27 poruka u ovoj temi

Kakva su pitanja na usmenom? Jesu li konkretna ili moraš puno pričati i objašnjavati? Hvala!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Većini je to prvi ozbiljni usmeni ispit na medicini uopće, tako da nisu pretjerano opasni ni strogi. Tek učite odgovarati na taj način. U principu, puno su ugodniji nego babaroge na fizici i kemiji, a i gradivo je pamtljivije i smislenije za medicinu. Nemaš se čega plašiti, postavljaju oni pitanja, vode te, meni je to prošlo poprilično bezbolno. Možda čak najljepši usmeni s prve godine, jedina katedra s prve godine koja mi je ostala u lijepom sjećanju.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

naslušat ćeš se svakakvih priča, od toga da jedna profesorica nasumično otvara skriptu pa te pita tu stranicu koju je otvorila, do toga da druga s vrata pita znaš li lac-operon mehanizam, ako kažeš ne, upisuje ni više ni manje nego četvorku. kao i sve ostale katedre na našem divnom faksu, čest je nesrazmjer između ispitivačica i toga što se traži da znaš. unatoč tome, biologija se obično daje bez problema, deset dana intenzivnog učenja je dosad bilo sasvim dovoljno da se položi.

moje osobno iskustvo, odgovarala sam kod prof vlahović, baš ju je pukla inspiracija tako da je od nas troje jednog rušila, a meni i kolegici spustila ocjenu s kolokvija s četvorke na dvojku. pitala me kako se prenose elektroni u mitohondriju, da joj objasnim nosače elektrona, nešto o embrionalnim matičnim stanicama i pokusima i još nešto o tumorima, međutim tu joj se više uopće nije dalo slušati me. u grupi koja je ušla poslije nas je onda dizala ocjene s trojke na peticu i slično, i to s nekim banalnim pitanjima. :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Vlahović spustila? Eto vidiš, meni je recimo teško vjerovati da ta žena može spustiti ocjenu :D Ona je tako fina. Kad sam ja bila prva godina i pokazivala joj nešto s USB sticka, tamo je bila i neka Alanis Morissette i pitala me može li to sebi na komp prebaciti, meni je to bilo tako simpatično i pristupačno. I uvijek stane i popriča, definitivno jedna od dražih ljudi na pretklinici uopće. I na usmenom je bila korektna skroz, ne sjećam se što je pitala doduše. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Vlahović spustila? Eto vidiš, meni je recimo teško vjerovati da ta žena može spustiti ocjenu :D Ona je tako fina. Kad sam ja bila prva godina i pokazivala joj nešto s USB sticka, tamo je bila i neka Alanis Morissette i pitala me može li to sebi na komp prebaciti, meni je to bilo tako simpatično i pristupačno. I uvijek stane i popriča, definitivno jedna od dražih ljudi na pretklinici uopće. I na usmenom je bila korektna skroz, ne sjećam se što je pitala doduše. 

​ne znam što im je bilo na tom našem roku, ali neke su masovno rušile i spuštale ocjene, a druge poklanjale ocjene na gluposti. unatoč tome, biologija je jedan skroz benigan predmet i ostao mi je u dobrom sjećanju u usporedbi s ostalima :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

može li se u 2 dana naučiti za usmeni ? (uz napomenu da sam dosad položila kolokvije i radila relativno redovito ) ili da odustanem od ovog roka 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

većina je ljudi rekla da su učili 7-10 dana tako da me baš strah kako će to u pon izlgedat jer ne vjerujem da je puno ljudi uz anatomiju svaki dan detaljno učilo biologiju. većina će ovaj vikend. izađi na ispit pa vidi. ko zna, možda ti se posreći pa prođeš. ja ću izaći pa što bude. doduše, malo će mi biti žao što ću iz navodno najlakšeg predmeta na prvoj godini imati 2, ali prolaz je prolaz. :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

vraga sam učila biologiju, nisam ni anatomiju stigla što je trebalo. 

samo da mi je 2 dobiti. jer kako sad stvari stoje ja ne znam ni poštenu rečenicu složiti nego nabadam. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ako ne položim nadam se dekanskom roku :D jer sam izgubila vikend na biologiju koju oadam a anatomiju nisam učila

lovely 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ma dobro, o masu stvari nit nema za reć više od jedne rečenice. :D
valjda su i tete na katedri razumne, ne vjerujem da će prema nama bit grozne jer smo ipak kolokvirali, a i izlazimo na ispit uz anatomiju. i izlazi samo pola generacije, u interesu im je da nas se riješe :lol:
o kojem dekanskom pričaš? pa tek je treći mjesec i prvi rok. opusti se :hug:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

nadam se da će sve biti kolko-tolko dobro. iako su se ove godine zaoštrili tak da je svašta moguće :D 

ne znam za tebe al ja sam umorna poprilično, bojim se da sutra ne zaspim hehe 

držim ti fige da prođeš

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ma hoće, jedino me strah šta najmanje znam b3 jer sam ga spremio nabrzaka u dva dana nakon anatomije pa ga najmanje znam, a to najviše pitaju...
ma nadajmo se da neće, valjda im nije cilj od najbolje katedre na prvoj godini pretvorit se u najomraženiju :D

ja sam premoren...stvarno se nadam da je druga godina lakša, ovaj tempo je ubitačan... taman položiš jedan kolokvij, odmah životinjski moraš počet spremat drugi koji je za par dana... <_<
i ja tebi...ako si ranije ujutro napisi kako je bilo, šta te pitalo, da mi koji smo malo kasnije znamo što nas očekuje :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

među prvima sam sutra :D ako je loše neću se oglasit da vas ne obeshrabrim :P 

meni to isto problem s B3 a B1 se ionako ne sjećam :D hahahhaha 

ako ima nagrada za najgoreg studenta ljubazno molim da me se uzme u obzir :P 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

zaključak s ovog roka: razlike u ispitivačima su bolesno velike.  savjet budućim generacijama: nemojte shvatiti olako biologiju, ima tu činjenica za popamtit.  mislim da je 7-10 dana dovoljno da se spremi i dobije solidna ocjena.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Istina i slažem se. 

Dobar dio ispitivača je tražio znanje po Cooperu 

Paić traži razumijevanje i stvari koje samo on govori na vježbama, Sinčić po Cooperu dere, Jovanov je opasna, i Šerman isto. 

Jesi položio ? 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

položio. :D  ti?
baš me šokiralo kad sam vidio šta su neki pitali. uvijek sam mislio da je pismeni teži od usmenog, a kolokviji su ove godine stvarno bili jednostavni (od kojih faza se sastoji interfaza? :D:D:D )
ne znam, al meni je baš gadljivo da su kod nekih prezentacije i skriptica od 50-ak stranica i više nego dovoljne za pet, a drugi pak ispituju stvari iz coopera ili vježbe i još bacaju. usmeni iz biologije je kao ruski rulet.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

položila :D 

i ja sam isto ostala paf, da me potrefio sinčić, paić ili jovanov naje***a bi ko žuti. 

ruski rulet baš kao i sve na našem faksu.... 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

koliko broj bodova na pismenom utječe na završnu ocjenu?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Je li treba detalje uciti?? Ili je dovoljno ako znamo s razumijevanjem?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 14 sati , Nami said:

Je li treba detalje uciti?? Ili je dovoljno ako znamo s razumijevanjem?

Vjerojatno ovisi koju ocjenu želiš i kod koga dođeš na odgovaranje :) Kako kažu, kod nekoga za dva treba znati većinu, kod nekoga je dobro razumijevanje za 5 bez nekih velikih detalja :D A sad...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

onda se nadam da cemo svi imati srece ove godine s ispitivacima :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo da ostavim za buduće generacije neku informaciju kako je bilo na predroku ove godine. 
Mogu reći da su bili stvarno jako blagi i da su ispravci bili prelagani. Usmeni dio je bio lutrija, pretežno zbog toga što su neujednačeni kriteriji i pristup nastavnika. Prema riječima drugih, pokušat ću o svakome reći nešto, iako smo pitanja napisali u svoju facebook grupu pa će biti moguće doći do njih i nagodinu. Krenimo od najvećega zla. Jovanov, pita najčudnija pitanja, sve moguće o razvoju organizma, komparativan razvoj kod sisavaca, ptica, vodozemaca itd. uglavnom užasno, ako ne znaš odgovoriti na jedno pitanje odmah letiš van. Vlahović, prvi dan davala 3-5, drugi dan došla nervozna, dosta ljudi je srušila jer eto, budući doktori imaju veliku odgovornost na sebi i ne smiju se zadovoljavati dvojkama. Sinčić, ove godine izrazito dobar i pristojan ispitivač, mislim da je većina ocjena bila 4 i 5 prvi dan (nije držao Coopera na stolu) :) Paić također, dosta traži ali i nagradi (3-5). Šerman, e kod nje je moguće stvarno svašta, neke ljude je bacila pod isprikom da im ne želi dati dva, dok drugi na karticama izvuku lagana pitanja i dobiju 5. Katušić je bila u rasponu od 3-5 s mnogo kliničkih pitanja. Martićka također, vrlo fina odgovaranja, uglavnom su svi izašli prezadovoljni. Ja sam odgovarao kod NPŠ, mogu reći da ljudi koji su znali vrlo malo, ili ništa su uspjeli dobiti 4, a za pet je trebalo znati osnovne stvari. Dosta joj je važno lijepo izražavanje. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Katusic je prvi dan imala raspon od 3 do 5, drugi dan od 3 do pad s tim da je imala princip Hunger Games ispitivanja, isto nabrijana, Jovanov se slazem zlo, Sincic odlican ove godine, Serman kao i uvijek odlicna

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo iskustva od ove i prosle godine

IMG_8041.JPG

IMG_8040.JPG

IMG_8039.JPG

IMG_8038.JPG

IMG_8037.JPG

IMG_8036.JPG

IMG_8035.JPG

IMG_8034.JPG