Dante7

isustva s usmenog ispita prof.dr.sc. Ostojić - Interna, Rebro

1 poruka u ovoj temi

Općenito sam zadovoljan usmenim, ugodan je i ne pili po detaljima, ali neke sitnice ga zanimaju, pa će to posebno pitati ako mu već niste rekli. Dobio sam dojam da voli stručne nazive i smisleno izražavanje.

Dobije se oko 20-30 min za pacijenta. Ne pita previše o anamnezi, više želi da se zaključi koja je njegova dijagnoza na temelju statusa. Iz anamneze ga je zanimao razlog dolaska i eventualno neki simptomi po kojima sam zaključio da pacijent ima baš to. Moj je imao dekompenziranu cirozu, pa me prvo pitao komplikacije toga. Tu ima za pričati, pa je izdvojio hepatorenalni sindrom i varikozitete. Pitao je zašto dobiva antibiotike (spontani bakterijski peritonitis). Dalje je pitao reumatoidni artritis, limfome, autoimune bolesti jetre i sva autoantitijela koja se mogu naći kod pojedinih. Osim toga: AKS, EKG kod različitih lokalizacija IM-a, koji antibiotici se daju kod pojedinih infekcija (uglavnom abdomena) i njihove nuspojave (mene je pitao streptomicin, ciprofloksacin i još par). Općenito je pitao nuspojave za skoro svaki lijek koji sam spomenuo. Dalje je pitao bolesti bubrega, nefortski sindrom i koji mu je najčešći uzrok kod djece i kod odraslih, kako se najčešće liječe, kako se još mogu prezentirati, akutno zatajenje jetre, trovanje gljivama, različite antidote (uglavnom za droge), akutni pankreatitis i to je sve čega se sjećam. Usmeni je ukupno trajao negdje sat i pol.

Sretno svima!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu