Kojaiva

Maturanti generacije 2017/2018

417 poruka u ovoj temi

Pitanje kak će biti ove god kad prijemni nosi 2% više i kad su pragovi za prolaz podignuti. Ne znam ako to povlači za sobom još neke promjene?:unsure:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama
prije 13 sati , Simbelmyna said:

2 h i 45 min. Dovoljno je vremena. Ja nisam sve stigla, ali nisam ni pucala da sve rijesim (vise je da nisam znala naprosto pa nisam trosila vrijeme). Puno bitnije da si siguran da si rijesio nesto tocno nego da si bezveze si prosao. Ja sam isla odmah biologiju rjesavat jer sam za nju bila sigurna da je necu usrat + da ti malo samopouzdanja kad vidis da nije tak strasno

A i ako se izgubis u kemiji i fizici, moguce je da ne stignes toliko biologiju dobro napisat (a to su ti besplatni bodovi...)

ovo su dobri i hvale vrijedni info-i.. Lijepo je od tebe što imaš tu altruističku crtu u sebi. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , klink1 said:

Pitanje kak će biti ove god kad prijemni nosi 2% više i kad su pragovi za prolaz podignuti. Ne znam ako to povlači za sobom još neke promjene?:unsure:

Kako misliš "pragovi za prolaz podignuti"  Pa koliki su sada  ? Gromovi i munje , idem odmah popit šećera i vode.. Šok sa šokom... 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , pivac said:

Kako misliš "pragovi za prolaz podignuti"  Pa koliki su sada  ? Gromovi i munje , idem odmah popit šećera i vode.. Šok sa šokom... 

prije je bilo 33% po predmetu, sad je 39% haha

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ovo su dobri i hvale vrijedni info-i.. Lijepo je od tebe što imaš tu altruističku crtu u sebi. 

I ja sam pod dosta velikim stresom trenutno pa kad vidim da ste i vi i da vam ja mogu nekako pomoc onda i meni bude malo lakse u tom zajednistvu haha :D 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 17 sati , pivac said:

ti se zafrkavaš?? priznaj

koliko traje prijemni vremenski?? Okvirno jer kako sam shvatio sata nema... Stigne li se napisati sve  odnosno da li je mudro ići na ono što mi prvo padne na pamet i da ne promišljam..

Kolega, sjest i ucit, nema nam druge, ali svakako promisljaj, nije to bezvezni test u srednjoj kad znas da mozes ispravit ocjenu :P 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 1/16/2018 at 4:07, pivac said:

ne bih ulazio u možebitnu diskusiju glede broja prisutnih u lisinskom, ali niti scenarija dokumentarne emisije na htv. Meni je ok i jedno i drugo

Ja samo kažem. Tu emisiju gledala sam 3 minute, i u te tri minute odmah su rečene neistine. Nikad na fakultetu ne čuješ  o studentu koji se sružio u menzi, pa mu njegovi kolege nisu znali pomoći, pa eto sada oni kao uče studente reanimatologiju. Zato čuješ priču da je netko klepnuo na biologiji (termin klepnuo namjerno upotrijebljen, shvatit će tko zna), pa mu OSOBLJE, tj. profesori, docenti i ini nisu znali pomoći, nego su u suzama uletjeli na fiziologiju, gdje mu također nitko nije znao pomoći osim NAJMLAĐE znanstvene novakinje. Pa su onda odlučili učiti reanimatologiju. Mogla je recimo ta pričica tako biti ispričana, je li.

I to su napravili, tu nastavu, tako da su pustili SVIH da studente poučavaju reanimatologiji - i psihijatre recimo, jer kao trebali bi znati, a znaju isto kao i ovi gore na biologiji. I to traje 45 minuta. Tečaj na kojem se to uči, a koji se plaća, su ukinuli. A nastavu na kojoj bi reanimatologiju trebali imati - anesteziologiju - imaju toliko da traje dva tjedna, gdje se to naravno ne može stići, ali bitno da organizacija zdravstvene zaštite i zdravstvena ekologija traju po tri tjedna.

Eto, to ja vidim iz tri minute emisije. Ne samo diskrepanciju između realiteta i prikazanog, nego i simpatičnu anegdotu u kojoj se naruguje studentima. Sad zamisli što bi se vidjelo za recimo 10 minuta. 

Prebaciš kanal.

Možete imati mišljenje o MEF-u, ali pobogu, ne na temelju propagandnog programa.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 16. 01. 2018. at 8:54, Simbelmyna said:

Mislim oko 30 osoba. Ne moze se prepisivat jer nema vremena za to, a i nisu oni glupi. 4 su grupe, ista pitanja drugi redoslijed pitanja. Znaci nema sanse da prepises od onog pored sebe, niti on od tebe. Eventualno osoba koja sjedi iznad tebe, al sanse su minimalne. Paze drugi studenti. Rucni satovi nisu dopusteni ( a moze ovisiti i o tome ko vas cuva)

Ne može se prepisivati ?

Ja sam prepisala 2 zadatka iz fizike od cure ispod mene. Prije pisanja ispita sam vidjela da je ista grupa kao ja. Vidjela sam dva grafa iz fizike kako je zaokruzila. Unatoč silnim upozorenjima da ne smijemo imati mobitel uza se i silnim provjerama imamo li mobitel prije ulaska u dvoranu, momak koju je sjedao do mene je imao mobitel u džepu i pola sata prije kraja ispita je išao na wc. Znači prepisivačina samo takva.
 Oni ljudi koji su nas čuvali ne mogu vidjeti što radi netko na vrhu ogromne dvorane tako da jja bi rekla da se može prepisati ako imaš vremena i ako si dovoljno sposoban 

I da, ja sam pisala u velikoj dvorani tako da je sigurno bilo 50+ ljudi unutra

Uredio JosipaLešo

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 21 sat , JosipaLešo said:

Ne može se prepisivati ?

Ja sam prepisala 2 zadatka iz fizike od cure ispod mene. Prije pisanja ispita sam vidjela da je ista grupa kao ja. Vidjela sam dva grafa iz fizike kako je zaokruzila. Unatoč silnim upozorenjima da ne smijemo imati mobitel uza se i silnim provjerama imamo li mobitel prije ulaska u dvoranu, momak koju je sjedao do mene je imao mobitel u džepu i pola sata prije kraja ispita je išao na wc. Znači prepisivačina samo takva.
 Oni ljudi koji su nas čuvali ne mogu vidjeti što radi netko na vrhu ogromne dvorane tako da jja bi rekla da se može prepisati ako imaš vremena i ako si dovoljno sposoban 

I da, ja sam pisala u velikoj dvorani tako da je sigurno bilo 50+ ljudi unutra

Moguce, meni se cinilo ko da se ne moze :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 17 sati , Simbelmyna said:

Moguce, meni se cinilo ko da se ne moze :)

pa i da se moze ne smije se.. To nije lijepo.

A di je ta dvorana velika ?' Gore na salati ili negdje po bespucima zg-a?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

pa i da se moze ne smije se.. To nije lijepo.

A di je ta dvorana velika ?' Gore na salati ili negdje po bespucima zg-a?

Ja sam pisala na FSBu neka B2 dvorana cini mi se. Nesto tako.

Istina ne smije se,ali zivimo u Hrvatskoj ovdje se sve moze haha

Ja nikada nisam prepisivala u srednjoj,ali baš nikad. No kada ti je do kraja prijemnog za faks ostalo pola sata i ti ne znaš sto ces raditi jer si sve zadatke napiso, a ostalo ti je 5-6 nerijesenih zadataka iz fizike mozes malo prozujat okolo xd

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 17. 01. 2018. at 10:02, ~Sentinel~ said:

.

Možete imati mišljenje o MEF-u, ali pobogu, ne na temelju propagandnog programa.

Naravno naravno i ja mislim da bi bilo vrijedno spomena da svaki dan idem gore na fax, ispijam kavu po okolnim kafićima, jedem u menzi , spikam tračerije   da bi stekao realnu sliku :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Dr Ago 

svaka čast na upisu.. Ako je ovo istina što si napisao   to daje nadu, Ma neka i Simbi  , neka je oštra i treba ( a nije) Pa ne ide se  na burek  već na fax..

Uh već sam pomislio da se na med fax upisuju neki alieni a ne ljudi.. :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 15 sati , Dr.Ago said:

Evo da vam se i ja malo priključim... nemam baš vremena čitati sve prethodne odgovore ali ne sumnjam da vas @Simbelmyna malo poplašila i predstavila MEF kao nešto najteže :D (možda ipak i nije).. 

Što se prepisivanja tiče, može, i to dosta, ja sam bio u velikoj dvorani i neka je cura prepisala dosta toga od mene, al nikad ne znaš jel osoba od koje prepisivaš točno odgovorila pa je to nekako dvosijekli mač... 

Ako želite upisati mef, upisat ćete ga, malo stisnite guzicu i sve bude dobro, samo prestanite dramatizirati, nije to nešto nemoguće... ja sam iz kemije u 11 mjesecu prije prijemnog znao napisati simbol za kisik i to je bio vrhunac mog znanja i svejedno sam rasturio prijemni... Bilo je i ljudi na ljestvici koji su imali prosjek ispod 4.0 pa se nemojte pitati možete li sa 4.8 upasti... 

Prije nego što upišete dobro razmislite jel želite to jer ako psihički niste jako stabilna osoba jedino bijelo što će vam ovaj faks donijeti je bijela košulja umjesto kute... 

Što se same ustanove tiče, MEF ZG je na papiru izvrstan, u realnosti je to daleko od izvrsnosti, kolegij koji ima najviše ECTSa (anatomija) je ujedno i najneorganiziraniji (ispravite me ako griješim). Nekoliko tužnih predmeta ste dužni slušati na Štamparu što je prvi udar na vaše živce i već u startu vam nameće pitanje zašto je zakon dozvolio ove predmete...  Sam fakultet ima brojne nedostatke i bilo bi super kad bi se prestali hvaliti i krenuli popravljati neke stvari, a po mom osobnom mišljenju i uvesti intervju za upis jer nove generacije su mazohisti koji nauče sve od riječi do riječi, ali kad je u pitanju pravi ljudski život onda se baš toliko i ne ističu (ove godine se odvija akcija za upis u registar darivanja koštane srži i trebamo se potpisivati da znaju koliko će ljudi doći, dovoljno je samo reći da je po svakoj grupi koja sadrži cc 25 ljudi potpisano po 6-7, i svaka čast svima koji su upisani u registar i onima koji će se upisati, ja sam mislio da je to najnormalnija stvar i da praktički ne postoje osobe koje bi odbile takvo što, ali ostao sam "blago" iznenađen kad sam vidio koliko ljudi je bez pardona odbilo to)

Ne uspoređujte medicinu sa drugim fakultetima i upišite ju zato što vam to srce želi, a ne zbog roditelja, titule ili nečega trećeg, jer trbaš imati poziv da bi spašavao druge živote i stavio dobrobit svog pacijenta ispred svoje dobrobiti. 

I još ako vas zanima može li se imati život na mefu. Pa čim prestanete biti idioti koji misle da je doktor samo onaj koji ima 5.0 možete imati život, uz dobru organizaciju i to kakav... Naravno bit će razdbolja kao što je npr sad kad imamo 2 dana da spremimo sve kranijalne živce gdje ćete biti sretni ako se stignete otuširati, u ovoj fazi hrana i san su luksus, pogotovo san... Ali kad generalno gledaš, studiranje medicine može biti zanimljivo, i učenje anatomije, samo trebate prijeći barijeru da ne morate sve znati jer se ne može sve znati čim se stabilizirate i ne dopustite si stres i učenje ide brže... ovo ujedno mogu primjeniti i medicinari i oni koji žele to postati :P

Ako vam treba bilo što javite (ukoliko je riječ o nekoj literaturi potražite ju na forumu, a ne se meni javljati da vam ju pronađem) :) 

Ti to namjerno provociras hehe :)

I ja ne planiram zrtvovat zivot radi kranijalnih zivaca ovaj tjedan hahaha 

Dapace ovaj vikend nista necu stic napravit :'(

Uredio Simbelmyna

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Dr Ago 

svaka čast na upisu.. Ako je ovo istina što si napisao   to daje nadu, Ma neka i Simbi  , neka je oštra i treba ( a nije) Pa ne ide se  na burek  već na fax..

Ne upisuju alieni, @Dr.Ago prvi primjer ;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Dr Ago 

Ne brini, samo vrijeme koje bi iskoristio za razmišljanje "Hoću li upasti" upotrijebi na učenje i upadaš sigurno :D 

prije 13 sati , Simbelmyna said:

Ti to namjerno provociras hehe :)

I ja ne planiram zrtvovat zivot radi kranijalnih zivaca ovaj tjedan hahaha 

Dapace ovaj vikend nista necu stic napravit :'(

a moram malo :P

Ja sam bio na skijanju pa sada plaćam dugove + nismo imali tu sreću da se riješimo ove dvije besmislene vježbe prvi tjedan nego imamo sljedeći tjedan 2 vježbe :( 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 21 sat , lakaks said:

Što mislite je li za biologiju dovoljna Trinomova skripta?

ipak bih ti za početak preporučila udžbenike dok nemaš neku smislenu priču u glavi, skriptu tek za ponavljanje + pitanja za prijemni iz trinomove skripte :) 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jel stvaarno potrebno vec pocet hrvatski ucit i jel za njega ok skripta trinom

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , Mere567 said:

a vjerojatno ovisi kakvo ti je predznanje

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , Mere567 said:

mere draga uči kemiju i fiziku ... to ti je čudo...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Zanima me,je li se dobiju formule i konstante na papiru za fiziku, na prijemnom?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu