brennan

Maturanti generacije 2016/2017

1160 poruka u ovoj temi

prije 18 sati , brennan said:

već sam napisala koje imam materijale :) ja sada planiram sama početi, ali planiram i trinom zimsko-proljetne pripreme 

Ja sam također mislila na pripreme baš za medicinski na trinom, ali sam se raspitivala i dobila preporuku pa ću ju i s vama podijeliti da ako vec mislite davati novce za pripreme da si najbolje uplatite privatne sate jer ćete tada raditi ono što vam ne ide i više će se fokusirati profesor na vas. No mislim ako netko ne treba krpati rupe u znanju da je trinom dobar odabir:odlicno:.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

S obzirom da sam se totalno izgubila u quotanju, ovako cu odgovoriti Discipulus_mus

Pa jako je utjecao, vjeruj mi, tri mjeseca (od 3 do 6) nisam niti taknula nista za maturu. Fiziku i kemiju sam dobila trojku, biologiju četvorku. Nije toliko loše s obzirom da mi se sve svelo na zadnjih par dana onda, i dosta me izvuklo to što sam radila prije. Ali eto, poučeni mojim iskustvom, samo pomalo ljudi :) 

Sad ucim za jesenski da neke ispravim predmete, cisto da mi ne ostaje za sljedeću. Mislila sam napraviti malu skripticu za biologiju što se tiče čovjeka, za prijemni, ono što su nam govorili na Trinomu, a ne spominje se baš previše u udžbenicima? Znam da nećete svi ići tamo, niti ne trebate, zato sam to mislila napisati. Čisto te neke podatke koji ili ne pišu ili se samo prelete dok učite. Jedino me muči, da li da je onda uploudam ovdje ili tamo gdje su sve skripte? 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , mateadz said:

S obzirom da sam se totalno izgubila u quotanju, ovako cu odgovoriti Discipulus_mus

Pa jako je utjecao, vjeruj mi, tri mjeseca (od 3 do 6) nisam niti taknula nista za maturu. Fiziku i kemiju sam dobila trojku, biologiju četvorku. Nije toliko loše s obzirom da mi se sve svelo na zadnjih par dana onda, i dosta me izvuklo to što sam radila prije. Ali eto, poučeni mojim iskustvom, samo pomalo ljudi :) 

Sad ucim za jesenski da neke ispravim predmete, cisto da mi ne ostaje za sljedeću. Mislila sam napraviti malu skripticu za biologiju što se tiče čovjeka, za prijemni, ono što su nam govorili na Trinomu, a ne spominje se baš previše u udžbenicima? Znam da nećete svi ići tamo, niti ne trebate, zato sam to mislila napisati. Čisto te neke podatke koji ili ne pišu ili se samo prelete dok učite. Jedino me muči, da li da je onda uploudam ovdje ili tamo gdje su sve skripte? 

stavi gdje su skripte :)  pa samo linkaš

Uredio brennan
dopuna

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ove godine je biologija bila poprilično užasna, bilo je jako puno ekologije i biljaka, životinja.. Svega par pitanja iz čovjeka. Ako ikako stignete, probajte što detaljnije naučiti i drugi razred

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kakvi su komentari na kemiju ove godine s obzirom na promjene u katalogu?

I usput, je li još tko i u srednjoj glazbenoj? Meni je to i jedan od razloga zašto bih krenuo ranije jer ću imati i tamo maturu (koncert) na što ću dosta vremena izgubiti.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kemija je ove godine bila relativno lagana (nije bilo previše wtf zadataka, kao što zna biti). Svake godine su bili pokusi, ali ove su točno navedeni koje treba znati, to je ta promjena u katalogu (zajedno s onim stvarcicama iz laba koje treba znati kako se koja zove). 

Najgora je bila biologija meni, bilo je puno zadataka sa dijagramima i slično, znanje je nekako palo u drugi plan što se tiče ispitne knjižice 2. Najbitnije je bilo skoncentrirati se i napisati neko najopcenitije moguće s*anje kakvo su si oni zamislili kao točan odgovor.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ajme ljudi :D nemojte nista ucit preko ljeta, ja sam zaboravljala neke faktografske podatke koje sam naucila u travnju ili svibnju do mature... Tad sam i pocela (2-3 puta tjedno), upala na sve sa dobrim plasmanom. U zg nesto losiji plasman, na pola sam liste, ali na prijemni sam isla turisticki, od matura nista nisam ucila. Stvarno vam nema potrebe ako idete u pristojnu gimnaziju i imate prosjek veci od recimo 4.0, ne znam kako je u strukovnima. Puno je vremena ispred vas, iskoristite ovo ljeto za ono sta volite i druzenje sa dragim ljudima. Kad dode 1.3. ili 1.4  onda pocnite. Bez panike, hladna glava na maturi znaci bar 15% vise, to sam iskusila na svojoj kozi. Kemiju nisam imala pojma (mature rjesavala jedva za 2), zahvaljujuci "Kemiji u 24 lekcije" (najnajnaj prirucnik) i proljetnim pripremama u Trinoma dobila sam solidnu cetvorku. Ako nesto bas ne znate i netko vam treba objasnit (znaci 1. put nesto ucite), pripreme su dobre, inace su beskorisne. Fiziku naucite i teoriju koliko god vam se cinilo usputno! Biologija je po meni najlaksa uvijek, ali ove godine nas je malo iznenadilo. Da se opet spremam puno bi ucila neke primjene i prakticne primjere. Eto nadam se da sam bar malo pomogla :rolleyes:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ima li tko od vas "Kemija u 24 lekcije" u pdf-u? ^_^

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo da i ja napišem nešto... Za početak prestanite ljudima govoriti da prestanu učiti preko ljeta, ukoliko imate volje ljudi samo učite, ja sam već krenuo i super mi je.. samo ne znam točno još iz čega da učim jer imam apsolutno sve skripte (element, ŠK, trinom, pomak) i sve moguce knjige haha, stvarno previše materijala...

Biologiju idem po ''Biologija na državnoj maturi'' od ŠK i odlična je jer je sve u tablicama pa se lakše puno pamti i povezuje.. Ali također čitam udžbenike i koristim sve ostale skripte i zapisujem da bi zapravo imao sve na jednom mjestu, jer npr u prirucniku od ŠK uopce nema Alanovog i Bermanovog pravila koliko sam skužio, a na maturi su ove godine bili glavni haha

Za kemiju sam se planirao usredotočiti na kemiju u 24 lekcije (1 lekciju tjedno) i ukoliko se sada krene da bude gotovo sve do 2 mjeseca...

Za fiziku imam previše materijala, no najbolja mi se čini ''Fizika na državnoj maturi'' od ŠK jer se nekako najbolje skuži, fizika u 24 lekcije je odlična, ali za zadatke, nekako baš ako ne znate fiziku nije bas najbolja za skužiti... također imam zutu i plavu zbirku koje planiram obje riješiti jer imam vremena i ove godine sam bio maturant al zbog bolesti nisam mogao na faks...

Također si po internetu nađite svakakvih stranica za vježbanje i za zadatke.. Ja za fiz/kem/bio imam vec preko 5000 zadataka haha i jos imam direktan upis na sve fakultete ali eto, ambicije su glavne..

On 01.08.2016. at 0:06, r.kuzmic said:

Ima li tko od vas "Kemija u 24 lekcije" u pdf-u? ^_^

u pdf imaš samo Matematiku i Fiziku u 24 lekcije... Kemije nazalost nema 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav! Evo da se i ja javim, novi sam tu od danas.. san mi je i zelja upisat mef.. prije sam bio zagrizeno odlucio da bih najradije na mefzg jer sam cuo kako je najkvalitetniji program ovo ono, ali ima par dana sam pricao s par ljudi koji su mi rekli kako mefst je jednako kvalitetan kao i zg  te kako misle da je sastavljeno bolje od zg jer ne moras slusat tipa 6 predmeta odjednom nego jedan po jedan.. pa sto vi mislite o tome, jeste li vi culi isto ili neke druge stvari i naravno, koja rijec studenta na jednom ili drugom  bi puno znacila.. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 23 sati , marko33 said:

Pozdrav! Evo da se i ja javim, novi sam tu od danas.. san mi je i zelja upisat mef.. prije sam bio zagrizeno odlucio da bih najradije na mefzg jer sam cuo kako je najkvalitetniji program ovo ono, ali ima par dana sam pricao s par ljudi koji su mi rekli kako mefst je jednako kvalitetan kao i zg  te kako misle da je sastavljeno bolje od zg jer ne moras slusat tipa 6 predmeta odjednom nego jedan po jedan.. pa sto vi mislite o tome, jeste li vi culi isto ili neke druge stvari i naravno, koja rijec studenta na jednom ili drugom  bi puno znacila.. 

Upravo zbog toga mefst i nije toliko kvalitetan, ali da je laksi, laksi je... Jer ti kad slusas 6 predmeta odjednom nekako se i naucis organizirati i povezivati gradivo, zato i vecina fakulteta ima takav oblik slusanja nastave.. Poslije zagreba ti je najbolja rijeka pa tek onda split... Msm to nije samo moje misljenje, vecina se slaze oko toga... Za zagreb je dosta ljudi reklo da je jako tezak ali se s vremenom naucis organizirati pa bude lakse,..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 14 sati , Drago2412 said:

Upravo zbog toga mefst i nije toliko kvalitetan, ali da je laksi, laksi je... Jer ti kad slusas 6 predmeta odjednom nekako se i naucis organizirati i povezivati gradivo, zato i vecina fakulteta ima takav oblik slusanja nastave.. Poslije zagreba ti je najbolja rijeka pa tek onda split... Msm to nije samo moje misljenje, vecina se slaze oko toga... Za zagreb je dosta ljudi reklo da je jako tezak ali se s vremenom naucis organizirati pa bude lakse,..

Nemoj bas pisat koji je fakultet bolji (kvalitetniji) od kojeg jer svaki ima svoje prednosti i nedostatke... ja sam sad upisa medicinu u rijeci i onda kad ljudi kazu da je bolji zg,st, ili os imam osjecaj da sam upisa nesto najgore moguce... puno doktora i prijatelja mi je preporucilo rijeku koja mi je ionako bila prvi izbor jer kazu da je super organizirana itd itd ali isto tako ne mogu reci za ostala tri da su gora od Ri jer ne znam jesu li... jer svaki ima svoje prednosti, a i mislim da dođe sve na isto... razliku mogu vidit jedino oni koji su studirali na 2 od 4 ili vise fakulteta,  iako nisam siguran.... mislim, ovime me nemoj krivo shvatit, ne zelim biti bezobrazan, samo kazem... i ako trebas neke savjete ili pomoc za maturu ili prijemni, samo javi :D  

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , MedStudent555 said:

Nemoj bas pisat koji je fakultet bolji (kvalitetniji) od kojeg jer svaki ima svoje prednosti i nedostatke... ja sam sad upisa medicinu u rijeci i onda kad ljudi kazu da je bolji zg,st, ili os imam osjecaj da sam upisa nesto najgore moguce... puno doktora i prijatelja mi je preporucilo rijeku koja mi je ionako bila prvi izbor jer kazu da je super organizirana itd itd ali isto tako ne mogu reci za ostala tri da su gora od Ri jer ne znam jesu li... jer svaki ima svoje prednosti, a i mislim da dođe sve na isto... razliku mogu vidit jedino oni koji su studirali na 2 od 4 ili vise fakulteta,  iako nisam siguran.... mislim, ovime me nemoj krivo shvatit, ne zelim biti bezobrazan, samo kazem... i ako trebas neke savjete ili pomoc za maturu ili prijemni, samo javi :D  

Ma kuzim potpuno sta zelis reci.. Rijeka je super stvarno, ja govorim sta sam cuo od starijih studenata koji su se premjestali i od profesora sa faksa, jer sam dobar sa vecinom profesora na mefzg pa su mi davali savjete... nijedan od 4 faksa nije los, medicina je medicina, i na kraju krajeva diploma je ista... samo eto kao mefzg trazi AAA i jos prijemni pa ga upisuju "najbolji od najboljih" pa se zbog toga kaze da je najbolji

Hvala na ponudi al ja sam vec upao na faks, trebam samo poloziti maturu i prijemni haha

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , Drago2412 said:

Ma kuzim potpuno sta zelis reci.. Rijeka je super stvarno, ja govorim sta sam cuo od starijih studenata koji su se premjestali i od profesora sa faksa, jer sam dobar sa vecinom profesora na mefzg pa su mi davali savjete... nijedan od 4 faksa nije los, medicina je medicina, i na kraju krajeva diploma je ista... samo eto kao mefzg trazi AAA i jos prijemni pa ga upisuju "najbolji od najboljih" pa se zbog toga kaze da je najbolji

Hvala na ponudi al ja sam vec upao na faks, trebam samo poloziti maturu i prijemni haha

Ma sve 5 :D Sretno :) ... i za ostale, mali savjet za kemiju.. ako imate losiju podlogu u srednjoj ili ne kuzite nesto , kupite kemiju u 24 lekcije, knjiga je odlicna... meni nikad nije bilo jasno gradivo 2. raz, ali ova knjiga doslovno spašava, bar je meni bilo tako... i ako stignete, rjesavajte ispite sa natjecanja iz kemije, i to školska natjecanja, županijska mozete isto, čisto onako da vam podigne sigurnost buduci da je kemija uvik najteza svima :D  

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , MedStudent555 said:

Ma sve 5 :D Sretno :) ... i za ostale, mali savjet za kemiju.. ako imate losiju podlogu u srednjoj ili ne kuzite nesto , kupite kemiju u 24 lekcije, knjiga je odlicna... meni nikad nije bilo jasno gradivo 2. raz, ali ova knjiga doslovno spašava, bar je meni bilo tako... i ako stignete, rjesavajte ispite sa natjecanja iz kemije, i to školska natjecanja, županijska mozete isto, čisto onako da vam podigne sigurnost buduci da je kemija uvik najteza svima :D  

Slazem se, imam kem u 24 lekcije i odlicna je, ja idem po udzbeniku pa tamo pogledam ako mi nesto nije jasno i stvarno sve skuzim.. i imam zbirku zadataka iz kemije koja sadrži preko 6000 zadataka (racunajuci i natjecanja haha) tako da se to da kvalitetno pripremiti u godinu dana :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , KoleSB0203 said:

Jel ima netko link Kemija u 24 ?

Mislim da nema niko to... jedino ako neko ima skenirano na komp ili laptop, ja cu ovih dana pokusat kopirat pa stavit tu :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ako bi i neki stariji studenti mogli reci koju pametnu o ovome bilo bi supeer hah fala svima na misljenjima!

Druga stvar.. kakva su vasa misljenja i i iskustava (onih kojih su ih prosli) s pripremama u Trinomu? Osobno sam mislio tamo proc pripreme tijekom zimsko/proljetnih praznika; sigurno za kem, bio i fiz za maturu, prijemni za mefzg (ako se odlucim staviti mefzg kao prvi izbor, a ako stavim mefst kao prvi, mislio sam se probati pripremiti sam jer bi onda rade dao novac na AAA pripreme za obavezni dio mature).. nekako se bojim da ja to necu sve moc sam, a cuo sam i na dosta mjesta vidio kako su kod njih najkvalitetnije pripreme u HR.

Uredio marko33

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , marko33 said:

Ako bi i neki stariji studenti mogli reci koju pametnu o ovome bilo bi supeer hah fala svima na misljenjima!

Druga stvar.. kakva su vasa misljenja i i iskustava (onih kojih su ih prosli) s pripremama u Trinomu? Osobno sam mislio tamo proc pripreme tijekom zimsko/proljetnih praznika; sigurno za kem, bio i fiz za maturu, prijemni za mefzg (ako se odlucim staviti mefzg kao prvi izbor, a ako stavim mefst kao prvi, mislio sam se probati pripremiti sam jer bi onda rade dao novac na AAA pripreme za obavezni dio mature).. nekako se bojim da ja to necu sve moc sam, a cuo sam da sam i na dosta mjesta vidio kako su kod njih najkvalitetnije pripreme u HR.

Ja sam sada bio maturant i dosta mojih je prijatelja islo tamo i blago receno se razocarali, takodjer su mi dosta ljudi rekli da je biologija uzasna, propali slucaj. Imam jednu prijateljicu koja je isla na auxiliu, to je isto u zg, grupe su male (7-8 ljudi) a kosta 200-300 kn vise od trinoma i ona je prezadovoljna, rekla je da su pripreme stvarno kvalitetno te da se profesori svakome posvete jer u trinomu imas prakticki razrede od 30 ljudi... Tako da ja ove godine planiram upisat auxiliu

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja sam bia u Algebri i to od 2. miseca pa do dana prije mature i  mogu reci da mi se isplatilo... to zapravo sve ovisi o tebi jer mi smo npr imali 1 puta tjedno od 8 ujutro do 2 i to izgleda sve kao u skoli, prof odrzi predavanja i vjezbate za maturu i o tebi ovisi da li ces to ponovit doma ili ne... ja sam npr krenia od 9. miseca i sam uci do 2. kad su pocele pripreme i ono sto mi nije bilo jasno sam pita na pripremama i na kraju mi se stvarno isplatilo. Za Trinom ne znam, ali mislim da je ipak bolje kad su grupe manje, nas je isto bilo 30ak

Uredio MedStudent555

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ja sam ove godine maturirala, polazila sam trinomove pripreme i meni su one bile prilicno dobre(uzela sam paket bio fiz kem za maturu + prijemni). biologija(ruku na srce) nije bila nesto posebno, isto kao i u skoli, samo sto se mnogima nije to dalo slusat pa su radije ta dva sata bili negdje drugdje. inace je profka bila ok, mogao si pitat sto nisi znao, krizanje i takve stvari smo dosta detaljno radili, pa ako ste u skoli nesto propustili, mogli ste to tu nadoknaditi. na kraju  ti je skripta najbitnija, nju uzmes i nauciš. kemija(prof. supina) je bila pun pogodak, žena je najbolja profesorica IKAD. skripta isto jako dobra, a ucis i iz biljeski sa sata. fiz je bila dobra za maturu, skripta pogotovo, prosla sam zadatke iz nje nekoliko puta i rijesila maturu 90%.+ dio iz fiz u 24. trinom nam je svaki tjedan u skladu s obrađenim gradivom slao dz pa si tako mogao i testirati svoje znanje. treba uciti redovito, i te su pripreme dobre ako  zelis biti siguran da ces u određeno vrijeme nešto stici u potpunosti proc/naucit/ponovit(dakako, uz velik dio i vlastitog zalaganja, neće ti niko samo usuti znanje). grupa u koju sam ja dosla je imala određenu dozu natjecateljskog duha pa me i to dosta guralo naprijed.iskreno, nisam stizala svaki tjedan uciti za pripreme, biologiju sam intenzivno tri tjedna nakon zavrsetka nastave citala i ucila iz skripte. fiz i kem sam se trudila pogledati sto sam vise mogla i kad god sam smogla snage, volje i slobodnog vremena između ostalih aktivnosti.(citaj skola i ples). ali sve se stigne. jos ako na vrijeme krenete.......a prijemni nije svjetsko cudo i moze ga se solidno napisat. nemojte se samo preforsirati i previse brinuti. recimo, polagano krenite s pocetkom skolske godine, a kasnije se uhvatite u kostac ozbiljno s gradivom i ponavljanjem. trinom bih preporucila svima koji imaju rupe u znanju ili su nesigurni u isto. mi recimo u skoli iz fizike uopće cetvrti raz nismo zavrsili, sto smo u trinomu obradili, a bilo je i na maturi.i slicne stvari.a prijemni sam imala 78% sto je ok rezultat, bila sam 89 na rang listi. sve je u vasoj volji i trudu.

literatura iz koje sam učila/vjezbala za dm i prijemni: fizika-skripta iz trinoma/fu24

kemija:skripta iz trinoma+ skripta iz organske kemije (gradivo 4 ratreda)

biologija: skripta iz trinoma+skripta kristine kučande(skinula sam je s jedne stranice)

pitajte ako vas još nesto zanima dok su mi još svjezi dojmovi :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Gost
Ova tema je sada zatvorena za daljnje odgovore.

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu