Munja Zgb

Waldeyer vs. Marušić i Jalšovec

13 poruka u ovoj temi

Istina je da smo tek na pola A2, ali učila sam određene dijelove gradiva po svima trima knjigama. 

Sve je stvar osobnog ukusa i meni bi bilo draže da je jedna knjiga kao iz fizike, barem znaš iz čega te pitaju. 

Waldeyer je službena literatura, i po tome sastavljaju kolokvije, većina asistenata pita po njemu, knjiga ima mana, ali što se prije primiš nje to bolje, jer ti se desi (kao meni npr.) da naučiš krvotok po Marušićki, a Waldeyer i Jalša to imaju sasvim drukčije raspoređeno, žila je žila, ali se ogranci razlikuju. 

Kome je Waldeyer zbunjujuć, moje iskustvo je da je najbolje prvo si pročitati u Platzeru i steći neku bazu, a onda Waldeyer/Jalša. 

Jalša je najbolja knjiga, ali je za prvo/drugo čitanje preveć :D 

Dakle, izbjegavajte Marušić što više, jer nema smisla ( barem meni) učiti jednu sistematizaciju, a onda ti nabaci Waldeyer neku drugu), a i Waldeyer ima malko drukčiju kliniku. 

Kolege, nabacite svoj stav, olakšajmo budućim kolegama ;) 

Uredio Munja Zgb

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Ja sam u početku krenula samo po Waldeyeru jer nam je to službena literatura i onda sam skužila da nemogu dvije čiste sastavit o tome što sam kao naučila. Knjiga je po meni katastrofa. Samo nabacane činjenice bez ikakvog reda. Svašta je tu izmješano. Sad sam krenula po Marušički. Puno mi je lakše tako. Jest da i ta knjiga ima svojih mana,ali mi je opet bolje od Waldyja. Sad ću si Jalšu iskopirat pa vidjet kako će to dalje ić. Od sljedeće godine Waldeyer više neće bit službena literatura tako da budući kolege be happy jer od njega nemože sigurno bit gore :/ . Al opet netko će reć da mu je Waldy najbolji,netko Marušićka, netko Jalša. Sve je stvar ukusa :).

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Waldy jest zbrčkan za prvo čitanje, zato sam rekla, bazu steći po Platzerima, a nije toliko loša ideja ići ni po Marušićki. Bilo bi bolje da je Waldy bolje preveden, al po njemu je kolokvij, po njemu moramo učiti. Marušićka je za to manjkava po mojem mišljenju. 

Nadam se da će dogodine topografija ići paralelno, jer ovako u mjesec dana cijelu da ju prođemo, not so possible. 

Uredio Munja Zgb

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Isto koristim sve 3, prije učenja prolistam da vidim kako je koncipirano pa biram šta mi je najrazumljivije. Waldy je bio ok za A1, al za A2 je katastrofa, tu mi je jalša super, samo treba znat kad ide previše u širinu i zanemarit to. Marušićka mi je oke jer je sve na jednom mjestu. Ugl. mislim da je teško reć koja je "najbolja", najbolje iskopirat sve tri pa odlučit sam ;)

Šta se topografije tiče, meni se čini da je dobra ideja što su je stavili na kraj. Tih mjesec i pol topografije će istovremeno bit ponavljanje sustavne za ispit. Minus je jedino šta nam je sustavna bila jako zbijena, pa je to razlog slabije prolaznosti na A1

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Isto koristim sve 3, prije učenja prolistam da vidim kako je koncipirano pa biram šta mi je najrazumljivije. Waldy je bio ok za A1, al za A2 je katastrofa, tu mi je jalša super, samo treba znat kad ide previše u širinu i zanemarit to. Marušićka mi je oke jer je sve na jednom mjestu. Ugl. mislim da je teško reć koja je "najbolja", najbolje iskopirat sve tri pa odlučit sam ;)

Šta se topografije tiče, meni se čini da je dobra ideja što su je stavili na kraj. Tih mjesec i pol topografije će istovremeno bit ponavljanje sustavne za ispit. Minus je jedino šta nam je sustavna bila jako zbijena, pa je to razlog slabije prolaznosti na A1

​Slažem se da je waldy katastrofa za A2, al se bojim da je marušić nedovoljna, ne mogu dobiti informaciju jel mi ona dovoljna....

Kad dođemo na topografiju misliš da će nam Jalša biti jedina opcija ? 

Ne znam koliko je dobra opcija da je SVA TOPOGRAFIJA, zbijena u jedan mjesec, vježbe će nam biti svaki dan, što znači da ćeš u jedan dan morati naučiti onoliko koliko sad učimo za jedan tjedan....

Uredio Munja Zgb

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Možda sam ja zabrijo, al ne mislim da imamo puno 'učit' iz topografije? Topografija je učenje međuodnosa struktura, ako već znaš strukture i otprilike kamo idu, ostalo ti je samo pamtit kako to sve izgleda i šta prolazi pored čega, i relativno mali broj naziva topografskih struktura. Mislim trebat će i učit nešto, al većinu ćeš učit na samim vježbama.

Za topografiju navodno izlazi novo Jalšino izdanje kroz koji mjesec

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ne znam, u mjesec dana zapamtiti svu toppografiju, gdje svaka žila i živac zakreću mi djeluje malo nemoguće, al ne znam zbilja, teško mi je biti relna :D 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

po klinickim krugovima se nesto suska da se prevodi opet novi udzbenik, cini mi se gilroy (thieme) i da je waldeyer bye bye od sljedece godine.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , Halifax said:

po klinickim krugovima se nesto suska da se prevodi opet novi udzbenik, cini mi se gilroy (thieme) i da je waldeyer bye bye od sljedece godine.

Nova knjiga je prevedena, sad rade prijelom. :D

Uredio Danijel96

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ali jest gilroy? Da nisam pogresno cula? To je bas onaj textbook od 500-tinjak stranica?

cim se pocnu polovne knjige iz anatomije po internetu prodavati, oni izbace novu :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

meh... Svejedno zapravo. Dok god na testu pitanja ne budu stvari koje se mogu naći u svim udzbenicima koji se ovdje navode (i to ne samo anatomija, nego i farma, hista, biokemija, itd) za mene su oni ljudi niskih motiva i strasti, manipulanti je li.

a ne jedne godine test po waldeyeru, druge po marusicki, trece po duhuvsvetom, ovisi koliko je tko ruku uspio skupiti za svoj dzepic.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 10/23/2016 at 1:21, Halifax said:

ali jest gilroy? Da nisam pogresno cula? To je bas onaj textbook od 500-tinjak stranica?

cim se pocnu polovne knjige iz anatomije po internetu prodavati, oni izbace novu :D

ovo mislim

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu