MedStudent555

Brucoši 2016 / 2017 (MedRi)

36 poruka u ovoj temi

Opet ja, s jednim mozda malo glupastim pitanjem :) Jesam li ja jedini kojeg sad malo hvata trta/trema od faksa i strah da necu uspjet nista polozit?:blink:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Faks je do sada obicno pocinjao prvi ponedjeljak u 10. mjesecu, ali posto od ove godine se uvode semestri (do sada je nastava bila organizirana po principu tri trimestra) mozda se i nesto promijeni.

kad sam ja upisivao bilo je i onih kao predavanja za ponavljanje gradiva kemije, biloogije i fizike jedno tjedan dana prije pocetka nastave. to nije obavezno. sad ne znam jer je toga i bilo i prosle godine ili ne, al moj savjet nemojte na to ic. beskorisno. ako idete onda eventualno na kemiju samo. inace uzivajte u najduzim praznicima ikad.

strah od faksa prije pocetka je normalna stvar. al medicina nije neki bauk. sve se stigne naucit ak se hoce. samo se treba dobro organizirat, ne imat neke velike zaostatke s ucenjem. gradivo vam nece bit komplicirano koliko necete stic sve naucit kolko toga ima. krenite odma kad pocne faks, odma i jako. ucit cete svo gradivo sami unaprijed. nema tog principa kao u srednjoj da ti neko ispredaje gradivo pa onda ti ucis. ovdje ti ucis i dolazis spreman na faks, a onda oni na vjezbama/seminarima samo malo porazgovaraju/ispituju kaj je to kaj si ti naucio i obajsne neke stvari koje nisu jasne. 

u fokusu prve godine vam je anatomija, nosi 22ECTS, najveci i najvazniji predmet na prvoj. samo budite konstantni s ucenjem i sve bu oke. kemija i biologija su vam isto dosta teske, a ostalo se uglavnom lako prolazi, fizika, psiholoska, socijalna, uvod.. ima i neki vodici tu na forumu to si isto procitajte. i napravite si fejs grupu ak niste di se budete svi prikupili.

uzivajte jos tih mjesec i pol :D

sretno

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Lijep pozdrav, znam da malo kasnim ali hvala lijepa starijim kolegama na dobrodošlici na forumu. 

Ima li tko kakvih novih informacija kada počinje faks? Nešto sam čitao da akademska godina počinje 3.10, a da li mi brucoši nešto ranije počinjemo? Koliko sam shvatio sada će biti dva semestra? Odnosno redovni ispiti će biti samo na ljetnom i zimskom roku? Nema više onoga u trećem mjesecu? 

I nešto sam čitao o pincetama za anatomiju? Trebaju nam odmah skupa sa kutom ili? 

Pozdravljam sve buduće kolege brucoše, jel uživate još prije faksa? 

Uredio luka1702-doc

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ekipa, nemojte se toliko brinuti! Sve će te saznati na vrijeme...

Uživajte sada dok možete, kad krenu obveze - eh onda će te htjeti nazad praznike! Stoga iskoristite ovo odmora što imate...

Što se tiče AAL adrese - dobit ćete je na uvodnom predavanju...

Što se tiče pincete.. Trebate sve imati... Odnosno odmah će vam na prvoj vježbi trebati sonda za orijentaciju kostiju, a pinceta već na zglobovima pa nadalje...

Tako da nabavite odmah sve... Ima asistenata koji prave problem oko toga...

I da sada su nažalost prebacili u semestre... Znači 2 semestra i to je onda totalno drugačija organizacija, ali ne brinite saznat će te sve na vrijeme (isto kao mi :) )

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pitanje za starije kolege, kakve su kute koje možemo kupiti preko faksa? Mislim na kvalitetu.

Uredio luka1702-doc

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 8/31/2016 at 7:17, luka1702-doc said:

Pitanje za starije kolege, kakve su kute koje možemo kupiti preko faksa? Mislim na kvalitetu.

Dosta dobre.

On 8/31/2016 at 9:00, wannabeadoctor said:

Jos jedno pitanje gdje se mogu kupiti sonde?

U Medicinskoj opremi.. (pokraj konzuma tamo kod rampe kod ulaska u KBC, ulica Nikole Tesle je to) ili ima jos negdje u Starom gradu

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav kolegama i kolegicama i sretno u 2016./2017. akademskoj god.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Zna li netko vrijede li grupe u koje su nas podijelili za anatomiju i za ostale kolegije? 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 17 sati , MrsSofia said:

Zna li netko vrijede li grupe u koje su nas podijelili za anatomiju i za ostale kolegije? 

da

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu