 na faksu kao sta je farmacija je ..:P) ..sad kad pogledam di mi je pamet bila prosle godine mogla sam odma upast na medicinu 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

i daj mi reci jesi prijavija samo mostar ili i zg/st/ri ? iz cega se spremas kemiju ? i bio?

Oooo hvala ti na svemu    ja samo znam da cu skrenut s ovo malo pameti do prijemnog i rezultata

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

sta ce bit tek kad upises :P ja sam trenutno na farmaciji al medicina je medicina zato pokusajen ponovo .... fakultet je druga prica totalno od srednje ovo pripremanje dode kao zagrijavanje za faks .. al isto bez straja ja evo sve rj sve predmete do sad sta sam mogla prosla sam i to s dobrim prosjekom (4.0 na faksu kao sta je farmacija je ..:P) ..sad kad pogledam di mi je pamet bila prosle godine mogla sam odma upast na medicinu 

Ne znam samo to zelim i  ne mogu zamisliti da moram nesto drugo uciti ako ne upadnem jer ni ne znam sta cu deigo jer nemam alternative ...kao sto kazes medicina je medicina...nista drugo ne dolazi u obzir ako te ona pozove

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

i daj mi reci jesi prijavija samo mostar ili i zg/st/ri ? iz cega se spremas kemiju ? i bio?

Samo cu u mo...ugl iz knjiga iz gimnazije  a kemiju iz jos n broj knjiga sto sa mature  prijemnih itd  i jos vjezbam iz plave zbirke i sa prirucnika sa mefmo

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

aha ma bit ce to dobro .. bio nije teska to vecina dobro rj... kemiju se dobro baziraj na organsku nje bude najvise a fiz sam gore rekla teorija teorija... jel izlazis na mature s obzirom da ides u mostar jel triba tamo matura?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

aha ma bit ce to dobro .. bio nije teska to vecina dobro rj... kemiju se dobro baziraj na organsku nje bude najvise a fiz sam gore rekla teorija teorija... jel izlazis na mature s obzirom da ides u mostar jel triba tamo matura?

Ne pise se kod nas matura kao u hr ono eng mm toga nema   nego se radi samo hrv obvezan svima 1.glavni predmet meni je kem  onda maturalni rad branis meni biologija i jos jedan predmet koji izaberes meni je geologija

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Za maturu traze jedno za prijemni drugo i tako u krug hahah vise ne zna covik sto da uci. Ja se nadam da ce bar matura biti sastavljena donekle normalno tako da se bar u ri ili os moze upasti, meni je lani falilo 12 mista za rijeku

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Za maturu traze jedno za prijemni drugo i tako u krug hahah vise ne zna covik sto da uci. Ja se nadam da ce bar matura biti sastavljena donekle normalno tako da se bar u ri ili os moze upasti, meni je lani falilo 12 mista za rijeku

​jesi bio prosle godine u zg ? zanima me evo gledam katalog i u njemu za fiziku uopce nema konveksnog i konkavnog zrcala ? jel bio prosle godine ja se ne sjecam sad mi nije nis jasno oce ga bit ili sta jesu minjali kataloge ?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nisam isao u zg na prijemni, znam da su promijenjeni katalozi iz bio i kem ,ali evo prvi glas da su se dogodile i neke promjene iz fizike tako da stvarno ne znam. Vise se ne zna ko pije a ko placa:lol: ali jedno znam haha a to je da se ti nemas cega bojati jer sudeci po tome da si trenutno na farmaciji mogu zakljuciti da ti je kemija u malom prstu:)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nisam isao u zg na prijemni, znam da su promijenjeni katalozi iz bio i kem ,ali evo prvi glas da su se dogodile i neke promjene iz fizike tako da stvarno ne znam. Vise se ne zna ko pije a ko placa:lol: ali jedno znam haha a to je da se ti nemas cega bojati jer sudeci po tome da si trenutno na farmaciji mogu zakljuciti da ti je kemija u malom prstu:)

​je je to svi govore .... svjesna sam ja toga al opet .... nevalja se puno radovat imala sam ja na faksu i anatomiju / biologiju 4 kemije i fiziku koja je jedan od najtezih na godini i sve sam prosla al eto opreza nikaad dosta

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav,i ja cu probati na mefmo ove godine...Kako vam ide,dokle ste dosli s gradivom...i jel se sami spremate ili idete na instrukcije

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav,i ja cu probati na mefmo ove godine...Kako vam ide,dokle ste dosli s gradivom...i jel se sami spremate ili idete na instrukcije

Ej ja sam jos u fazi ucenja  naravno cijeli naredni mjesec ..idem na instr    ti??

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja imam pitanje vezano za Mostar, vjerovatno kasnim, al me zanima jel se moguce jos uvijek prijaviti? Koliko se placa studij? :lol:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Od iduceg tjedna su prijave prijemni je 8.7.

3000 km je godina.

Pozz i tebi! :rukovanje: 

Prije svega fakultet je jako dobro organiziran, relativno nov i uvjeti za rad su i vise nego odlicni. Profesori dolaze iz cijele Hr (iako imamo i domacih) tako da je zbog toga nastava koncipirana slicno ostalim medicinskim fakultetima u Hr. :) Razlika je u tome sto se prima relativno malo studenata, sto je zapravo jako dobra stvar, jer cete seminare i vjezbe odradjivati u vrlo malim skupinama, pa ce se i profesori moci vama posvetiti (na kraju svakog kolegija profesori vas uglavnom sve znaju). :D

Nekako je bezveze da ti pisem o svakom profesoru i ispitu zasebno, buduci da ih je na prvoj godini dosta, ali imat ces vremena raspitati se o svemu kada pocne prva godina, tako da - sve u svoje vrijeme. :)  :mig:

Ja sam se pocela pripremati na ljeto izmedju 3. i 4. srednje, negdje pocetkom 8. mjeseca... Kemiju sam radila kroz cijelu godinu, a za ponavljanje fizike i biologije mi je trebalo po 2 mjeseca. Mislim da je sasvim ok i da se tek sad pocnes pripremati. :rotfl:

Mislim da ti je najbitnija kemija, a bio i fiz se vec nekako lakse mogu uraditi na prijemnom, bar se meni tako cini. 

Mislim da je to to... Ako sam ti nesto nedovoljno jasno napisala ili imas jos pitanja, slobodno reci. :) 

:bok:

​Evo ja idem...zna li se kad ce bit prijemni....kako se ti spremas ja evo prolazim knjige iz srednje...pozdrav :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu