brennan

Maturanti generacije 2016/2017

1160 poruka u ovoj temi

Dap cuo sam i ja da algebra nije losa.. E da, u auxiliji imas pripreme svaki dan, ne samo jedan dan u tjednu.. pripreme su ti na večer i svaki dan je jedan predmet pa mi je to nekako isto super ako zivis bas u zagrebu, ako si u okolici nije ti jednostavno bas dolaziti svaki dan hahah

Slazem se za prof. Supinu.. ja cu kod nje privatno ici, zena je stvarno fenomenalna, i da si najveci idiot skuzit ces kemiju

Uredio Drago2412

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama
12 hours ago, jelen98 said:

ja sam ove godine maturirala, polazila sam trinomove pripreme i meni su one bile prilicno dobre(uzela sam paket bio fiz kem za maturu + prijemni). biologija(ruku na srce) nije bila nesto posebno, isto kao i u skoli, samo sto se mnogima nije to dalo slusat pa su radije ta dva sata bili negdje drugdje. inace je profka bila ok, mogao si pitat sto nisi znao, krizanje i takve stvari smo dosta detaljno radili, pa ako ste u skoli nesto propustili, mogli ste to tu nadoknaditi. na kraju  ti je skripta najbitnija, nju uzmes i nauciš. kemija(prof. supina) je bila pun pogodak, žena je najbolja profesorica IKAD. skripta isto jako dobra, a ucis i iz biljeski sa sata. fiz je bila dobra za maturu, skripta pogotovo, prosla sam zadatke iz nje nekoliko puta i rijesila maturu 90%.+ dio iz fiz u 24. trinom nam je svaki tjedan u skladu s obrađenim gradivom slao dz pa si tako mogao i testirati svoje znanje. treba uciti redovito, i te su pripreme dobre ako  zelis biti siguran da ces u određeno vrijeme nešto stici u potpunosti proc/naucit/ponovit(dakako, uz velik dio i vlastitog zalaganja, neće ti niko samo usuti znanje). grupa u koju sam ja dosla je imala određenu dozu natjecateljskog duha pa me i to dosta guralo naprijed.iskreno, nisam stizala svaki tjedan uciti za pripreme, biologiju sam intenzivno tri tjedna nakon zavrsetka nastave citala i ucila iz skripte. fiz i kem sam se trudila pogledati sto sam vise mogla i kad god sam smogla snage, volje i slobodnog vremena između ostalih aktivnosti.(citaj skola i ples). ali sve se stigne. jos ako na vrijeme krenete.......a prijemni nije svjetsko cudo i moze ga se solidno napisat. nemojte se samo preforsirati i previse brinuti. recimo, polagano krenite s pocetkom skolske godine, a kasnije se uhvatite u kostac ozbiljno s gradivom i ponavljanjem. trinom bih preporucila svima koji imaju rupe u znanju ili su nesigurni u isto. mi recimo u skoli iz fizike uopće cetvrti raz nismo zavrsili, sto smo u trinomu obradili, a bilo je i na maturi.i slicne stvari.a prijemni sam imala 78% sto je ok rezultat, bila sam 89 na rang listi. sve je u vasoj volji i trudu.

literatura iz koje sam učila/vjezbala za dm i prijemni: fizika-skripta iz trinoma/fu24

kemija:skripta iz trinoma+ skripta iz organske kemije (gradivo 4 ratreda)

biologija: skripta iz trinoma+skripta kristine kučande(skinula sam je s jedne stranice)

pitajte ako vas još nesto zanima dok su mi još svjezi dojmovi :D

mislim da smo bili u istoj grupi na trinomu :D razlikovna 3, kemija 5Z?

sto se tice tih priprema, ja sam bio zadovoljan s trinomom, ali kad vas budu pitali (na bilo kojim pripremama) kakve ste ocjene imali u srednjoj, sami procijenite svoje znanje iz predmeta i napisite si takvu ocjenu (ja sam imao 5 iz fizike u srednjoj, ni dan danas ju ne znam nakon prijemnog i mature). razlog tomu je sto ce vas stavit u grupe iskljucivo prema tom podatku (oni "inicijalni" testovi su potpuni promasaj i cini mi se da to nitko ne gleda) a ne zelite bit u nekoj ambicioznoj grupi ako znate za dva :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 14 sati , Daenerys said:

mislim da smo bili u istoj grupi na trinomu :D razlikovna 3, kemija 5Z?

ako mislis pod razlikovna na onaj 4R(u moj slučaju), onda nismo. ovaj dio za kemiju više i ne pamtim :unsure:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
19 hours ago, MedStudent555 said:

Mislim da nema niko to... jedino ako neko ima skenirano na komp ili laptop, ja cu ovih dana pokusat kopirat pa stavit tu :)

hvala :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
22 hours ago, jelen98 said:

ako mislis pod razlikovna na onaj 4R(u moj slučaju), onda nismo. ovaj dio za kemiju više i ne pamtim :unsure:

čini se da ima puno "natjecateljskih" grupa u trinomu :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 18 sati , Daenerys said:

čini se da ima puno "natjecateljskih" grupa u trinomu :D

a čuj, sve su to budući doktori:DD:vec vidim nas nadobudne neznalice kako se izgubljeno prešetavamo po mefu.:hihi:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 8/10/2016 at 5:22 AM, marko33 said:

Ako bi i neki stariji studenti mogli reci koju pametnu o ovome bilo bi supeer hah fala svima na misljenjima!

Evo videnje jednog koji je nekad davno bio stariji student

On 8/9/2016 at 10:25 AM, marko33 said:

Pozdrav! Evo da se i ja javim, novi sam tu od danas.. san mi je i zelja upisat mef.. prije sam bio zagrizeno odlucio da bih najradije na mefzg jer sam cuo kako je najkvalitetniji program ovo ono, ali ima par dana sam pricao s par ljudi koji su mi rekli kako mefst je jednako kvalitetan kao i zg  te kako misle da je sastavljeno bolje od zg jer ne moras slusat tipa 6 predmeta odjednom nego jedan po jedan.. pa sto vi mislite o tome, jeste li vi culi isto ili neke druge stvari i naravno, koja rijec studenta na jednom ili drugom  bi puno znacila.. 

Za pocetak, posve je svejedno gdje ces steci svoju diplomu, ne odnosi se samo na grad, odnosi se i na drzavu. Sa diplomom koja je dokaz da si ti doktor medicine si ti doktor medicine. To je ionako osvnovni preduvjet za neizbjezno daljnje usavrsavanje iliti specijalizaciju. Na kojoj zapravo ucis kako se medicina radi odnosno primjenjuje. I to onaj "uzki" dio kojim ces se baviti. Uzput ces savladati i neke stvari nevezane uz to s kojima ces se cesto susretati ili koje su ti bitne jer su hitne. I ne postoji fakultet koji te moze odgovarajuce pripremiti za to, to je nesto sto sam moras proci, fakultet tu moze pomoci, ali nije presudan. Tako da te price o kvaliteti slobodno zanemari, one na nezavisnom trzistu rada uopce ne vrijede. 

Da se osvrnem  na ovo oko organizacije nastave, kada sam ja bio mladi student, a od toga je vec proslo ravno 10 godina, onda je takav oblik nastave na prve tri godine, to jest pretklinici, kakav je sada u Splitu, predmet po predmet i ispit nakon svakog, u narodu poznato pod imenom "turnusna nastava", bilo nesto novo i postojalo je samo u Zagrebu. Trajalo je od 2004. do 2009., 2010. je vec bila donijela, odnosno vratila, gotovo posve semestralizirano (vise predmeta usporedno, kako je i sada) nastavu. I naravno da je za to vrijeme bilo onih koji su bili uvjereni da je semestralna nastava bolja, a da su turnusi bezveze. Kao sto je i sada u obrnutoj situaciji ista prica, to su neke stvari koje su jednostavno neizbjezne. E sada, zasto je ovo pretklinika podebljano? Zato jer je valjda od ranih 60ih godina 20. stoljeca nastava na klinici (zadnje dvije i unatrag 20ak godina zadnje tri godine) ionako svo to vrijeme bila turnusna. No tada je student vec stariji student i uopce ni razmislja vise o tome koji je fakultet bolji, gdje je nastava bolje organizirana i slicno. Glavno mu je tada privesti doticni kraju i dobiti diplomu da moze poceti raditi.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ljudi pomagajte (:lol:) ,,,,,,daklem, ja okupih sve mature po folderima i zipala sam ih (kako se to već veli, kad su svi folderi u jednom i ikona su one naslagane knjige hahaha) i kako san ja apsolutna neznalica u ovom vi recite; ovom triba brat bratu 20min da se uploada. A isto toliko da se skine. Sve skupa taj file ima 250 MB sta i nije toliko puno. 

Postoji li nacin da se sve to skupa 'ubrza' ili ne ? Pardon my informaticko neznanje :ninja:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
12 hours ago, gušterica said:

Ljudi pomagajte (:lol:) ,,,,,,daklem, ja okupih sve mature po folderima i zipala sam ih (kako se to već veli, kad su svi folderi u jednom i ikona su one naslagane knjige hahaha) i kako san ja apsolutna neznalica u ovom vi recite; ovom triba brat bratu 20min da se uploada. A isto toliko da se skine. Sve skupa taj file ima 250 MB sta i nije toliko puno. 

Postoji li nacin da se sve to skupa 'ubrza' ili ne ? Pardon my informaticko neznanje :ninja:

ako si ih stavila sve u .zip ili .rar onda je to uglavnom to što se da napravit da se 'drastično' smanji veličina :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 16 sati , Daenerys said:

ako si ih stavila sve u .zip ili .rar onda je to uglavnom to što se da napravit da se 'drastično' smanji veličina :)

je, to san napravila...a ništa onda, propade ideja :(

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 8/10/2016 at 7:29, jelen98 said:

ja sam ove godine maturirala, polazila sam trinomove pripreme i meni su one bile prilicno dobre(uzela sam paket bio fiz kem za maturu + prijemni). biologija(ruku na srce) nije bila nesto posebno, isto kao i u skoli, samo sto se mnogima nije to dalo slusat pa su radije ta dva sata bili negdje drugdje. inace je profka bila ok, mogao si pitat sto nisi znao, krizanje i takve stvari smo dosta detaljno radili, pa ako ste u skoli nesto propustili, mogli ste to tu nadoknaditi. na kraju  ti je skripta najbitnija, nju uzmes i nauciš. kemija(prof. supina) je bila pun pogodak, žena je najbolja profesorica IKAD. skripta isto jako dobra, a ucis i iz biljeski sa sata. fiz je bila dobra za maturu, skripta pogotovo, prosla sam zadatke iz nje nekoliko puta i rijesila maturu 90%.+ dio iz fiz u 24. trinom nam je svaki tjedan u skladu s obrađenim gradivom slao dz pa si tako mogao i testirati svoje znanje. treba uciti redovito, i te su pripreme dobre ako  zelis biti siguran da ces u određeno vrijeme nešto stici u potpunosti proc/naucit/ponovit(dakako, uz velik dio i vlastitog zalaganja, neće ti niko samo usuti znanje). grupa u koju sam ja dosla je imala određenu dozu natjecateljskog duha pa me i to dosta guralo naprijed.iskreno, nisam stizala svaki tjedan uciti za pripreme, biologiju sam intenzivno tri tjedna nakon zavrsetka nastave citala i ucila iz skripte. fiz i kem sam se trudila pogledati sto sam vise mogla i kad god sam smogla snage, volje i slobodnog vremena između ostalih aktivnosti.(citaj skola i ples). ali sve se stigne. jos ako na vrijeme krenete.......a prijemni nije svjetsko cudo i moze ga se solidno napisat. nemojte se samo preforsirati i previse brinuti. recimo, polagano krenite s pocetkom skolske godine, a kasnije se uhvatite u kostac ozbiljno s gradivom i ponavljanjem. trinom bih preporucila svima koji imaju rupe u znanju ili su nesigurni u isto. mi recimo u skoli iz fizike uopće cetvrti raz nismo zavrsili, sto smo u trinomu obradili, a bilo je i na maturi.i slicne stvari.a prijemni sam imala 78% sto je ok rezultat, bila sam 89 na rang listi. sve je u vasoj volji i trudu.

literatura iz koje sam učila/vjezbala za dm i prijemni: fizika-skripta iz trinoma/fu24

kemija:skripta iz trinoma+ skripta iz organske kemije (gradivo 4 ratreda)

biologija: skripta iz trinoma+skripta kristine kučande(skinula sam je s jedne stranice)

pitajte ako vas još nesto zanima dok su mi još svjezi dojmovi :D

Odlicaan "review", to se trazi haha znaci ovo jako puno mladim generacijama! Ja planiram isto uzet kem, bio i fiz za maturu + prijemni.. mislin da mi pripreme toliko i trebaju jer imam rupa u znanju iz kem i fiz pa se nadan ds ce Trinom to popunit, naravno uz moj veliki trud i rad! 

On 8/11/2016 at 10:14, Ćaća said:

Evo videnje jednog koji je nekad davno bio stariji student

Za pocetak, posve je svejedno gdje ces steci svoju diplomu, ne odnosi se samo na grad, odnosi se i na drzavu. Sa diplomom koja je dokaz da si ti doktor medicine si ti doktor medicine. To je ionako osvnovni preduvjet za neizbjezno daljnje usavrsavanje iliti specijalizaciju. Na kojoj zapravo ucis kako se medicina radi odnosno primjenjuje. I to onaj "uzki" dio kojim ces se baviti. Uzput ces savladati i neke stvari nevezane uz to s kojima ces se cesto susretati ili koje su ti bitne jer su hitne. I ne postoji fakultet koji te moze odgovarajuce pripremiti za to, to je nesto sto sam moras proci, fakultet tu moze pomoci, ali nije presudan. Tako da te price o kvaliteti slobodno zanemari, one na nezavisnom trzistu rada uopce ne vrijede. 

Da se osvrnem  na ovo oko organizacije nastave, kada sam ja bio mladi student, a od toga je vec proslo ravno 10 godina, onda je takav oblik nastave na prve tri godine, to jest pretklinici, kakav je sada u Splitu, predmet po predmet i ispit nakon svakog, u narodu poznato pod imenom "turnusna nastava", bilo nesto novo i postojalo je samo u Zagrebu. Trajalo je od 2004. do 2009., 2010. je vec bila donijela, odnosno vratila, gotovo posve semestralizirano (vise predmeta usporedno, kako je i sada) nastavu. I naravno da je za to vrijeme bilo onih koji su bili uvjereni da je semestralna nastava bolja, a da su turnusi bezveze. Kao sto je i sada u obrnutoj situaciji ista prica, to su neke stvari koje su jednostavno neizbjezne. E sada, zasto je ovo pretklinika podebljano? Zato jer je valjda od ranih 60ih godina 20. stoljeca nastava na klinici (zadnje dvije i unatrag 20ak godina zadnje tri godine) ionako svo to vrijeme bila turnusna. No tada je student vec stariji student i uopce ni razmislja vise o tome koji je fakultet bolji, gdje je nastava bolje organizirana i slicno. Glavno mu je tada privesti doticni kraju i dobiti diplomu da moze poceti raditi.

Isto ko i prosli post, odlican savjet, "smjernica" ! Iskreno, vise sam za ZG toliko bio jer mi je kao grad veci "pojam" od Splita jer san iz manjeg grada.. al ko sto si i ti reka, ST ili ZG, predmeti bili turnusni ii po semestrima jedino je vazno da se upise i da radis i trudis se kako bi diplomira i sutra bio sto bolni doktor. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo ljudi stigla i kemija u 24 lekcije konacno hahaha :D 

Rjesenja cu kopirat sutra vjv ali ugl sve je tu

Moj savjet je da ucite iz cega ocete, odnosno sto ste pripremili  (knjige, biljeske sa satova itd.) i da ako stignete procitate par stvari iz svake lekcije iz ove knjige, posebno ako nesto ne kuzite. Knjiga je odlicna, sve je na jednom mjestu, a autorica se stvarno potrudila objasniti :)

I naravno ako trebate pomoc sa zadacima, samo pitajte :D

http://perpetuum-lab.com.hr/forums/topic/63635-kemija-u-24-lekcije/#comment-187323

Uredio MedStudent555

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 8/10/2016 at 0:41, MedStudent555 said:

Nemoj bas pisat koji je fakultet bolji (kvalitetniji) od kojeg jer svaki ima svoje prednosti i nedostatke... ja sam sad upisa medicinu u rijeci i onda kad ljudi kazu da je bolji zg,st, ili os imam osjecaj da sam upisa nesto najgore moguce... puno doktora i prijatelja mi je preporucilo rijeku koja mi je ionako bila prvi izbor jer kazu da je super organizirana itd itd ali isto tako ne mogu reci za ostala tri da su gora od Ri jer ne znam jesu li... jer svaki ima svoje prednosti, a i mislim da dođe sve na isto... razliku mogu vidit jedino oni koji su studirali na 2 od 4 ili vise fakulteta,  iako nisam siguran.... mislim, ovime me nemoj krivo shvatit, ne zelim biti bezobrazan, samo kazem... i ako trebas neke savjete ili pomoc za maturu ili prijemni, samo javi :D  

evo da se ja nadovežem na ovo... za Rijeku ja mogu reći da im je baš smišna lokacija fakulteta (malo na ''brdu'', ali ljudi s mora su uglavnom navikli da gradovi imaju stalno nekakav uspon) i meni se čini ko da je sve nekako blizu.. ne znam di imaju kliniku, ali ako je tamo di mislim da je, onda je i to blizu! 
a Zagreb.. ja sam sto puta čula kako je Zagreb jednostavno Zagreb.. jelte, kao time su sve rekli.. ima nešto u tome, ali rekla bih, razlog zašto je on na tolikoj cijeni je u tome što je naš glavni grad, u njemu je glavni priljev novca, mi smo monocentrična država i sve se sjatilo u njega, ljudi, mozgovi, stručnjaci. Iako drugi mefovi u nekim segmentima mogu kaskati za Zagrebom, diploma je isto tako uvijek diploma! Iako je, po ljudima, Zagreb - Zagreb. Tako da, ako se ima entuzijazma, volje i to se voli, ne vidim razloga zašto bi netko bio zakinut ako nije tamo. Pogotovo ako nekome više odgovara neki drugi grad zbog obiteljske situacije, novčane, klimatske - kakve god, ne bi se trebao osjećati žal jer se nije otišlo u našu metropolu.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , MedStudent555 said:

Moj savjet je da ucite iz cega ocete, odnosno sto ste pripremili  (knjige, biljeske sa satova itd.) i da ako stignete procitate par stvari iz svake lekcije iz ove knjige, posebno ako nesto ne kuzite. Knjiga je odlicna, sve je na jednom mjestu, a autorica se stvarno potrudila objasniti :)

http://perpetuum-lab.com.hr/forums/topic/63635-kemija-u-24-lekcije/#comment-187323

Stvarno ti svaka cast :)

prije 11 sati , gušterica said:

evo da se ja nadovežem na ovo... za Rijeku ja mogu reći da im je baš smišna lokacija fakulteta (malo na ''brdu'', ali ljudi s mora su uglavnom navikli da gradovi imaju stalno nekakav uspon) i meni se čini ko da je sve nekako blizu.. ne znam di imaju kliniku, ali ako je tamo di mislim da je, onda je i to blizu! 
a Zagreb.. ja sam sto puta čula kako je Zagreb jednostavno Zagreb.. jelte, kao time su sve rekli.. ima nešto u tome, ali rekla bih, razlog zašto je on na tolikoj cijeni je u tome što je naš glavni grad, u njemu je glavni priljev novca, mi smo monocentrična država i sve se sjatilo u njega, ljudi, mozgovi, stručnjaci. Iako drugi mefovi u nekim segmentima mogu kaskati za Zagrebom, diploma je isto tako uvijek diploma! Iako je, po ljudima, Zagreb - Zagreb. Tako da, ako se ima entuzijazma, volje i to se voli, ne vidim razloga zašto bi netko bio zakinut ako nije tamo. Pogotovo ako nekome više odgovara neki drugi grad zbog obiteljske situacije, novčane, klimatske - kakve god, ne bi se tribalo osjećati žal jer se nije otišlo u našu metropolu.

nije bas ni da je mefzg u nekoj nizini, 4 godine sam na salatu isao u skolu, svaki dan sam iznova zelio umrijeti kad sam se popeo onim stubama haha

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , Drago2412 said:

Stvarno ti svaka cast :)

nije bas ni da je mefzg u nekoj nizini, 4 godine sam na salatu isao u skolu, svaki dan sam iznova zelio umrijeti kad sam se popeo onim stubama haha

je, istina, zaboravih na to :lol: ja sam išla izviđački nedavno i bome se našetaš! prvo skale, pa šetuckaš, pa onaj park-šumica, ko matovilkin dvorac zavučeno..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav svima, evo da vam se i ja pridružim. Vidim da ste već dosta toga napisali... kojim redoslijedom ćete rješavati predmete? :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 16 sati , paramedic_ems said:

Pozdrav svima, evo da vam se i ja pridružim. Vidim da ste već dosta toga napisali... kojim redoslijedom ćete rješavati predmete? :)

pozz, ja sam skupio sve materijale, imam sve moguce knjige i skripte haha i jos sada pravim zbirke zadataka (svaki predmet ce imati preko 6000 zadataka) i pocetkom 9 mjeseca planiram krenuti svakodnevno raditi svaki predmet paralelno (svaki razred po 6 tjedana) tako da zavrsim krajem 2 mjeseca i onda samo ponavljanje po ovim zbirkama koje pravim.

Kako si ti planirala?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 13.08.2016. at 7:14, MedStudent555 said:

Covjece svaka ti cast..skidam kapu :merci:

On 16.08.2016. at 6:17, paramedic_ems said:

Helo... planirala sam kako bih rjesavala svaki dan ili tjedan drugi predmet jer mislim da ako rjesavam predmet po predmet da cu nakraju ovo sto sam prvo naucila sve zaboraviti  :P

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On Tuesday, August 16, 2016 at 10:35, Drago2412 said:

pozz, ja sam skupio sve materijale, imam sve moguce knjige i skripte haha i jos sada pravim zbirke zadataka (svaki predmet ce imati preko 6000 zadataka) i pocetkom 9 mjeseca planiram krenuti svakodnevno raditi svaki predmet paralelno (svaki razred po 6 tjedana) tako da zavrsim krajem 2 mjeseca i onda samo ponavljanje po ovim zbirkama koje pravim.

Kako si ti planirala?

trenutno jos skupljam sav potreban materijal, planiram se nesto vise posvetit ovim izbornim predmetima, tako da cu njih pokusat svakodnevno koliko stignem,a glavne vikendom , jer nije da cu imat vremena kad pocne skola, a moram jos nadoknadit i ove dvije godine koje misam imala opce predmete jer idem u mediicinsku.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 14 sati , paramedic_ems said:

trenutno jos skupljam sav potreban materijal, planiram se nesto vise posvetit ovim izbornim predmetima, tako da cu njih pokusat svakodnevno koliko stignem,a glavne vikendom , jer nije da cu imat vremena kad pocne skola, a moram jos nadoknadit i ove dvije godine koje misam imala opce predmete jer idem u mediicinsku.

Jel ti treba materijala? Imam ga i previse, a nije mi tesko staviti:D

Uredio r.kuzmic

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 14 sati , paramedic_ems said:

ahaa, a onda se stvarno potrudi ako ti je jako stalo.. ja ne trebam uciti te opce predmete jer sam ove godine napisao maturu, tako da sljedece ne trebam, al na medicinu nisam mogao zbog bolesti, msm na kraju sam mogao, i dalje mogu, ali previse je komplicirano pa sam odlucio pauzirat hahah

s obzirom da si iz medicinske, malo vise vremena posveti fizici

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 17.08.2016. at 10:24, r.kuzmic said:

Jel ti treba materijala? Imam ga i previse, a nije mi tesko staviti:D

Materijala uvijek dobro dode, ako imas sta iz bio i eng dobro bi doslo. Hvala :) 

Iz cega spremate mat? 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , paramedic_ems said:

Materijala uvijek dobro dode, ako imas sta iz bio i eng dobro bi doslo. Hvala :) 

Iz cega spremate mat? 

ja sam mat mislila prvo proći po knjigama i bilježnicama iz srednje :) onda riješavati mature, a i u školi ćemo imati pripreme pa ćemo i tamo obraditi dosta zadataka

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

jeste vi dosad u kemiji spominjali sigma i pi veze, hibridizaciju?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , brennan said:

jeste vi dosad u kemiji spominjali sigma i pi veze, hibridizaciju?

mi jesmo, kod alkena, dvostruka kovalenta veza je građena od pi i sigma veze, ako se ne varam.. a hibridizaciju smo isto radili

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Gost
Ova tema je sada zatvorena za daljnje odgovore.

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu