brennan

Maturanti generacije 2016/2017

1159 poruka u ovoj temi

On 31.10.2016. at 14:15, Marela said:

Stvarno se više ne sjećam prvog puta, ali me zeznula kem, a sad drugi put oko 80%, ali zaista ne znam više brojeve. :)

Ovisi ti dosta o prosjeku koliko si grešaka smiješ priuštiti, a prag raste svake godine (ove za oko 10 bodova, lani za 5 naprem predlani). :)

Da tog pomaka praga se i bojim 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama
prije 19 sati , Marjoriesomerhalder said:

neće pomak biti za 50 bodova, po mom mišljenju 10 možda, kao i većinu godina :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 19 sati , Marjoriesomerhalder said:

pomak se više ne bi trebao značajno mijenjati, ove godine računaj oko 760-765... postoji mogućnost da se i smanji jer generacija 97 je najbrojnija bila, i od sada na dalje svake godine je sve manje i manje maturanata pa se nadajmo da će ih i sve manje i manje na medicinu hahah

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 01.11.2016. at 18:44, Drago2412 said:

pomak se više ne bi trebao značajno mijenjati, ove godine računaj oko 760-765... postoji mogućnost da se i smanji jer generacija 97 je najbrojnija bila, i od sada na dalje svake godine je sve manje i manje maturanata pa se nadajmo da će ih i sve manje i manje na medicinu hahah

Nadam se 

Oce pisat na onoj stranici za upise mozda kolko ljudi je odabralo sta ? Ili to tek poslije?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma ja isto mislin da se nece prag puno minjat.. nekako mislin da moze ic psr bodova gori doli al ne nesto previse,iako je nekome i taj bod bitan haha a i opet zavisi koliko ce bit zainteresiranih :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 11/2/2016 at 9:26, Marjoriesomerhalder said:

Nadam se 

Oce pisat na onoj stranici za upise mozda kolko ljudi je odabralo sta ? Ili to tek poslije?

prvi rezultati ti dolaze oko 31.4. i tada će se znati koliko ljudi je prijavilo koji fakultet, odmah da vam kažem da se na te liste ne obazirete uopće jer se odnosi samo na bodove iz sednje škole

On 11/2/2016 at 10:04, marko33 said:

Ma ja isto mislin da se nece prag puno minjat.. nekako mislin da moze ic psr bodova gori doli al ne nesto previse,iako je nekome i taj bod bitan haha a i opet zavisi koliko ce bit zainteresiranih :)

ma najbolje je ne razmišljati o broju bodovo koji ti treba... samo treba učiti i ne odustajati nikako, ne gledati druge nego sebe i razvaliti taj prijemni

Uredio Drago2412

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ovako maturant sam koji je ovo ljeto pauzirao sasvim slucajno(nikad nisam zamisljao da cu pauzirat). Pa me zanima jel ima ovdje jos takvih, pa da mi kazete kako vrijeme provodite. Doslovno ovo me ubija, posao neki privremeni nikakav nenađem, a stalno razmisljam kako sam pogresio sto nisam bolje i kvalitetnije ucio. Pa ako ima netko tko bi dao neki savjet sta da radim od sebe ove godine-osim ucenja.? :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , oruđ97 said:

Ovako maturant sam koji je ovo ljeto pauzirao sasvim slucajno(nikad nisam zamisljao da cu pauzirat). Pa me zanima jel ima ovdje jos takvih, pa da mi kazete kako vrijeme provodite. Doslovno ovo me ubija, posao neki privremeni nikakav nenađem, a stalno razmisljam kako sam pogresio sto nisam bolje i kvalitetnije ucio. Pa ako ima netko tko bi dao neki savjet sta da radim od sebe ove godine-osim ucenja.? :D

Mozda neki posao preko student servisa? Ili ucenickog doma? Raspitaj se mozda bi mogao?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 14 sati , oruđ97 said:

ja pauziram i doslovno mi je svaki dan maksimalno ispunjen... ako nađeš posao super, ako ne, imaš na internetu stotine besplatnih tečajeva koje mozes polagati, uci jezike, piši, nađi si neki hobij, samo nemoj lezati jer ces se jako ulijeniti :D 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , marko33 said:

Nisan ima kad procitat,je li iko prosa kroz katalog? Ikakvih promjena, revolucionarnih ideja/koncepta itd? Hahh

Pa i ne baš, pretežno isto kao i prošle godine. Jedino je jasnije malo kako i što treba koliko sam uspio vidjet kada sam ga na brzinu preletio.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ma ne znam, nije da mi katalog nešto puno znači kad moramo znat sve iz 1.,3. i 4. za prijemni :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ej ljudi , kako ide spremanje za maturu? Jel stignete sta  pripremat  s obzirom na tempo u skoli ? Tila sam pitat ove koji su polagali vec maturu , iz cega su ucili za esej iz hr? Ove godine se na eseju komparativnom moze pojavit jedno od onih 14 i bilo koje dijelo iz srednje skole prema novom katalogu:huh: ako vas profesori nisu upozorili

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 15 sati , mefst55555 said:

Ej ljudi , kako ide spremanje za maturu? Jel stignete sta  pripremat  s obzirom na tempo u skoli ? Tila sam pitat ove koji su polagali vec maturu , iz cega su ucili za esej iz hr? Ove godine se na eseju komparativnom moze pojavit jedno od onih 14 i bilo koje dijelo iz srednje skole prema novom katalogu:huh: ako vas profesori nisu upozorili

Istu stvar sam i ja htio pitat. :D
Iskreno, ja se stvarno ne stignem pripremat trenutno jer imam dosta obveza u skoli. Glupo mi je što moram trosit vrijeme na geografiju, povijest i slične premete koji mi nece trebat na maturi, dok npr. mat, eng, hrv i kemiju radim samo za ispite jer zbog ovih drugih premeta ne stignem redovno. Jedino fiziku radim za maturu, al to više jer u školi usputno ponavljamo ranija gradiva i sad cemo imat za tri tjedna probnu iz matke pa cu vidjet di sam s tim i koliko mi trebaju pripreme.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 17 sati , BioMed said:

Istu stvar sam i ja htio pitat. :D
Iskreno, ja se stvarno ne stignem pripremat trenutno jer imam dosta obveza u skoli. Glupo mi je što moram trosit vrijeme na geografiju, povijest i slične premete koji mi nece trebat na maturi, dok npr. mat, eng, hrv i kemiju radim samo za ispite jer zbog ovih drugih premeta ne stignem redovno. Jedino fiziku radim za maturu, al to više jer u školi usputno ponavljamo ranija gradiva i sad cemo imat za tri tjedna probnu iz matke pa cu vidjet di sam s tim i koliko mi trebaju pripreme.

sve potpisujem :)

nekad me uhvati bed kad to iznova prolazim, tjedni prolaze, a ja učim povijest <_< ali sve u svemu, kad se pripremam za ispit u školi, prođem si zadatke iz priručnika za maturu, isplatit će se :D
što se eseja tiče, prvo planiram pročitati sva djela, sad sam negdje na pola puta, super je stvar što imamo u školi pripreme za hrv pa zajedno onda obrađujemo ta djela i pišemo eseje

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

s obzirom da ove god imate mogucnost dobiti "bilo šta" al vjv ce to biti sa popisa od onih 14, ali svejedno eseji ako se zele detaljno pripremiti previse vremena trose.. mi smo imali odličnu profesoricu koja nam je rekla što točno za koji moramo znati... ja eseje ni pogledao nisam (od cijelog popisa nisam pročitao nijednu knjigu prakticki osim zlocin i kazna i povratak filipa l.) i bas smo na eseju dobili povratak filipa l. hahah al nije mi pomoglo nista to sto sam procitao (budete vidjeli kad ga budete citali) tako da sam pisao gluposti, raspisao se pravo, sjetio se tih par riječi od profe, napisao 750 riječi i imao 70% i više nego zadovoljan sam za nesto za sta me nije bila briga apsolutno nikako hahah tako da ako ste procitali sve knjige i radili u skoli usporedbe ne bi trebalo imati problema to napisati iznad 85%

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

E a jel dovoljno počet se spremat od zimskih praznika? I koliko vremena mislite potrošiti na predmete tipa eng, hrv i mat pošto oni ne nose toliko koliko bio, fiz i kem (u Rijeci i Osijeku) i prijemni (u Zgu).

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , BioMed said:

E a jel dovoljno počet se spremat od zimskih praznika? I koliko vremena mislite potrošiti na predmete tipa eng, hrv i mat pošto oni ne nose toliko koliko bio, fiz i kem (u Rijeci i Osijeku) i prijemni (u Zgu).

Meni ti mat i ne ide bas pa to radim sto cesce mogu a hrv i eng procitat skripte i to je to

Hrv lektire malo detaljnije mozda no brinu me vise ovi predmeti "s brojkama" hahah

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Tako i ja imam osjecaj da trosim vrime na glupave predmete, nadam se da nece puno zakomplicirat te eseje jer su ove godine umjesto avlije stavili jos 3 pjesnika pa se nadam da nam nece doc analiza pjesme ili kiklop,ja se planiram tijekom zimskih pocet se jave pripremat, u splitu osnovi predmeti nose po 10 posto tako , a izborni po 15 tako da cu sve morat. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

hjoj, kad citam ove zadnje vam poruke, sjetim se da je isto tako bilo i meni, i svima nama... to ucenje nebitnih stvari jer..moras. al virujte, imate vrimena i sve ce se stici pogotovo kad se 'zalaufate' , ako se itko brine oko tog. najveci pomak bit ce za zimske kad ce biti puno vrimena za posvetiti se bitnome :) dalje ce ici lakse. sad ko u nekom skripcu :')

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

E jel velika razlika između MefRi i MefZg? Jer sam cuo da MefRi polako prestiže Zg i da puno vise ulažu u studij.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
12 hours ago, BioMed said:

E jel velika razlika između MefRi i MefZg? Jer sam cuo da MefRi polako prestiže Zg i da puno vise ulažu u studij.

:rolleyes:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Gost
Ova tema je sada zatvorena za daljnje odgovore.

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu