brennan

Maturanti generacije 2016/2017

1160 poruka u ovoj temi

Za sad dobro hah skola ide odlicno, iskreno nikad bolje hah za DM i to lagano ucin, jos nisan punom forcom pocea :D ima dva tjedna cekan da mi se javi cura za knjige ode, al evo nikako pa ako ima neko ko prodaje udzb i neke prirucnike za dm i prijemni neka se javi :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

hahah :D
ja sam s fizikom na polovici prvog razreda jer pratim gradivo koje obrađujemo na pripremama u školi, biologiju sam prešla sve, nazvala bih to čitanjem, učenje učenje ostavljam za poslije :D kemija 4.razred zasada sve dobro

sve u svemu, zadovoljna sam :) 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , marko33 said:

Za sad dobro hah skola ide odlicno, iskreno nikad bolje hah za DM i to lagano ucin, jos nisan punom forcom pocea :D ima dva tjedna cekan da mi se javi cura za knjige ode, al evo nikako pa ako ima neko ko prodaje udzb i neke prirucnike za dm i prijemni neka se javi :)

na što točno misliš? imaš ovdje stvarno puno materijala pa si možda možeš negdje isprintati :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , brennan said:

na što točno misliš? imaš ovdje stvarno puno materijala pa si možda možeš negdje isprintati :)

Paarovi udzb 4 razreda, BIO na maturi-ŠK, KEM na maturi-ŠK, Fizika u 24 lekcije, FIZ na maturi-ŠK, 

Znan da ima, al iskreno nisan uspia nac sve to haha pa ako moze neko zalipit link s ovim i jos nekim dobrim skriptama bia bi punin zahvalan

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Paarovi udzb 4 razreda, BIO na maturi-ŠK, KEM na maturi-ŠK, Fizika u 24 lekcije, FIZ na maturi-ŠK, 

Znan da ima, al iskreno nisan uspia nac sve to haha pa ako moze neko zalipit link s ovim i jos nekim dobrim skriptama bia bi punin zahvalan

bio i kem od šk si nemoj još kupovati.. to si možeš pred kraj za ponavljanje jer tamo nema dosta gradiva.. al odlicne su za ponavljanje i sistematiziranje gradiva 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma ja nabavljam svu literaturu sto ce mi tribat za ucenje.. ucit cu iz udzb za i neke skripe za bio, to dvoje ce mi kasnije tribat, ali zelin imat SVE sto ce mi tribat hahah

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , marko33 said:

Ma ja nabavljam svu literaturu sto ce mi tribat za ucenje.. ucit cu iz udzb za i neke skripe za bio, to dvoje ce mi kasnije tribat, ali zelin imat SVE sto ce mi tribat hahah

preporučujem ti da si ne nagomilavaš toliko literature, meni su elementovi priručnici čisto ok za ponavljanje i zadatke, pročitaš si prije toga udžbenik i to je to :) jer sada  još možeš tako organizirati si tempo da misliš da ćeš sve stići, ali nema se toliko vremena

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma ne nagomilavam haha imam samo udzbenike i ova dva prirucnika plus u 24 lekcije i to je to.. kad budem ponavljao proc neku skriptu i za prijemni zbirke i mislim da je to i vise nego dovoljno hha

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Vidim da pričate o literaturi...

Ovako, pospremam sad knjige i bacam ono što mi ne treba i našla sam neke materijale iz kojih sam spremala maturu/prijemni pa evo:
Biologija:
Kopirani udžbenici za 1. razred (od molekule do organizma) i 4. razred (Genetika - evolucija, ŠK i Biologija 4, Alfa) i original Springerova Biologija 3 (ona slavna narančasta, najbolji udžbenik za 3. razred koji postoji!)

Kemija:
Kopirana Pomakova skripta, Profilovi udžbenici Opća kemija 1 (kopirana) i 2 (original) i Organska kemija (ono staro bolje izdanje) i hrpa zadataka s priprema, starih prijemnih i slično (sve uvezeno u jednu debelu skriptu)

Fizika:

Paarov udžbenik i zbirka za 2. razred i moja kopirana skripta za prijemni koju sam napisala prema katalogu

Ako trebate nešto od ovog (ili sve) - recite, da ne bacam bezveze. Ako ste iz Zagreba/Zagorja možemo dogovorit primopredaju.

Znam da su dolje oglasi, ali ne prodajem ništa od ovog  nego poklanjam i računam da će zainteresirani prije tu vidjeti :)

EDIT: Otišlo sve :D

Uredio AnyaStarsailor

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 22 sati , sectum.sempraxy said:

To ja jedini jos nisam poceo uciti za maturu ili ima jos netko? Hahahah

bez brige, nije to nikakvo učenje 5 sati dnevno samo toga, nauštrb sna itd. :D

to dolazi u 12.mj. :P

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , brennan said:

bez brige, nije to nikakvo učenje 5 sati dnevno samo toga, nauštrb sna itd. :D

to dolazi u 12.mj. :P

slazem se.. sad je faza da vidim sta smo uopce ucili 4 godine hahah pa tek onda pravo učenje 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ova kraljica se ne javlja... toliko o ozbiljnosti haha ako neko zna neki oglas di se prodaje: Paarovi udzbenici za sva 4 razreda, Bio,Kem i Fiz na DM(Školska k) i kem i fiz u 24 lekcije. Samo stavite link ili se javite u porukamaa, falaa ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , Drago2412 said:

slazem se.. sad je faza da vidim sta smo uopce ucili 4 godine hahah pa tek onda pravo učenje 

hahah upravo to, tek toliko da znam gdje je što 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

postoji li mogućnost da me itko igdje pita koje su kombinacije kod trihibridnog križanja ili je to ipak too much? 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , brennan said:

postoji li mogućnost da me itko igdje pita koje su kombinacije kod trihibridnog križanja ili je to ipak too much? 

to je malo too much hahah.. po mom misljenju, ne bi to trebalo ici dalje od dihibridnog haha

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , Drago2412 said:

to je malo too much hahah.. po mom misljenju, ne bi to trebalo ici dalje od dihibridnog haha

ne znam, zbog loših iskustava s natjecanjima i stavljanja stvari koje su u gradivu poslije, ne možeš više nikom vjerovat :D čitam katalog za MEF, piše monohibridno i dihibridno, ali i nasljeđivanje po Mendelu ( e sad tu postoji opcija da se to ne odnosi samo na njegove zakone, nego i na to trihibridno križanje) 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , brennan said:

ne znam, zbog loših iskustava s natjecanjima i stavljanja stvari koje su u gradivu poslije, ne možeš više nikom vjerovat :D čitam katalog za MEF, piše monohibridno i dihibridno, ali i nasljeđivanje po Mendelu ( e sad tu postoji opcija da se to ne odnosi samo na njegove zakone, nego i na to trihibridno križanje) 

natjecanja su kategorija sama za sebe, tamo bude stvari koje ni oni sami ne znaju riješiti hahah... 

a gle, s obzirom da su zasebno napisali ova dva križanja, da su planirali i trihibridno stavili bi ga s njima.. uostalom to je vec malo "napredno" gradivo pa mislim da neće komplicirati stvari i to stavljati, bar se nadam haha

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Taj katalog za Mefzg sto spominjes @brennan.. hoce li izaci novi ove godine ili je svake godine isti?

pa svakako treba pratiti stranice, ali mislim da je isti uvijek :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ne znam varam li se ili teorija relativnosti uopće nije u katalogu za prijemni?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
14 hours ago, brennan said:

ne znam varam li se ili teorija relativnosti uopće nije u katalogu za prijemni?

ne dolaze sferna zrcala, teorija relativnosti i zračenja crnog tijela (stefan-boltzmann, wienov zakon). sve ostalo je više ili manje jednako zastupljeno i na prijemnom i na maturi.

i u vezi trihibridnog, njima je bitno da ti znaš što to znači i većinom traže razumijevanje. prijemni 2016: koji omjer fenotipova daje trihibridno test križanje?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo ljudi novi sam, nedavno sam napravio profil, nadam se upisu na mef u zagrebu. Poskido sam svu literaturu s foruma...poceo sam s laganim ucenjem kemije  i evo gotov sam s prvom godinom, stalno odgadam ucenje fizike iz koje mi je predznanje nikakvo zbog loseg rada u skoli, pitanje je moze li se dovoljno kvalitetno naucit za prijemni iz knjige Fiz. U 24:unsure: ...

pozdrav svima ^_^

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , CrashBash said:

Evo ljudi novi sam, nedavno sam napravio profil, nadam se upisu na mef u zagrebu. Poskido sam svu literaturu s foruma...poceo sam s laganim ucenjem kemije  i evo gotov sam s prvom godinom, stalno odgadam ucenje fizike iz koje mi je predznanje nikakvo zbog loseg rada u skoli, pitanje je moze li se dovoljno kvalitetno naucit za prijemni iz knjige Fiz. U 24:unsure: ...

pozdrav svima ^_^

Pozdrav :) Cula sam da je Fizika u 24 lekcije vrlo dobra za pripremu,i sama radim po njoj i vrlo je dobra,mozda je malo teza ali ima vrlo dobrih zadataka.Moj ti je savjet da si nabavis i udzbenike iz fizike po mogucnosti Vladimira Paara i da kombiniras i Fiziku u 24 lekcije i mislim da je to vrlo dobra kombinacija. :) 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , CrashBash said:

pozdrav svima ^_^

Fiz u 24 ti je odlična za prijemni, ali kažeš da nemas bas nikakvo predzanje, pa nisam siguran koliko toga ćeš pohvatati, pa definitivno nabavi paara kao sto je rekla Jo :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Gost
Ova tema je sada zatvorena za daljnje odgovore.

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu