shanks

INTERNA MEDICINA

2 poruke u ovoj temi

ovdje u ovoj temi mozemo pisati dojmove kolegija i  sa završnog

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Interna medicina je kraljica 4 godine zbog veličine (18 ects-a). Ali iako ima toliko ects-a, nije tako strasan predmet, dapače jako je položiv :). Barem zasad, jer se očito nešto čudno događa na klinici na MEDRI-ju... Predmet je organiziran na predavanja, seminare i vježbe.. Predavanja su duga priča... KOd prof. Ružića se jako jako puno nauči pogotovo sve o srcu i šumovima jer se izrazito trudi da nam što jasnije i na što jednostavniji način prikaže dosta zahtjevno gradivo. Predavanja kod prof. Zaputovića su.. hm, osebujna i ja preporučam da se ide na njih, jer se puno nauči i o životu van faksa. Seminari kao seminari, raspodijeljeni po grupe i obrađujete gradivo koje je bilo na predavanja. A vježbe su dosta, ne bi reko loše organizirane, nego nisu adekvatno organizirane pa mnoge grupe nemaju vježbe ne zbog krivice asistenata nego zbog preklapanja obaveza od strane asistenta ili obrnuto prekalpaju se sa ostalim obavezama od strane studenata pa ce se tu od iduce akademske godine mijenjati puno toga, tako sam barem čuo. Vježbe su OK, slušajte i pratite sve jer ce vam trebati za vas ( to stvarno mislim i ozbiljno pratite na velike stvari i na osnovne stvari a ove sitne pizdarije zanemarite jer cete to ionako zaboraviti kad završi kolegij u 2 mj.). ima 2 kolovija na zaokruzivanje, a pitanja nisu komplicirana tako da se mogu skupiti lijepi bodovi. A završni je usmeni. Ja sam bio kod prof. Račkog. Dao mi je jednog pacijenta da uzmem anamnezu i pregledam ga pa sam mu rekao sve o pacijentu i on me pitao malo vise o nefrologiji (njegova grana), pa malo o pankreatitisu i o AKS... 

Bilo bi dobro, ako netko vidi ovaj topic neka napise ispitivanje kod drugih profesora

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu