brennan

Maturanti generacije 2016/2017

1160 poruka u ovoj temi

prije 11 sati , Drago2412 said:

mi jesmo, kod alkena, dvostruka kovalenta veza je građena od pi i sigma veze, ako se ne varam.. a hibridizaciju smo isto radili

aha, znači to je u organskoj tek obrađeno baš :D zbunilo me to što je u kemiji u 24lekcije to navedeno na početku

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama
prije 12 sati , brennan said:

aha, znači to je u organskoj tek obrađeno baš :D zbunilo me to što je u kemiji u 24lekcije to navedeno na početku

da znam, radim i ja po toj knjizi, a gle buduci da se radi o kemijskim vezama, vjv i je gradivo prvog razreda, tada nisam bas pratio kemiju tako da sam sve sto znam naucio vise manje u 4. razredu haha

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

dokle ste vi došli s ponavljanjem? radite li nešto ozbiljno baš ili? :P 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 14 sati , brennan said:

Iskreno nisam ozbiljno pocela ali nabavila sam sve skripte i kad skola pocne napravit cu si sistem 

Nemoj se bojat ako nisi nista jos poceo ima vremena 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 16 sati , brennan said:

Do sada  sam sakupljala skripte, tako da sam zapocela sa kem i mat :) 

Samo se treba dobro organizirati,heeh

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo da se i ja pridružim forumu. :)

Kako vidim većina je krenula s nekim učenjima, pripremanjima, a ja još ništa hahaha :P. Jedino sam kupio priručnik za maturu iz BIO od ŠK knjige, ostalo ću sve uzeti od Elementa (one priručnike u 24 lekcije, i bio isto). Ovdje sam našao na forumu dosta materijala i skripti pa će i to pomoći, valjda. :P
Nisu mi u srednjoj sada nešto najdivnije ocjene tako da mi sve ovisi o maturi. :unsure:

E da, ima li netko tko planira na MEF u Osijeku? :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , sectum.sempraxy said:

Kako vidim većina je krenula s nekim učenjima, pripremanjima, a ja još ništa hahaha :P. Jedino sam kupio priručnik za maturu iz BIO od ŠK knjige, ostalo ću sve uzeti od Elementa (one priručnike u 24 lekcije, i bio isto). Ovdje sam našao na forumu dosta materijala i skripti pa će i to pomoći, valjda. :P
Nisu mi u srednjoj sada nešto najdivnije ocjene tako da mi sve ovisi o maturi. :unsure:

Ja ti imam taj prirucnik iz biologije i moram priznat nakon sta sam ga malo detaljno pregledao dosta je loš za ucenje bas.. moze ti biti od neke koristi za ponavljanje ali nema jako puno važnih podataka. Poprilicno je sažet. A buduci da se struktura DM promijenila, bit ce ti od jos manje koristi.. Ja imam sve moguce prirucnike i skripte i mogu ti preporuciti da ucis iz udzbenika jer su oni najdetaljniji, a za ponavljanje nije losa Bio od elementa, iako su i tamo neka gradiva dosta sažeta, ali generalno nije loša knjiga. S obzirom da na maturi vise nije najbitnije cinjenicno znanje nemoj si strebat informacije nego ih nauci primjenjivati. Pogledaj si zadnju maturu pa ces vidjeti na kojem principu to sve ide. Kakva je bila samo cekam kad ce ostale medicine uvesti prijemni, jer je na ovogodisnjoj maturi bilo 2-3 pitanja vezana za covjeka.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja ti imam taj prirucnik iz biologije i moram priznat nakon sta sam ga malo detaljno pregledao dosta je loš za ucenje bas.. moze ti biti od neke koristi za ponavljanje ali nema jako puno važnih podataka. Poprilicno je sažet. A buduci da se struktura DM promijenila, bit ce ti od jos manje koristi.. Ja imam sve moguce prirucnike i skripte i mogu ti preporuciti da ucis iz udzbenika jer su oni najdetaljniji, a za ponavljanje nije losa Bio od elementa, iako su i tamo neka gradiva dosta sažeta, ali generalno nije loša knjiga. S obzirom da na maturi vise nije najbitnije cinjenicno znanje nemoj si strebat informacije nego ih nauci primjenjivati. Pogledaj si zadnju maturu pa ces vidjeti na kojem principu to sve ide. Kakva je bila samo cekam kad ce ostale medicine uvesti prijemni, jer je na ovogodisnjoj maturi bilo 2-3 pitanja vezana za covjeka.

Da, da, nažalost vidio sam i upravo je tu maturu pisala profesorica iz moje škole (zajedno s ostalima) tako da će navodno doći ponovno do promjena na maturi iz bio jer ovo od ove godine stvarno nije bilo kako treba.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , sectum.sempraxy said:

Da, da, nažalost vidio sam i upravo je tu maturu pisala profesorica iz moje škole (zajedno s ostalima) tako da će navodno doći ponovno do promjena na maturi iz bio jer ovo od ove godine stvarno nije bilo kako treba.

nadam se, moja je svima govorila ma sve je to isto i onda se ljudi sokirali kad su isli pisati hahah za par dana ce biti objavljen katalog pa budemo vidjeli jel se vraca na staru ili ostaje ova

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 19 sati , sectum.sempraxy said:

meni je Os 2.izbor :D 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ako je netko u već naprednoj fazi učenja/ponavljanja/riješavanja :D zanima me ako riješavate kemiju u 24 lekcije i ako ste došli do 7.lekcije: 6. i 11.zadatak su kriva rješenja?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ako je netko u već naprednoj fazi učenja/ponavljanja/riješavanja :D zanima me ako riješavate kemiju u 24 lekcije i ako ste došli do 7.lekcije: 6. i 11.zadatak su kriva rješenja?

a života ti kad si prije dosla do tu hahah ne bi trebalo biti krivih rijesenja buduci da postoji jedno izdanje vec godinama.. inace mijenjaju ako ima nekih gresaka, poput fizike koja je puna gresaka u prvom izdanju

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Da, knjiga ima par gresaka u rjesenjima, tiskarskih i racunskih.. znam da je bilo i kod stehiomerije 1-2 zadataka sa krivim rjesenjima, ali nije nista strasno sad da je svaki drugi sa netocnim rj. :) za ova 2 nez rjesenje sad naapmet ali imam rjesene sve zadatke u jednoj biljeznici pa cu stavit poslije vjv rjesenja od ovih sa krivim rezultatima :D 

Uredio MedStudent555

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , MedStudent555 said:

Da, knjiga ima par gresaka u rjesenjima, tiskarskih i racunskih.. znam da je bilo i kod stehiomerije 1-2 zadataka sa krivim rjesenjima, ali nije nista strasno sad da je svaki drugi sa netocnim rj. :) za ova 2 nez rjesenje sad naapmet ali imam rjesene sve zadatke u jednoj biljeznici pa cu stavit poslije vjv rjesenja od ovih sa tiskarskim greskama :D 

ozb.. jos su gamad rekli da je sve ispravljeno i rijeseno te da nema vise gresaka... ja imam najnoviju koja je tiskana, ali je i dalje "1 izdanje" haha stoke nas jos pogresno uce:D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ozb.. jos su gamad rekli da je sve ispravljeno i rijeseno te da nema vise gresaka... ja imam najnoviju koja je tiskana, ali je i dalje "1 izdanje" haha stoke nas jos pogresno uce:D

Ma da hahah al uvik je tako... mislim nije sada kao kod fiz u 24 lekcije ali ima ukupno 5-6 takvih zadataka (nisam siguran) u citavoj knjizi.. al to i tu mozemo rjesit ako vam ne bude nesto jasno :D imam i ja isto takvu ahahaha al jbg, a to sto kazes stoji. kako stave u rjesenjima netocan postupak zadatka ljudi misle da je taj nacin ispravan ali nije ( ja sam jedan od njih ahahh) 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , MedStudent555 said:

Ma da hahah al uvik je tako... mislim nije sada kao kod fiz u 24 lekcije ali ima ukupno 5-6 takvih zadataka (nisam siguran) u citavoj knjizi.. al to i tu mozemo rjesit ako vam ne bude nesto jasno :D imam i ja isto takvu ahahaha al jbg, a to sto kazes stoji. kako stave u rjesenjima netocan postupak zadatka ljudi misle da je taj nacin ispravan ali nije ( ja sam jedan od njih ahahh) 

Ono s fizikom je bilo katastrofa, ja sam imao prvo izdanje i mislio sam doslovno da sam idiot teski za fiziku jer mi pola zadataka krivo ispadali hahah tu kemiju cu uzeti sve moguce instrukcije. Vec sam rezervirao Supinu i auxiliu, valjda bude neke koristi haha

Dap ekipa ako mislite kupovati Kemiju na DM od ŠK nemojte jos, jer sam im pisao i rekli su da ce izaci novo izdanje sa pokusima jer se promijenio katalog. A za biologiju su mi samo rekli ako spremam maturu iz bio da ce mi prirucnik biti od pomoci hahah

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 8/19/2016 at 11:10 AM, sectum.sempraxy said:

Os 2. izbor :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Imam jedno pitanje u vezi biologije,dobila sam dva razlicita savjeta/misljenja.Neki mi govore da je pocnem uciti/pripremati sto prije vec oko 10,11 mjeseca a neki mi govore da pocnem uciti 2-3 tjedna prije mature pa sad ne znam kako da postupim haha.Mislim da imam dobro predznanje al opet neke sam stvari zaboravila i naravno da cu morati puno uciti i ponavljati kako bih uspjesno polozila.E sad,kad vi mislite poceti pripremiti biologiju jer mi se cini da necu stici sve proci za 2-3 tjedna i jos ponavljati druge predmete koje cu takoder pisati na maturi. :) 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , Jo17 said:

Imam jedno pitanje u vezi biologije,dobila sam dva razlicita savjeta/misljenja.Neki mi govore da je pocnem uciti/pripremati sto prije vec oko 10,11 mjeseca a neki mi govore da pocnem uciti 2-3 tjedna prije mature pa sad ne znam kako da postupim haha.Mislim da imam dobro predznanje al opet neke sam stvari zaboravila i naravno da cu morati puno uciti i ponavljati kako bih uspjesno polozila.E sad,kad vi mislite poceti pripremiti biologiju jer mi se cini da necu stici sve proci za 2-3 tjedna i jos ponavljati druge predmete koje cu takoder pisati na maturi. :) 

A gle samo ti znas koliko toga znas, a koliko ne. Naravno da ces biti puno sigurnija u svoje znanje ako krenes lagano u 10-11 mjesecu nego 3 tjedna prije aktivno.. za to vrijeme prije mature se podrazumijeva da ces stalno uciti, ali moj savjet ti je kreni lagano prije i onda samo ponavljanje. Sta je sigurno, sigurno je :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

A gle samo ti znas koliko toga znas, a koliko ne. Naravno da ces biti puno sigurnija u svoje znanje ako krenes lagano u 10-11 mjesecu nego 3 tjedna prije aktivno.. za to vrijeme prije mature se podrazumijeva da ces stalno uciti, ali moj savjet ti je kreni lagano prije i onda samo ponavljanje. Sta je sigurno, sigurno je :)

Hvala ti puno.:) Mislim da sigurnije da krenem prije pa onda lagano ponavljanje gradiva i da malo umanjim stres haha ako je to moguce 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 15 sati , Jo17 said:

Ja ću krenuti lagano sve od 10., 11. mjeseca po malo svaki predmet. Lekciju po lekciju tako da bi sa svime trebao biti gotov 2. ili 3. mjeseca, a onda pred maturu još malo ponoviti i to je to jer mi se tako čini puno lakše i bolje nego sve učiti 2, 3 tjedna pred maturu. Po meni mislim da je bolje krenuti prije i polagano nego sve u zadnji čas. :-)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 14 sati , sectum.sempraxy said:

Ja ću krenuti lagano sve od 10., 11. mjeseca po malo svaki predmet. Lekciju po lekciju tako da bi sa svime trebao biti gotov 2. ili 3. mjeseca, a onda pred maturu još malo ponoviti i to je to jer mi se tako čini puno lakše i bolje nego sve učiti 2, 3 tjedna pred maturu. Po meni mislim da je bolje krenuti prije i polagano nego sve u zadnji čas. :-)

Slazem se slicno cu i ja 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , r.kuzmic said:

Imam, nema frke. Vecinski dio skinula sam tu s plaba ali ima i Kucandinih skripti. Što se tiče skripti za eng meni je Gaudeamusova najbolja ali uvijek možeš kombinirati sve pomalo.:D

Trinom - Engleski.pdf

Engleski - priručnik (Gaudeamus).pdf

Engleski - Algebra.pdf

Trinom - Engleski.pdf

Engleski - priručnik (Gaudeamus).pdf

Engleski - Algebra.pdf

Hvala za eng, trebat ce mi svaka pomoc buduci da ga nisam imao u srednjoj i osnovnoj, pa ce pisanje eseja biti prava poslastica hahah

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , Drago2412 said:

Hvala za eng, trebat ce mi svaka pomoc buduci da ga nisam imao u srednjoj i osnovnoj, pa ce pisanje eseja biti prava poslastica hahah

Ma nista i drugi put.. Huhuuu sretno :P probaj sa filmovima sa i bez titlova to je meni pomoglo :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Gost
Ova tema je sada zatvorena za daljnje odgovore.

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu