brennan

Brucoši 2017./2018.

276 poruka u ovoj temi

21 hours ago, Simbelmyna said:

Mene su iznenadili s praksom ovaj tjedan jer sam zapravo pitala za 9. mjesec, a ovaj tjedan mi je bio ok ako im ne paše 9.mjesec. Ja sam se uspjela za taj prvi dan dogovorit da mi ravnateljeva kći posudi kutu, ali bolje ti je kupit svoju i bit siguran.

U kojoj je ovo bolnici? Ja sam htjela na Rebru 9. mjesec jer dotad nisam doma, a ako nemaju u 9. mjesecu, onda moram nesto drugo traziti.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama
prije 12 sati , JelenaB said:

U kojoj je ovo bolnici? Ja sam htjela na Rebru 9. mjesec jer dotad nisam doma, a ako nemaju u 9. mjesecu, onda moram nesto drugo traziti.

Sveti duh

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Update za sve radoznale ako takvi postoje

Danas sam na anesteziologiji u salama. Jako je zanimljivo i svi su vrlo ljubazni.

Puno toga se vidi i sve vam zele objasniti. :D

Uredio Simbelmyna

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

hoće nam trebat stetoskop na prvoj godini? tj. jel još uvijek vrijedi da je svima jedan izborni zdravstvena njega?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , brennan said:

hoće nam trebat stetoskop na prvoj godini? tj. jel još uvijek vrijedi da je svima jedan izborni zdravstvena njega?

Netko je na forumu napisao da ce nam trebat na 3., ako i onda xD

Uredio Iwan

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , Simbelmyna said:

Danas sam na anesteziologiji u salama. Jako je zanimljivo i svi su vrlo ljubazni.

Ozbiljno?? Znači predobro, budem ih onda i ja na rebru pitao da jedan dan odem na anesteziologiju... meni su rekli da mogu doći i u 8. i u 9. mjesecu tako da ću maksimalno iskoristiti :D 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , Simbelmyna said:

S kim si bila? :D Jesu dali bar da ventiliraš?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , ~Sentinel~ said:

S kim si bila? :D Jesu dali bar da ventiliraš?

Bila sam s dvije anesteziologice. Jedna je starija i mentorica je mladoj koja se zove Nikolina koliko sam upamtila. Vezala sam kirurgu kutu ako ista haha...

Al evo sad na intenzivnoj su mi dali da otvaram ampule i dajem pacijentima :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Je li starija crvenokosa kratko ošišana ili plava kratko ošišana, ili plava duge kose?

Pilam te, zanima me tko radi :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , Drago2412 said:

Ozbiljno?? Znači predobro, budem ih onda i ja na rebru pitao da jedan dan odem na anesteziologiju... meni su rekli da mogu doći i u 8. i u 9. mjesecu tako da ću maksimalno iskoristiti :D 

Da, bilo je suuuuper. Doslovno si na operaciji, sve ti ispricaju. Jedan pacijent je morao odstraniti zeludac jer je imao tumor. Drugome su ugradivali mrezicu zbog bruha. Svasta se vidi i stalo im je da ti nesto i ispricaju.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , ~Sentinel~ said:

Je li starija crvenokosa kratko ošišana ili plava kratko ošišana, ili plava duge kose?

Pilam te, zanima me tko radi :D

Starija je kratko osisana platinum blonde zena jakog temperamenta i jako zabavna :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , Simbelmyna said:

Starija je kratko osisana platinum blonde zena jakog temperamenta i jako zabavna :)

Maja Ilić-Karaman. Institucija. 

Rekoh ti da je anestezija Duh najbolja opcija :D Mala je šansa da će ti prvi dan nešto dati da radiš, mislim tako treba shvatiti i iz njihove perspektive da imaju neku odgovornost pa ne mogu puštati svašta, ali kad su oni sigurni da možeš (znaju dati prije i na lutkama da se nešto izvježba), puste kasnije. Što se tiče pristupa prema studentu, ljubaznosti, objašnjavanja, nema im premca. I kirurzi su ok skroz, kad dođeš na Rebro vidjet ćeš o čemu pričam :D  Odoh, da ne pilam anestezijom Duh :wub:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , Simbelmyna said:

Da, bilo je suuuuper. Doslovno si na operaciji, sve ti ispricaju. Jedan pacijent je morao odstraniti zeludac jer je imao tumor. Drugome su ugradivali mrezicu zbog bruha. Svasta se vidi i stalo im je da ti nesto i ispricaju.

Woot :blink: Znači opasno razmišljam da odem na sv.Duh onda, jer ovo zvuči odlično :D ... Šta mislite je li protuzakonito kopirati uputnicu pa odraditi praksu i na rebru i na duhu hahaha

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa ne moraš nikakvu dokumentaciju kopirati kad su gore otvoreni prema onima koji žele učiti, evo kolegica će te odvesti ako te zanima, zna proceduru :D 

Neću vas gnjaviti više, samo vam želim reći: jedino dok ste studenti možete tako ušetati na bilo koji odjel bilo gdje i reći "ja sam student, ja to želim vidjeti" i to ćete i dobiti. Jedino tada, i iskoristite to... I da nešto radite a netko drugi da ima odgovornost. Kasnije nemate to pravo, ili da kažem, privilegiju. A vrijeme brzo proleti. Zato se laktarite na tim klinikama da vam se nešto da, da ne dođete u situaciju da se poslije faksa bojite nešto raditi jer vam netko nije dao. 

Evo kaže primjer - dao mi da dam ampulu. Treba i ampulu znati otvoriti da se ne porežeš i znati koji pritisak primjeniti kad daješ to u venu. ima ljudi izađu s faksa nisu nikad ni ampulu otvorili. Evo ja otvoreno kažem, ima tu odgovornosti faksa što ne prisiljava kroz sustav da se te stvari prođu, ali bome ima i odgovornosti studenta, kojima su vrata otvorena na mnogim mjestima da to nauče u slobodno vrijeme, a to ne iskoriste, i onda su kasnije u problemima. Iskoristite.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pa evo ja bi prvi htio svaki svoj slobodan trenutak provesti u bolnici, zbog toga i pitam jer sam se već dogovorio sa njima na rebru da ću kod njih odraditi praksu pa bi ostavio tu "službenu" uputnicu za njih, ali bi tijekom 8 mjeseca rado otišao na sv.Duh i učio, ako može bez uputnice, nitko sretniji od mene.. Ja sam mislio da ne puštaju ukoliko se nema uputnice...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Javi se onda privatnom porukom na fejsu ovima iz sekcije za anesteziologiju samo da dodaju u onaj dokument što imaju raspored za 8. mjesec, u koji se možeš zapisati kad želiš doći da tajnica to vidi, oni nemaju veze s praksom, i mora im samo dan unaprijed biti najavljeno da će netko doći. Oni će te uputiti. Nema to veze s praksom ni papirima za praksu.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jel smijemo biti u vise takvih sekcija?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , Simbelmyna said:

Jel smijemo biti u vise takvih sekcija?

Naravno

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 25. 07. 2017. at 3:55, Drago2412 said:

Ja ću si kupiti Nettera, navodno je odličan, i platzere imam isto.. ako nešto bude falilo imaju tu na perpetuumu svi u pdfu...

Dap :) 

Gdje ima Nettera za kupiti? :) (znam da na hrv nema, ali eng izdanje ako možda znaš gdje? ) 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , đoni said:

Gdje ima Nettera za kupiti? :) (znam da na hrv nema, ali eng izdanje ako možda znaš gdje? ) 

Ima i na hrv u knjizari ljevak, 700 kn.. a na eng mozes isto provjeriti u knjizarama ili na amazonu ili ebayu, budu dosta jeftini, a nerijetko se i prodaju tu na forumu i na njuskalu

edit: sad vidim da je ipak nedostupan u knjizarama tak da mozes onda samo eng izdanje (ima ga i u pdfu)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ljudi pratite oglase za knjige, nema potrebe da za knjige iz anatomije dajete tolike novce, anatomija se nije promijenila od 15. stoljeća.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jel zna netko šta sa slikom za iksicu. Hoće li iskoristiti ovu koju su uslikali na MEF-u ili mi moramo u postani student ili nešto stoto xD

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu