brennan

Maturanti generacije 2016/2017

1154 posts in this topic

12 hours ago, JosipaLešo said:

To ti ne postoji

Edit: mislila sam na onaj zeleni Elementov prirucnik za maturu iz biologije, isto izgleda kao Fizu24 i Kemu24 samo se tako ne zove :D

Uredio artychoka

On 2/21/2017 at 7:53, Hermione said:

Ima li mozda negdje elementov prirucnik iz biologije u pdfu? ☺

@Daenerys "Taj prirucnik mi je bila posudila profka kad sam se pripremao za maturu... Nije bilo bas od ikakve koristi jer je a) potpuno promijenjen princip ispitivanja znanja iz biologije na maturi i b) nedovoljno detaljan za pripremu za prijemni. Mislim da mozda cak imam negdje spremljene neke slike (ali dost lose kvalitete) pa ak zelis vidjet okvirno mogu ti proslijedit."

Jedino sto se moze naci je pomakova skripta :rolleyes:

41160731-Biologija.pdf

On 09. 04. 2017. at 1:07, JosipaLešo said:

Molim vas ljudi može li neko staviti link od prirucnika za prijemni koji je izao MefZg (onaj stari s više zadataka)? Dosta sam puta vidjela da ljudi pišu da ga ima na forumu u pdf-u, ali ja ga ne mogu naći? Ako ga je netko našao molim vas neka bude duša i podjeli ovdje ..:rolleyes:

http://perpetuum-lab.com.hr/forums/topic/43448-sažeto-gradivo-skripte-zbirke-testovi/

tu imas 4 datoteke u zipu, pise ti crvenim slovima da je mef plava zbirka... 

prije 22 sati , artychoka said:
Pozdrav svima,
zanima me postoji li negdje na forumu uploadana Biologija u 24 lekcije?

postoji samo biologija na dm od elementa i nije vrijedna ni spomena, a "kamal" skeniranja

@Karlo085 hvala ti! Tražila sam taj priručnik zbog zadataka (iz genetike/fiziologije čovjeka/itd), da vidim jesu li slični kao na prijemnom i onima u plavoj zbirci. Ne planiram učiti iz njega :D 

12 hours ago, ngu357 said:

Dobije li se na prijemnom ispitu PSE? :unsure:

Da.

Bok ljudi, idem u medicinsku školu i planiram upisati medicinu. Zanima me postoji li itko s ovog foruma tko je već upisao (iz medicinske škole) ili da to tek planira :unsure:.
Gradivo se dosta razlikuje od gimnazije i dosta toga novog bih morala usvojiti, pogotovo matematika, fizika i kemija :(
Ako ima bilo tko kakav savjet, iskustvo, bilo što..voljela bih da mi napiše, bit će mi od koristi !  

prije 15 sati , Daenerys said:

Da.

Konstante ili nekakve formule ko na maturi? 

prije 12 sati , JosipaLešo said:

Konstante ili nekakve formule ko na maturi? 

Nikakve formule, samo PSE, a potrebna konstanta bude navedena u zadatku, iako je dobro znati neke (mase subatomskih čestica, elementarni naboj...)

On 14. 04. 2017. at 8:21, MarcBo said:

Bok ljudi, idem u medicinsku školu i planiram upisati medicinu. Zanima me postoji li itko s ovog foruma tko je već upisao (iz medicinske škole) ili da to tek planira :unsure:.
Gradivo se dosta razlikuje od gimnazije i dosta toga novog bih morala usvojiti, pogotovo matematika, fizika i kemija :(
Ako ima bilo tko kakav savjet, iskustvo, bilo što..voljela bih da mi napiše, bit će mi od koristi !  

Ja planiram upisati.

Guys, izašle privremene orijentacijske ljestvice, kako stojite? :D
Ja katastrofalno, ali vidim da su i drugi s puno boljim prosjecima isto jako nisko na listama :P 

13 hours ago, sectum.sempraxy said:

Guys, izašle privremene orijentacijske ljestvice, kako stojite? :D
Ja katastrofalno, ali vidim da su i drugi s puno boljim prosjecima isto jako nisko na listama :P 

Takoder haha, ovo me deprimiralo iako vidim da svi stariji govore da te liste nisu toliko bitne te da se na maturi i prijemnom sve moze nadoknadit :)

Bok, htio bih pitati nešto vezano za tehničke stvari. Kao redoviti maturant jedine moje obaveze vezane za upis su plaćanje prijemnog ispita i potvrda o psihofizičkim i zdravstvenim sposobnostima, a rok za to je 29. 05. 2017.? Naravno, mislim na MEF Zagreb.

15 hours ago, artery said:

Takoder haha, ovo me deprimiralo iako vidim da svi stariji govore da te liste nisu toliko bitne te da se na maturi i prijemnom sve moze nadoknadit :)

Nemojte previše brinut oko toga :) ja sam prošle godine sa 980 (MedRi) i nekog mjesta došla na 136, tako da matura skoro sve promijeni. Pogotovo ako imate bolje ocjene, sve je to u redu ;) 

Uredio Alesha

Pozdrav ima li itko simulacije ispita iz biologije i kemije, ove s mature sam dok sam ponavljao prosao, pa me zanima da li netko ima nekakvu vrstu simulacije?

Pozdrav, zna li netko prosjek rijesenosti prijemnog unazad nekoliko godina?

On 5/5/2017 at 4:20 AM, vito1212 said:

Pozdrav, zna li netko prosjek rijesenosti prijemnog unazad nekoliko godina?

nez ali koliko ljudi prijavi tj bar je prosle god bilo oko 1000 i nes ljudi to nije stvarni br ...dio nece  uplatit kune ... dio ne dode na prijemni....i dio koji dode izade eto tako i ne uce pa ih dosta padne ja bi rekla da je relani broj 700 ljudi koji uce za to pa ih 300 upadne 400 ne ........ 

2014. svi koji su položili - prosjek 360 bodova

2015. svi koji su položili - prosjek 350 bodova

2015. upisani - prosjek 400 bodova

2016. svi koji su položili - prosjek 360 bodova

2016. upisani - prosjek 410 bodova

Kakav bodovni prag očekujete ove godine za MEF Ri? (od vas koji ciljate na Ri)

Prošle godine je bio "relativno" nizak sa zadnjim upisanim 741 bod ukoliko se ne varam

23 hours ago, Dopamine said:

Kakav bodovni prag očekujete ove godine za MEF Ri? (od vas koji ciljate na Ri)

Prošle godine je bio "relativno" nizak sa zadnjim upisanim 741 bod ukoliko se ne varam

Ja se nadam da neće ići iznad 770. Kada bi ostalo na 741 bilo bi odlično hahah Prošle godine je ovako na početku isto bilo oko 1100/1200 prijavljenih jedino što se ne mogu sjetiti kakve su prosjeke ljudi imali tj. gdje su bili na ovoj početnoj listi. 

P.S. Za MedRi su podignuli kvote za upis za strance na 25 ljudi. Prošle su godine ako se ne varam na mjesta od stranca upisivali ljude ispod crte + u pravilniku sveučilišta piše da sva mjesta koja ne popune stranci, mogu popuniti "domaći" studenti ukoliko fakultet donese takvu odluku. Možemo se malo nadati da hoće i da neće biti puno stranaca :grouphug:

Ljudi jeste bili na otvorenom danu Mefa Zg?

Malo me počeo prat strah u zadnje vrijeme da necu moći izdržati sve gadosti i ljepote ljudskog tijela.. :D

Poz maturantima, u slucaju da ko ne zna, a zeli, MefSt ima dane otvorenih vrata 12.5 u 5 popodne, pa ako je ko u prilici - svratite :) 

Što vi mislite o onim pokusima u ispitnom katalogu iz kemije? Je li bitno njih znati? Čini mi se da prošlih godina nije bilo pitanja vezanih uz određen pokus.

prije 18 sati , Feniks48 said:

Što vi mislite o onim pokusima u ispitnom katalogu iz kemije? Je li bitno njih znati? Čini mi se da prošlih godina nije bilo pitanja vezanih uz određen pokus.

pročitaj, samo čisto informativno, ali realno nisu bitni

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu