shanks

DERMATOVENEROLOGIJA

4 poruke u ovoj temi

Derma (3 ects) je predmet koji je meni osobno bio najteži predmet ove godine. Nezz zasto, ali toliko kompliciranja i zahtjevanja na detaljima u vezi psorijaze, dermatitisa... totalno nepotrebno. Predmet je ima predavanja, seminare vjezbe. Predavanja nisu meni bila toliko korisna... na seminarima svatko dobije temu koju mora obraditi, te se onda ocjenjuje aktivnost na seminarima. Vježbe su nekima bile zanimljive no meni je sve to nekako montono te mi nije predstavljalo nesto hc. NA vjezbama isto gledaju aktivnost i prisutnost. Ima 2 kolokvija, pitanja su teška, dvosmislena i traže detalje i  detalje. Završni je usmeni, a prije morate uzeti dermatološki status na pacijentu. Usmeni-izvlačite kartice te imate skriptu od stotinjak strana koja je bazirana na tim karticama.. Sada, valjda ce i iduce godine ostaviti kartice, iako nisam previse siguran jer su od ove akadmeske godine krenule turbo izmjene.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Pozz :)  trebam savijet :) uskoro kreće kolegij dermatovenerologija pa me zanima u vezi literature, koja knjiga, da li uopce ima smisla iz knjige ili nekakvih skriptica/atlasa/prezentacija uciti? Ne znam da li da posudujem/kopiram/kupujem knjigu cisto za svaki slucaj ili sto? Nisam imala priliku prolistati knjige :/  bilo kakvo iskustvo i savijet please :(

(ove dolje su navedene kao obvezna literatura)

1.    Basta Juzbašić i sur. Dermatovenerologija. Medicinska naklada Zagreb, 2014.
2.    Lipozenčić i sur.DERMATOVENEROLOGIJA, Zagreb, 2008.
3.    Dobrić  I i sur. DERMATOVENEROLOGIJA, Zagreb, 2005.
4.    Gruber F i sur. KOŽNE BOLESTI I SPOLNO PRENOSIVE INFEKCIJE, Sveučilište u Rijeci, Medicinski fakultet Rijeka, 2007.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 11. 04. 2018. at 2:27, Katherine17 said:

Pozz :)  trebam savijet :) uskoro kreće kolegij dermatovenerologija pa me zanima u vezi literature, koja knjiga, da li uopce ima smisla iz knjige ili nekakvih skriptica/atlasa/prezentacija uciti? Ne znam da li da posudujem/kopiram/kupujem knjigu cisto za svaki slucaj ili sto? Nisam imala priliku prolistati knjige :/  bilo kakvo iskustvo i savijet please :(

(ove dolje su navedene kao obvezna literatura)

1.    Basta Juzbašić i sur. Dermatovenerologija. Medicinska naklada Zagreb, 2014.
2.    Lipozenčić i sur.DERMATOVENEROLOGIJA, Zagreb, 2008.
3.    Dobrić  I i sur. DERMATOVENEROLOGIJA, Zagreb, 2005.
4.    Gruber F i sur. KOŽNE BOLESTI I SPOLNO PRENOSIVE INFEKCIJE, Sveučilište u Rijeci, Medicinski fakultet Rijeka, 2007.

dermatologiju uči iz skripte. Imas ju ovdje na download sekciji. Vrijedi i za Rijeku. A od ovih knjiga, ako te zanima detaljnije dermatologija, onda je Basta Juzbašić najbolji izbor. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu