Sign in to follow this  
Followers 0
IvaDiva

Znanstvene publikacije

5 posts in this topic

Pozdrav svima,

zanima me ima li netko iskustva s publiciranjem u CC časopise? :)

S čim točno? To najbolje znaju ljudi koji se bave SPSS-om i statistikom općenito, oni to rade praktički svaki dan. Je li kao rad koji je već gotov pa bi se publicirao u CC časopisu, ili rad koji je u izradi pa gledaš što je potrebno da bi tamo došao?

Općenito, treba keš, inače je 2 godine čekanja za objavu bilo čega zagarantirano.

On 3/26/2017 at 19:24, ~Sentinel~ said:

S čim točno? To najbolje znaju ljudi koji se bave SPSS-om i statistikom općenito, oni to rade praktički svaki dan. Je li kao rad koji je već gotov pa bi se publicirao u CC časopisu, ili rad koji je u izradi pa gledaš što je potrebno da bi tamo došao?

Općenito, treba keš, inače je 2 godine čekanja za objavu bilo čega zagarantirano.

U kojem smislu 2 godine ?

Od kada se pošalje pa do objave ili ?

Yep... tako mi baš prošli tjedan pričao netko tko se tim bavi. Pošalješ rad, oni ti ga prihvate, i onda traže novce. Za jedan britanski časopis čini mi se reče između 3-4000 funti. Onda je rekao da im je pisao da ne može priuštiti, oni su rekli OK, ali izlazi onda tek za 2 godine. 

I veli da se sve plaća, slike i grafikoni u boji recimo. Išla sam pitati jer bih ja sad jedan rad objavljivala, pa me savjetovao da izbacim sve lijepo što imam :D

Eh sad je li to anegdotalno ili pravilo, nije mi palo na pamet pitati.

Za jedini ovaj naš domaći, CMJ koji je mislim jedini CC, ne znam.

Nisam znao da tako  za objavu i slike/grafikone uzimaju novce :/

Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu