brennan

Maturanti generacije 2016./2017.

460 posts in this topic

prije 12 sati , Feniks48 said:

Pozdrav, zna li netko kada će se objaviti broj prijava na određene fakultete / studije?

oko 20.4., tak negdje :)

prije 12 sati , Hermione said:

Ima li mozda negdje elementov prirucnik iz biologije u pdfu? ☺

tu imas kemiju i fiziku.. bio nazalost nema, ali isto tako nema ni preporuka za taj prirucnik, pogotovo ako se spremas i za prijemni hah

11 hours ago, Drago2412 said:

tu imas kemiju i fiziku.. bio nazalost nema, ali isto tako nema ni preporuka za taj prirucnik, pogotovo ako se spremas i za prijemni hah

hvala :)

12 hours ago, Hermione said:

Ima li mozda negdje elementov prirucnik iz biologije u pdfu? ☺

Taj prirucnik mi je bila posudila profka kad sam se pripremao za maturu... Nije bilo bas od ikakve koristi jer je a) potpuno promijenjen princip ispitivanja znanja iz biologije na maturi i b) nedovoljno detaljan za pripremu za prijemni. Mislim da mozda cak imam negdje spremljene neke slike (ali dost lose kvalitete) pa ak zelis vidjet okvirno mogu ti proslijedit.

12 hours ago, Daenerys said:

Taj prirucnik mi je bila posudila profka kad sam se pripremao za maturu... Nije bilo bas od ikakve koristi jer je a) potpuno promijenjen princip ispitivanja znanja iz biologije na maturi i b) nedovoljno detaljan za pripremu za prijemni. Mislim da mozda cak imam negdje spremljene neke slike (ali dost lose kvalitete) pa ak zelis vidjet okvirno mogu ti proslijedit.

Nasla sam upravo nekakav kratki uvid u knjigu na njihovoj stranici pa sam skuzila da mi ne treba to. Hvala na ponudi:)

On 01. 03. 2017. at 11:08, CrashBash said:

Spremate li se kolege :grouphug: i de mogu vidit primjere prijemnih testova

Evo ovdje sam našao za fiziku: 

Ako slučajno nađem za bio ili kem, pošaljem :) 

Ima netko rang liste od prošle godine od sva 4 Mefa? Ili ako ne od svih, najviše me zanimaju Os i Ri. Thank you! :)

E da, ima li netko da planira na Mef u Osijek? :D

On 13. 03. 2017. at 11:24, sectum.sempraxy said:

Ima netko rang liste od prošle godine od sva 4 Mefa? Ili ako ne od svih, najviše me zanimaju Os i Ri. Thank you! :)

E da, ima li netko da planira na Mef u Osijek? :D

MefZg:757

MefOs:744,7

MefRi:741,2

MefSt:756,1

Ima li ovdje negdje ona zbirka Petreski, Sever za opću iz kemije? Ili nešto slično? 

On 15. 03. 2017. at 8:34, Zia23 said:

Ima li ovdje negdje ona zbirka Petreski, Sever za opću iz kemije? Ili nešto slično? 

Ekipa, kako stojite s učenjem? Posebice biologija, koliko pažnje posvećujete 2. razredu? I jesam li ja jedina koja iz dana sve vise i vise uci, a sve manje zna? :(

prije 23 sati , mirnisa2511 said:

Ekipa, kako stojite s učenjem? Posebice biologija, koliko pažnje posvećujete 2. razredu? I jesam li ja jedina koja iz dana sve vise i vise uci, a sve manje zna? :(

Fiziku i Kemiju zavrsio 1. i 2. razred, a biologiju 1. i 4... Iz bio drugi razred ne planiram ni uciti, eventualno prelistati par dana prije mature

Evo ja sam krenila ponovo sve izpocetka mislim da cu sve taman stic proc jos jednom detaljno i onda sam ostavila 10 dana prije kemije da prodem olako sve jos jednom.Nadam se da ce sve dobro proci samo radite i viruj te mi svih vata panika to nije nista novo ja osobno imam epizode di se grozno ocjecam al eto tjesi me sta su svi u istim cipelima i uvik je vridilo da se trud i rad isplati pa mora i ovi put. Zar ne?

Pozdrav svima, planiram ovo ljeto pisati prijemni, pa nadam se i upisati MEFZG pa imam neka pitanja.
1. Jel Kem u 24 lekcije dosta za gradivo kemije na prijemnom? Inace, znanje mi je solidno, imao sam ok prof.
2. Do kada se prijemni može prijaviti?
3. Jel mi kasno poceti? Znam da je pitanje relativno, i osobno poznajem osobu koja je pocela tri tjedna prije prijemnog raditi intenzivno i upala, ali svejedno me zanima jel ima nade za upis ako sam proslu godinu proveo na skroz drugacijem fakultetu, udaljen od bio, kem i fiz? :D 

i btw, jel zna netko kad je dan otvorenih vrata?

Uredio vito1212

prije 12 sati , vito1212 said:

Pozdrav svima, planiram ovo ljeto pisati prijemni, pa nadam se i upisati MEFZG pa imam neka pitanja.
1. Jel Kem u 24 lekcije dosta za gradivo kemije na prijemnom? Inace, znanje mi je solidno, imao sam ok prof.
2. Do kada se prijemni može prijaviti?
3. Jel mi kasno poceti? Znam da je pitanje relativno, i osobno poznajem osobu koja je pocela tri tjedna prije prijemnog raditi intenzivno i upala, ali svejedno me zanima jel ima nade za upis ako sam proslu godinu proveo na skroz drugacijem fakultetu, udaljen od bio, kem i fiz? :D 

i btw, jel zna netko kad je dan otvorenih vrata?

1. za prijemni si uzmi i udžbenike.. kemu24 je dobra, ali prijemni je ipak malo složeniji pa bude zadataka koje ne možeš riješiti samo sa kemu24

2. prijemni se automatski prijavi kad prijavis i mefzg, a fakultete mozes jos prijavljivati (rok za plaćanje mature je 2.5 pa sad nezz jel taj datum vrijedi i za plaćanje prijemnog)

3. nije kasno... pogotovo ako imaš solidno znanje..

Dan otvorenih vrata će biti (bar je prosle godine bio) sredinom travnja :)

prije 11 sati , Drago2412 said:

1. za prijemni si uzmi i udžbenike.. kemu24 je dobra, ali prijemni je ipak malo složeniji pa bude zadataka koje ne možeš riješiti samo sa kemu24

2. prijemni se automatski prijavi kad prijavis i mefzg, a fakultete mozes jos prijavljivati (rok za plaćanje mature je 2.5 pa sad nezz jel taj datum vrijedi i za plaćanje prijemnog)

Hvala ti na odgovorima, pokusat cu onda nac i kemiju udzbenik, tko zna gdje je sad to haha
I jos jedna stvar, sto trebam predati od dokumentacije osim one potvrde o sposobnosti?

prije 12 sati , vito1212 said:

Hvala ti na odgovorima, pokusat cu onda nac i kemiju udzbenik, tko zna gdje je sad to haha
I jos jedna stvar, sto trebam predati od dokumentacije osim one potvrde o sposobnosti?

Koliko znam samo potvrdu od doktorice o psihofizickim sposobnostima i još moraš sam potpisati potvrdu da ne boluješ od nikakvih psihičkih bolesti koje bi mogle utjecati na faks a nisi ih rekao liječniku školske medicine.. i naravno popratna dokumentacija svjedodžbe i to...

Anorganska kemija (3. razred) mi ne izgleda previše zastupljena, ni na maturi ni na prijemnom. Isto vrijedi i za gradivo biologije iz 2. razreda (na prijemnom ga uopće nema, a na maturi vrlo rijetko).

prije 12 sati , Feniks48 said:

Anorganska kemija (3. razred) mi ne izgleda previše zastupljena, ni na maturi ni na prijemnom. Isto vrijedi i za gradivo biologije iz 2. razreda (na prijemnom ga uopće nema, a na maturi vrlo rijetko).

anorganske je na maturi 25% ali dijelove anorganske se nauci u prvom razredu pa mi to prepisujemo opcoj kemiji, a na prijemnom je ima jako malo da...

ali biologija 2. razred je jako jako zastupljena na maturi, ne znam od kud ti podatak da je ima vrlo rijetko? a na prijemnom je naravno nema jer je to zoologija i botanika

On 22.03.2017. at 4:00, Drago2412 said:

(rok za plaćanje mature je 2.5 pa sad nezz jel taj datum vrijedi i za plaćanje prijemnog) 

Placanje mature? Zar nije samo prijemni 175kn? Maturu ne placamo osim ako ne mislis na ove vanredne?

prije 11 sati , Marjoriesomerhalder said:

(rok za plaćanje mature je 2.5 pa sad nezz jel taj datum vrijedi i za plaćanje prijemnog) 

Placanje mature? Zar nije samo prijemni 175kn? Maturu ne placamo osim ako ne mislis na ove vanredne?

Proslogodisnji maturanti samo placaju maturu, i do tada je rok.. pa sad ne znam da li se i prijemni mora platiti do tada

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu