brennan

Maturanti generacije 2016/2017

1159 poruka u ovoj temi

prije 15 sati , Marjoriesomerhalder said:

Maslacne su tocan odg jer uzimaju sebi od zivog organizma hranu ali se sve zbiva u anaerobnim uvjetima

˝ Metanske bakterije nastanjivale su Zemlju još u doba kada atmosfera nije sadržavala kisik – prije otprilike 3,5 milijarde godina. Ti organizmi ne mogu koristiti kisik, jer na njih ima toksično djelovanje. Stoga, u današnjoj atmosferi ove bakterije mogu preživjeti jedino na mjestima gdje nema zraka  ˝
uz to navedene su kao saprofitski organizmi 
zadovoljava 2 uvjeta koja se traze u zadatku

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Hey ljudi,

kakva vam je bila fizika? 

Ja sam vjv rjesila prek 90% :)

Jedino onaj s nabojima se nisam ispetljala do kraja skroz

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
12 hours ago, Simbelmyna said:

Hey ljudi,

kakva vam je bila fizika? 

Ja sam vjv rjesila prek 90% :)

Jedino onaj s nabojima se nisam ispetljala do kraja skroz

Ja isto tak očekujem, oko 90% :D

Jedini zadatak u kojem sam se spetljala je bio onaj s čašom i uljem, ali dobro, nema veze, davat će oni neke bodove i za postupak (čak i ako nije točno rješenje) haha

Edit: ja sam taj s nabojima na kraju preko kvadratne jdbe, valjda je točno

Uredio artychoka

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , artychoka said:

Ja isto tak očekujem, oko 90% :D

Jedini zadatak u kojem sam se spetljala je bio onaj s čašom i uljem, ali dobro, nema veze, davat će oni neke bodove i za postupak (čak i ako nije točno rješenje) haha

Edit: ja sam taj s nabojima na kraju preko kvadratne jdbe, valjda je točno

Ja se nisam nikako mogla ispetljat iz tih kvadratnih pa sam ostavila kak je :) za casu sam i ja muckala neko vrijeme pa sam na kraju rjesila cini mi se u konzultaciji s ostatkom ekipe tocno, sve u svemu napokon test iz fizike na kojem mogu vidjet jel nesto kuzim il ne... Nadam se da je i drugima jednako uspjesno proslo!:grouphug:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Proslo je okej, ništa strašno.. Postotak nemam pojma koji ću imati, to budemo vidjeli kad dođu ovi rezultati testa za 2 dana :D 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 13. 06. 2017. at 5:01, KoleSB0203 said:

jel pisao itko fiziku tko ju je pisao i prosle godine ?

jaa

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ekipa što mislite o upisivanju medicine u Novom Sadu? Te da se prijeđe u Hrvatsku nakon 1 godine? 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , Cohors said:

Ekipa što mislite o upisivanju medicine u Novom Sadu? Te da se prijeđe u Hrvatsku nakon 1 godine? 

Gle ako te samo medicina zanima i ništa drugo onda upiši pa se probaj prebaciti ili pauziraj godinu (to ti je možda čak i bolja opcija jer prebacivanje je dosta teško)... Provjeri si da li medicina u Novom Sadu uopće ima potpisan ugovor sa medicinom u Zg ili u koji grad već želiš (imaj na umu da trebaš imati dosta dobar prosjek, no ni to ti ne znači da ćeš se uspjeti prebaciti)... Tak da je po meni bolja opcija pauzirati pa učiti cijele godine i upisati odmah u Hrv jer koliko mi je poznato fakulteti u Srbiji se plaćaju (nisam 100% siguran), tako da ako se ne uspiješ prebaciti gubiš novce

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 12. 06. 2017. at 7:41, CrashBash said:

Sto mislite oce li se spustit bodovni prag za mefove

ak se ne spusti, ostat će isto, eventualno ja očekujem da ako bude rast da će bit maksimalno 5 bodova, to govorim za sve mefove osim zg, jer bio je bila otprilike kao i prošle, za kemiju svi vele da im je bila teža, fizika je tu negdje možda zericu teža, a za zg bi moglo sudeći prema prethodnim godinama narasti najviše za 10 bodova

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Sad kad su nam izašla rješenja iz sva tri predmeta, što očekujete, koliko bodova, upad ili ne? :rolleyes::rolleyes:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Idem u Zgb pa mi je bitan prijemni i biologiju nisam pisala.

Kemija: 75 %

Fizika: 96 %

Uredio Simbelmyna

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

u najgorem slučaju 825, nadam se da se pragovi neće ništa drastično mijenjati

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 6/15/2017 at 3:42, Cohors said:

mozda grijesim ali cuo sam da je tamo godina medicine/stomatologije oko 4000 eura

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jel trebalo predavat ikakvu dokumentaciju o psihofizickim sposobnostima za mef Rijeku dosad, jer na stranici postani student pise rok do 31.5.,a stranici fakulteta ne vidim nikakav rok?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , juliaa77 said:

Jel trebalo predavat ikakvu dokumentaciju o psihofizickim sposobnostima za mef Rijeku dosad, jer na stranici postani student pise rok do 31.5.,a stranici fakulteta ne vidim nikakav rok?

tek kod upisa :), samo si za zagreb trebala ranije 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Planiram upisati medicinu u Zg-u i za to se spremati cijelu godinu. Pošto ne živim blizu, planiram u narednih par dana otići u Zagreb i kupiti neki materijal za pripremu. Pa jel' mi netko može reći gdje mogu nabaviti što? Neki su mi savjetovali da uzmem neke skripte i na samom medicinskom fakultetu..

Bilo kakve informacije su mi dobrodošle, hvala! :grouphug:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 15 sati , MarcBo said:

Planiram upisati medicinu u Zg-u i za to se spremati cijelu godinu. Pošto ne živim blizu, planiram u narednih par dana otići u Zagreb i kupiti neki materijal za pripremu. Pa jel' mi netko može reći gdje mogu nabaviti što? Neki su mi savjetovali da uzmem neke skripte i na samom medicinskom fakultetu..

Najbolji su ti udzbenici iz sve 4 godine za bio i kem a fiz si mozes onu u 24 lekcije kupiti

Sto se tice bas prijemnog imas tu na forumu pitanja koja su bila proslih god a i za kupit onu plavu knjizicu s prijemnima do 2012 ja mislim

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 16 sati , MarcBo said:

Najbolje ti je raditi po udzbenicima.

Dobro je proci fiziku u 24 lekcije da se upoznas s tipovima zadataka na prijemnom, ali i nije potrebno. Dobra je za neke detalje, ali nije dovoljno uciti iz nje jer neces znat sve vjerojatno rjesit na temelju tih kratkih lekcijica. Dobro ti je fiziku proc po Paaru, ako ti nesto nije jasno. Pomakova skripta je isto dosta dobra za utvrdivanje.

Kemiju isto najbolje po udzbenicima, anorgansku mozes i po nekoj skripti. Kemija u 24 lekcije je dosta korisna knjizica sa zadacima i teorijom koja je pristupacno objasnjenja pa ju je dobro imati. Ima isto Pomakova skripta tu na forumu, kolko se sjecam. Dobra je za ponavljanje Kucandina skripta na internetu, ali ne znam dal vise ima. Ima i ono nesto Stricevic, nemam pojma.

Sto se tice biologije radi po udzbenicima osim ako stvarno znas biologiju onda imas dosta detaljnu Pomakovu skriptu. Preporucam ti za treci razred Springerov udzbenik, vole stavljati stvari iz njega, ima vise informacija nego u danasnjim udzbenicima, ali je po mom misljenju i puno zanimljiviji i povezanije napisan. 

Sve u svemu, citaj si udzbenike, ono sto ti nije sjelo u srednjoj uci po udzbenicima, a ostalo procitaj vise puta i uci po skriptama. Ako imas problema s nekim predmetom, odi privatno ili na pripreme u Pomak ili Trinom. Sad se to sve cini jako puno, ali ja sam tek kad sam pocela ucit intenzivnije shvatila da dosta toga vec znam. I s obzirom da se planiras spremati cijelu godinu, nemoj se iznenaditi ako neces stizati i neka to te ne baca u bed. Naravno postoji i ljudi koji su super organizirani pa to mogu, ali eto ja sam isla u dosta tesku matematicku gimnaziju pa sam imala jako puno posla svaki dan u tjednu... Imam prijatelja na MefZg - u koji su se poceli pripremati tek zadnji dan skole i upali su tako da nikad nije kasno. 

Eto, mozda sam malo skrenula s teme, heh. :rolleyes:

Joj, da i obavezno si nabavi onu plavu zbirku medicinsku di imas zadatke ko s prijemnog i primjere prijemnog. To mozes kupit u Medicinskoj nakladi u Vlaskoj. A ima mozda i ovdje negdje na forumu skenirana verzija. I dobro ti je nabavit Pomakove i Trinomove zbirke sa zadacima tipa ko na prijemnom.

Uredio Simbelmyna

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 16 sati , Marjoriesomerhalder said:

Najbolji su ti udzbenici iz sve 4 godine za bio i kem a fiz si mozes onu u 24 lekcije kupiti

Sto se tice bas prijemnog imas tu na forumu pitanja koja su bila proslih god a i za kupit onu plavu knjizicu s prijemnima do 2012 ja mislim

Hvalaa tii !! <3 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 15 sati , Simbelmyna said:

Najbolje ti je raditi po udzbenicima.

Dobro je proci fiziku u 24 lekcije da se upoznas s tipovima zadataka na prijemnom, ali i nije potrebno. Dobra je za neke detalje, ali nije dovoljno uciti iz nje jer neces znat sve vjerojatno rjesit na temelju tih kratkih lekcijica. Dobro ti je fiziku proc po Paaru, ako ti nesto nije jasno. Pomakova skripta je isto dosta dobra za utvrdivanje.

Kemiju isto najbolje po udzbenicima, anorgansku mozes i po nekoj skripti. Kemija u 24 lekcije je dosta korisna knjizica sa zadacima i teorijom koja je pristupacno objasnjenja pa ju je dobro imati. Ima isto Pomakova skripta tu na forumu, kolko se sjecam. Dobra je za ponavljanje Kucandina skripta na internetu, ali ne znam dal vise ima. Ima i ono nesto Stricevic, nemam pojma.

Sto se tice biologije radi po udzbenicima osim ako stvarno znas biologiju onda imas dosta detaljnu Pomakovu skriptu. Preporucam ti za treci razred Springerov udzbenik, vole stavljati stvari iz njega, ima vise informacija nego u danasnjim udzbenicima, ali je po mom misljenju i puno zanimljiviji i povezanije napisan. 

Sve u svemu, citaj si udzbenike, ono sto ti nije sjelo u srednjoj uci po udzbenicima, a ostalo procitaj vise puta i uci po skriptama. Ako imas problema s nekim predmetom, odi privatno ili na pripreme u Pomak ili Trinom. Sad se to sve cini jako puno, ali ja sam tek kad sam pocela ucit intenzivnije shvatila da dosta toga vec znam. I s obzirom da se planiras spremati cijelu godinu, nemoj se iznenaditi ako neces stizati i neka to te ne baca u bed. Naravno postoji i ljudi koji su super organizirani pa to mogu, ali eto ja sam isla u dosta tesku matematicku gimnaziju pa sam imala jako puno posla svaki dan u tjednu... Imam prijatelja na MefZg - u koji su se poceli pripremati tek zadnji dan skole i upali su tako da nikad nije kasno. 

Eto, mozda sam malo skrenula s teme, heh. :rolleyes:

Joj, da i obavezno si nabavi onu plavu zbirku medicinsku di imas zadatke ko s prijemnog i primjere prijemnog. To mozes kupit u Medicinskoj nakladi u Vlaskoj. A ima mozda i ovdje negdje na forumu skenirana verzija. I dobro ti je nabavit Pomakove i Trinomove zbirke sa zadacima tipa ko na prijemnom.

Hvala ti punoo, drago mi je da mi je netko ovako sve detaljno objasnio ! Puno si mi pomoglaa <3 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Gost
Ova tema je sada zatvorena za daljnje odgovore.

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu