brennan

Maturanti generacije 2016/2017

1159 poruka u ovoj temi

@pers.incog. fala, falaaa na savjetima i tvom iskust.. uglavno, sazeto sve, sve se to moze rjesit i upast, nije toliki sad bauk ako si ucio, bar san ja to tako svatia.. 

A sti se tice tih elementovih prirucnika, oni se mogu uzet u svakoj knjizari ili eventualno narucit priko interneta?

P.s. 

Vidia san da si reka da si isa na pripreme u Trinomu.. pa kako ti je bilo? S kakvim si predznanjem dosa i s kakvim si znanjen izasa? Opcenio kvaliteta priprema, profesora i skripti?

Uredio marko33

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Vidim da vas ima tu što nabavljate knjige za pripreme, a nova tema još nije otvorena pa ću tu linkati, čisto ako nekoga zanima. :D 

Imam i nekih knjiga iz srednje, npr. sve Paarove udžbenike i zbirke zadataka pa mi se javite na PM ako nekome nešto treba. :yes: 

http://perpetuum-lab.com.hr/forums/topic/63827-priručnici-za-maturu/

http://perpetuum-lab.com.hr/forums/topic/63828-skripte-za-maturu/

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Stvarno se može, nije jako teško. :) Ja sam kupio u Zagrebu u jednoj knjižari da se ne moram zezati oko traženja i naručivanja od nepoznatih, a i jako volim nove knjige i smeta mi kad su podcrtane. :D Ja sam išao na razlikovni program za prijemni. Ukratko, vrlo beskorisno ponavljanje osnova gradiva u mom slučaju. Idu dosta sporo, prof iz kemije je bila okej, ali cijelu organsku kemiju smo preletili u dva školska sata na zadnji dan nastave! Fizika je bila solidno obrađena, profesorica je bila odlična, ali ništa zbog čega je vrijedno ostaviti novac, a još gore zadnje dane za ponavljanje i učenje. Taj razlikovni program ti je isključivo rješavanje zadataka iz onog pdf-a koji je dostupan ovdje na forumu. Ako znaš samostalno riješiti, onda ti ne trebaju pripreme. Prijateljica mi je profesor kemije i stvarno mi je bila dostupna 24 sata dnevno za pitanja i pomoć. Profesora iz fizike sam nagovorio da mi besplatno dođe davati instrukcije doma, to je valjda prednost manjih sredina. :B Takav vid priprema odličan je i rekao bih najdjelotvorniji. Ako nisi iz Zagreba, pohađanje priprema tražit će dodatni angažman zbog osiguravanja smještaja, putovanja do Trinoma, odlaska iz Trinoma i kad podvučeš crtu, vrijeme ti prolazi, a ti ponavljaš osnove. Odluči sam, ali ako imaš relativno dobro predznanje i možeš samostalno rješavati zadatke bez neke posebne pomoći, ostani samostalno raditi kod kuće. Sad dok još traje škola, pitaj profesore koji ti predaju, sigurno će ti pomoći. Dok sam bio u Trinomu, gore spomenuti profesor iz fizike rekao je mojim roditeljima kako bi bilo bolje da sam otišao s njim tjedan dana na planinarenje nego što sam išao u Zagreb. Sad kad razmislim, slažem se s njim.
Zadnjih nekoliko dana pred prijemni polako ponavljajte gradivo, puno spavajte da akumulirate što više energije... zadnje noći nema spavanja zbog stresa. :) 

Uredio pers.incog.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , pers.incog. said:

Stvarno se može, nije jako teško. :) Ja sam kupio u Zagrebu u jednoj knjižari da se ne moram zezati oko traženja i naručivanja od nepoznatih, a i jako volim nove knjige i smeta mi kad su podcrtane. :D Ja sam išao na razlikovni program za prijemni. Ukratko, vrlo beskorisno ponavljanje osnova gradiva u mom slučaju. Idu dosta sporo, prof iz kemije je bila okej, ali cijelu organsku kemiju smo preletili u dva školska sata na zadnji dan nastave! Fizika je bila solidno obrađena, profesorica je bila odlična, ali ništa zbog čega je vrijedno ostaviti novac, a još gore zadnje dane za ponavljanje i učenje. Taj razlikovni program ti je isključivo rješavanje zadataka iz onog pdf-a koji je dostupan ovdje na forumu. Ako znaš samostalno riješiti, onda ti ne trebaju pripreme. Prijateljica mi je profesor kemije i stvarno mi je bila dostupna 24 sata dnevno za pitanja i pomoć. Profesora iz fizike sam nagovorio da mi besplatno dođe davati instrukcije doma, to je valjda prednost manjih sredina. :B Takav vid priprema odličan je i rekao bih najdjelotvorniji. Ako nisi iz Zagreba, pohađanje priprema tražit će dodatni angažman zbog osiguravanja smještaja, putovanja do Trinoma, odlaska iz Trinoma i kad podvučeš crtu, vrijeme ti prolazi, a ti ponavljaš osnove. Odluči sam, ali ako imaš relativno dobro predznanje i možeš samostalno rješavati zadatke bez neke posebne pomoći, ostani samostalno raditi kod kuće. Sad dok još traje škola, pitaj profesore koji ti predaju, sigurno će ti pomoći. Dok sam bio u Trinomu, gore spomenuti profesor iz fizike rekao je mojim roditeljima kako bi bilo bolje da sam otišao s njim tjedan dana na planinarenje nego što sam išao u Zagreb. Sad kad razmislim, slažem se s njim.
Zadnjih nekoliko dana pred prijemni polako ponavljajte gradivo, puno spavajte da akumulirate što više energije... zadnje noći nema spavanja zbog stresa. :) 

Falaa na ovako iscrpnom postu hah :) 

Glavni razlog zbog kojeg san upisa pripreme je taj sto mi predznanje iz fiz i kem nije bajno.. prof iz kem mi je ok i pomoce mi ako sta zapne, ali prof iz fizike je blagom rijecju ocajan, al stas haha mislin da ce mi objasnit princip rjesavanja, ali i natrat malo na ucenje.. za smjestaj i prijevoz mi je lako, imam svoje u ZG tako da je to rjeseno. 

Tako da.se iskreno nadam da ce mi pripreme dat sve sto ocekujem od njih haha ali na kraju mi je jedino bitno da ja taj faks upisem hah

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Evo ponavljam pa imam jedno pitanje :)

Trebam prikazati udvostručenje DNA i zadani su mi parovi A-T, T-A, C-G I C-G. Pošto je DNA sastavljena od 2 spiralna lanca, ne znam trebam li te parove napisati okomito bez obzira na spiralu ili ipak trebam paziti da mi prvi dio para bude na prvom lancu, a drugi na drugom?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , Astra said:

Evo ponavljam pa imam jedno pitanje :)

Trebam prikazati udvostručenje DNA i zadani su mi parovi A-T, T-A, C-G I C-G. Pošto je DNA sastavljena od 2 spiralna lanca, ne znam trebam li te parove napisati okomito bez obzira na spiralu ili ipak trebam paziti da mi prvi dio para bude na prvom lancu, a drugi na drugom?

Ovo po lancima 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Koliko se mislite pripremati za maturu iz hrvatskog?

Bio, fiz, mat i kem mi neće biti problem jer sam gotovo svake godine išao na natjecanja iz tih predmeta, ali hrvatski...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 21 sati , PlasmaScale said:

Bio, fiz, mat i kem mi neće biti problem jer sam gotovo svake godine išao na natjecanja iz tih predmeta, ali hrvatski...

najmanje vremena planiram potrošiti na hrvatski... pročitat ću još jednom lektire za esej, ostalo po skripti

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 26.09.2016. at 9:29, PlasmaScale said:

Posudi hrv priprema za maturu i esej pogledaj one primjere i tjt

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kakav vam se cini prirucnik Matematika u 24 lekcije? Jel ga netko koristi,jel ste zadovoljni? :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
12 hours ago, Jo17 said:

Kakav vam se cini prirucnik Matematika u 24 lekcije? Jel ga netko koristi,jel ste zadovoljni? :)

odličan ako namjeravaš studirat matematiku. inače ti za peticu na maturi (a razina naravno) -  ne treba.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , Daenerys said:

odličan ako namjeravaš studirat matematiku. inače ti za peticu na maturi (a razina naravno) -  ne treba.

a koliko i kako se najbolje spremati za matematiku?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
11 hours ago, brennan said:

a koliko i kako se najbolje spremati za matematiku?

ovisi koliko ti je dobro išla kroz srednju. oni kojima ide znali su 2 tjedna prije ispita porješavat prijašnje mature i dobit 5 (osobno iskustvo), a oni koji se vječno muče s njom moraju ic na instrukcije i trosit novce na polu-rijesene prirucnike koji skupljaju prašinu i dobit 3.

stvar je u tome da ti je ona za medicinu nebitna (osim ako zelis farmaciju) tako da na kraju krajeva nije ni bitno kako napises maturu sve dok je to pozitivno... a ak ne mozes matematiku na maturi napisat za dva, nemoj ic u znanost :D za vise ocjene sama procijeni koliko ti je potrebno

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ovisi koliko ti je dobro išla kroz srednju. oni kojima ide znali su 2 tjedna prije ispita porješavat prijašnje mature i dobit 5 (osobno iskustvo), a oni koji se vječno muče s njom moraju ic na instrukcije i trosit novce na polu-rijesene prirucnike koji skupljaju prašinu i dobit 3.

stvar je u tome da ti je ona za medicinu nebitna (osim ako zelis farmaciju) tako da na kraju krajeva nije ni bitno kako napises maturu sve dok je to pozitivno... a ak ne mozes matematiku na maturi napisat za dva, nemoj ic u znanost :D za vise ocjene sama procijeni koliko ti je potrebno

ma ne, ide mi, imam 5 sve godine :D nego me samo zanima, mi imamo 2 sata tjedno u školi pripremu za maturu iz matematike pa ponavljamo gradivo od početka 1.razreda, mislim da će to i mature biti dovoljno za medicinu

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ma ne, ide mi, imam 5 sve godine :D nego me samo zanima, mi imamo 2 sata tjedno u školi pripremu za maturu iz matematike pa ponavljamo gradivo od početka 1.razreda, mislim da će to i mature biti dovoljno za medicinu

kazem, ti najbolje znas sto ti je dovoljno. kad s lakocom mozes uzet neki ljetni rok u ruke i rijesit 80%+ nemas frke

e da, i kod rjesavanja prijasnjih matura iz matematike, odmah u startu si oduzmi 4 boda - zadnji zadatak se ne rjesava :D vidjet ces zasto kad pocnes..

Uredio Daenerys

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

kazem, ti najbolje znas sto ti je dovoljno. kad s lakocom mozes uzet neki ljetni rok u ruke i rijesit 80%+ nemas frke

e da, i kod rjesavanja prijasnjih matura iz matematike, odmah u startu si oduzmi 4 boda - zadnji zadatak se ne rjesava :D vidjet ces zasto kad pocnes..

hahha :D nedostatak vremena?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

hahha :D nedostatak vremena?

svake godine izmisljaju toplu vodu s tim zadnjim zadatkom, daju gluposti. ako ne dobis ideju iz prve, nemoj gubit pola sata na 4 boda, radije si provjeri ostale zadatke...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 27.09.2016. at 9:17, Daenerys said:

hahahahaha slažem se :D svake godine je nešto drugo, i prvo ti treba logika da uopce skuzis sta si procitala hahaha tek onda ako skuzis postoji mala mogucnost i da rijesis haha

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Bog, pridruzujem se i ja ovome forumu ,  planiram upisat medicinu u splitu,nadam se da cemo se svi skupa upisat na zeljene fakultete i medusobno si pomagat kroz godinu koja je pred nama . Di se mogu pronaci novi katalozi na internetu? 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , mefst55555 said:

Bog, pridruzujem se i ja ovome forumu ,  planiram upisat medicinu u splitu,nadam se da cemo se svi skupa upisat na zeljene fakultete i medusobno si pomagat kroz godinu koja je pred nama . Di se mogu pronaci novi katalozi na internetu? 

https://www.ncvvo.hr/ispitni-katalozi-drzavnu-maturu-2016-2017/

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

a katalog iz kemije je zbrda zdola pobacan, malo su im se tablice pomjerile, valjda će popraviti

čekamo dalje

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Gost
Ova tema je sada zatvorena za daljnje odgovore.

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu