https://www.accountkiller

Dob studenata medicine

12 poruka u ovoj temi

Dragi bivši i nadam se, budući kolege,

jednom sam već studirala medicinu, a sad planiram veliki comeback...

No, sada sam u srednjim dvadesetima, pa me zanima ima li na faksu u Zagrebu i malo starijih studenata?

Uredio https://www.accountkiller
edit

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Pa onako, nema puno, ali ima. Bitno ti je da završiš prije 35., da možeš neku specijalizaciju dobiti, jer poslije možeš samo sam platiti ili ići u obiteljsku.

Dob za početak studiranja je nekako manje bitna u zadnje vrijeme na Zapadu, kod nas jest običaj odmah po završetku srednje škole, ali npr. Danska ne njeguje taj sustav osobito. Njima je čak čudno ako znaš s 18 što ćeš u životu raditi, oni počinju s 24, 25.

Bolje je početi ranije po meni, sigurno je u nekim granama medicine jako bitno početi ranije, osobito u kiruškim gdje trebaju ruke, ali mislim da srednje dvadesete nisu uopće kasno za sve ostalo.

Sve ovisi o tome što od toga želiš, valjda.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

budući da u nježnim post-srednjoškolskim godinama sjediš slušajući medicinsku biologiju, fiziku, kemiju i ostale parodije od predmeta s pretklinike, ne vidim zašto bi to ikome bio šok, a bome nije ni da ti predmetići od stotinjak stranica zahtijevaju neznamkakav rad. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

budući da u nježnim post-srednjoškolskim godinama sjediš slušajući medicinsku biologiju, fiziku, kemiju i ostale parodije od predmeta s pretklinike, ne vidim zašto bi to ikome bio šok, a bome nije ni da ti predmetići od stotinjak stranica zahtijevaju neznamkakav rad. 

​Jel ovo šala ili... ? :D Pretpostavljam da je normalno da izgubiš referentnu točku sa stvarnošću jednom kad ti postane pod normalno spremat 1000 strana za jedan ispit, al garantiram ti da je prosječnom hrvatskom studentu tvoj "ne znam kakav rad" pišanje krvi. Pobogu, medicina s razlogom slovi kao najteži studij. Divno je što su tebi to parodije, al mislim da većini ipak nisu

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Da, možda su meni bile šok jer sam upoznala pravu kliničku medicinu na vlastitom primjeru, u ulozi pacijenta... Tako da ne, nekima to nisu bile nježne godine ;)

Ja sam mislila da su ukinuli dob kao ograničavajući faktor u dobivanju specijalizacije..?

Na zapadu, točno, dosta kasno upisuju medicinu...

​žao mi je to čuti, ali ne daj da te to spriječi u završavanju, sad kad si voljna i spremna doći natrag. da, dob ne bi trebala biti ograničavajući faktor, ali isto tako, hrvatska nije zapad :) 

​Jel ovo šala ili... ? :D Pretpostavljam da je normalno da izgubiš referentnu točku sa stvarnošću jednom kad ti postane pod normalno spremat 1000 strana za jedan ispit, al garantiram ti da je prosječnom hrvatskom studentu tvoj "ne znam kakav rad" pišanje krvi. Pobogu, medicina s razlogom slovi kao najteži studij. Divno je što su tebi to parodije, al mislim da većini ipak nisu

​jednom kad odvališ prvu godinu ćeš vidjeti kakva je to ustvari smijurija od predmeta, tak da sam polako. :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Svih šest godina studija je parodija :D

U najnegativnijem smislu.

Što se tiče godina, naravno da ima par ljudi koji su stariji ( 25+ ), ali ih je malo i uglavnom se niti ne uklapaju najbolje među studente.

Al ima jako puno koji su sa 20, 21 ili 22. godine počeli studiratu.

Nisi napisala koliko godina imaš trenutno.

Iskreno, da imam 25+ godina ne bi upisivao medicinu. Koliko god to sve bilo zanimljivo, učiš ˝ono što te zanima˝, bit ćeš doktor jednog dana itd... Ipak ne uživaš niti blizu u svojoj mladosti koliko drugi. Stalno imaš neke restrikcije zbog faksa, a nakon završetka te ne čeka nikakva nagrada, nego se borba i restrikcije nastavljaju. 

I nisi napisala koliko si dugo studirala i šta si sve položila. Možda su ti preostale samo 3 ili 2 godine.

Uredio Runichoue

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Svih šest godina studija je parodija :D

U najnegativnijem smislu.

​Moraš elaborirati ovakvu izjavu :D 

Svi znamo da je obrazovni sustav RH sramotan, ali zašto je studiranje medicine parodija?

Uredio Runichoue

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa od činjenice da se na pretklinici tjera po tolikim detaljima da to nije normalno i da su to takve gluposti koje zaboraviš odmah nakon ispita, preko kliničkih godina gdje se nešto može naučiti samo ako stvarno profesore vučeš za rukav, pa sve do činjenice da su većina studenata koji završe medicinu apsolutno nespremni za gotovo ikakav rad, a kamo li neki iole samostalni rad.

Medicinski fakultet u Zagrebu slovi kao jedan od jačih fakulteta u svijetu. I bogami ćeš izaći s jako puno (teoretskog)  znanja. Ali sada koliko će ti to znanje biti nakraju potrebno te koliko ćeš biti spremna raditi u praksi, to je već druga priča.

Ja jesam još treća godina, ali ovakve stvari često čujem.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Dragi bivši i nadam se, budući kolege,

jednom sam već studirala medicinu, a sad planiram veliki comeback...

No, sada sam u srednjim dvadesetima, pa me zanima ima li na faksu u Zagrebu i malo starijih studenata?

U principu kada sam ja bila brucoš, uglavnom su svi imali 19, 20 godina, poneki studenti na prvoj godini 25, 26.

Trenutno se osjećam i puno zrelijom za takav ozbiljan studij, pa znam da ću ga lakše i završiti.

Smatrate li možda da su godine odmah iza srednje škole prerane za šok i rad koji medicina donosi?

Veselim se vašim odgovorima :)

Isto je kako i kad si ti bila, nema razloga biti drugacije.

Smatram da onaj tko sa 18 ili 19 godina starosti ne zna sto zeli u zivotu, ne ce to znati niti sa 30.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Meni je ovo sve dosad napisano poprilično generaliziranje....svi smo mi različiti, i nekome će nešto teško pasti sa 18 godina, nekome to isto sa 25....svatko drukčije reagira i nosi se sa određenim situacijama.....osobno znam dosta ljudi koji su upisivali medicinu (ili bilo koji drugi faks) nekad kasnije.....

Ja sam upisala sa 23, sad sam na 3. godini, i mislim da se ne razlikujem od svojih kolega koji su upisali s 18....barem što se samog studiranja tiče, o ostalim stvarima ne pričamo :P

Moj prijatelj je upisao sa 26, i stvarno mu dobro ide....

Ne postoji nikakav točan trenutak kad bi ljudi trebali shvatiti čime se žele baviti u životu. Tako da, ako hoćeš upisati medicinu u srednjim dvadesetima, upiši....ionako kad počne faks i to sve, kad uroniš u obveze, nećeš ni razmišljati o tome razlikuje li se tvoje studiranje od nečijeg tuđeg :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

kod mene ima

kad sam bila brucos, bio je lik sa 37 godina sto je upisao faks

imamo i fikusa sa 50...nesto na faksu sto je upisao farmu. dugo ga nisam vidjela lol

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu