Kojaiva

Maturanti generacije 2017/2018

872 poruka u ovoj temi

On 2/10/2018 at 10:09 AM, MarcBo said:

Ja sam prije 5 dana poslala dokumente, jos nisu stigli u NCVVO, neki mi rekli da nece jos ni za 7 dana, a to je prekasno.. Bas me strah da nece stici 

Kad si ti slao i odakle? :huh:

Ja sam ih poslala jos u 12.mjesecu i jos mi nije napisano da su stigli na postani student, pa sam im pisala i rekli su da su stigli dokumenti samo ih jos nisu uvrstili.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Ljudi to se radi onak u 5 mjesecu, to slanje potvrde o sposobnosti

Uredio Mere567

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
16 hours ago, MarcBo said:

Šta ne trebaju do 15.02.? :o

Ja sam iz Jajca slala :rolleyes:

Piše u priručniku da je dostava dokumentacije Centru do 27.2.:)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ljudi, za prijemni se samo uplati ono pod zaduženja? Meni piše nešto deseti mjesec, pretpostavljam da će se kasnije pojaviti pravi datum. Do kad to moramo uplatiti? 

I ne mogu naći nikakve informacije za do potvrdu i izjavu, kad se to mora? 

Ispričavam se na puno pitanja :wacko:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 13 sati , mateat1 said:

Pitanje, je li dovoljno učiti iz trinomovih skripti? 

• Nije, puno detalja je izostavljeno. Svakako su predobre skripte no ako želiš nešto bolje rezultate uči ćeš iz udžbenika. Ovisi o kojem predmetu pričamo. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
15 hours ago, Flora said:

Ljudi, za prijemni se samo uplati ono pod zaduženja? Meni piše nešto deseti mjesec, pretpostavljam da će se kasnije pojaviti pravi datum. Do kad to moramo uplatiti? 

I ne mogu naći nikakve informacije za do potvrdu i izjavu, kad se to mora? 

Ispričavam se na puno pitanja :wacko:

Mene isto zanima kaj sve treba slat i kada ako neko zna

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 16 sati , pikacu7 said:

Koja je po vama najbolja skripta iz biologije za pripremu? :)

Pomakova je najopširnija, trinomova je više za ponovit kad znaš. Al najbolje se drži udžbenika i prolazi ona sva moguća pitanja iz plave zbirke + pomakova zbirka+pitanja s perpetuma od prošlih god i to je to. Doslovno se godinama ponavljaju ista pitanja iz biologije, to ti je najmanja briga.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
16 hours ago, pikacu7 said:

Koja je po vama najbolja skripta iz biologije za pripremu? :)

Meni za učenje više odgovaraju udžbenici jer ipak omogućuju bolje razumijevanje nego skripta, a onda za ponavljanje imam priručnik za maturu od školske knjige. Dosta ljudi koje znam su zadovoljni trinomovom skriptom i kažu da je dosta za prijemni ako imaš barem nekakvo predznanje.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 14. 02. 2018. at 3:32, memorg30 said:

Meni za učenje više odgovaraju udžbenici jer ipak omogućuju bolje razumijevanje nego skripta, a onda za ponavljanje imam priručnik za maturu od školske knjige. Dosta ljudi koje znam su zadovoljni trinomovom skriptom i kažu da je dosta za prijemni ako imaš barem nekakvo predznanje.

Udzenici:Od molekule do organizma,springerov 3.r(narančasti),genetika i evolucija za 4r.

skripte:trinom + plava zbirka,eventualno jos pomakova ali je detalno napravljena za većinu sto uopoće ne ulazi u katalog,al za proći je dobra.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Bok svima! :D

Ima li netko od prošlogodišnjih "propalih" medicinara da će ove godine opet probati? :P

E da, koliko vas planira u Osijek na medicinu?

I sad pitanje zbog kojega sam ovdje. Prošle godine fizika me koštala upada na medicinu, tako da ju ove godine idem ponovno polagati. Znanje mi baš i nije neko, s obzirom da mi je fiziku držao razrednik pa sad zaključite kako je to znanje izgledalo i kako su se rješavali testovi hahah :P. S obzirom na to, planiram upisati pripreme. Točnije u Algebri u Os jer mi je to najbliže. Ima li itko iskustva s pripremama u Algebri ili netko tko zna nešto o njima od nekoga tko mu je rekao. 

Hvala vam unaprijed! :D 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 15. 02. 2018. at 11:21, sectum.sempraxy said:

Bok svima! :D

Ima li netko od prošlogodišnjih "propalih" medicinara da će ove godine opet probati? :P

E da, koliko vas planira u Osijek na medicinu?

I sad pitanje zbog kojega sam ovdje. Prošle godine fizika me koštala upada na medicinu, tako da ju ove godine idem ponovno polagati. Znanje mi baš i nije neko, s obzirom da mi je fiziku držao razrednik pa sad zaključite kako je to znanje izgledalo i kako su se rješavali testovi hahah :P. S obzirom na to, planiram upisati pripreme. Točnije u Algebri u Os jer mi je to najbliže. Ima li itko iskustva s pripremama u Algebri ili netko tko zna nešto o njima od nekoga tko mu je rekao. 

Hvala vam unaprijed! :D 

o algebri nisam nista lose cula, ali ako vec ides na pripreme mozda da razmislis i o edukosu koji ti je takoder u osijeku(pa ti je onda i blizu) - edukos ti za 950kuna nudi 60 sati fizike, dok algebra za 950kn 36 sati sto je skoro pa upola manja satnica

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 16 sati , plankton said:

o algebri nisam nista lose cula, ali ako vec ides na pripreme mozda da razmislis i o edukosu koji ti je takoder u osijeku(pa ti je onda i blizu) - edukos ti za 950kuna nudi 60 sati fizike, dok algebra za 950kn 36 sati sto je skoro pa upola manja satnica

E hvala ti puno!

Iskreno nisam ni znao da EdukOS daje pripreme za maturu. :D Mislio sam da su samo orijentirani na instrukcije za fakultete i to. :) 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jel imaju ovdje gdje pitanja koja se ponavljaju na maturi iz biologije? Ako netko moze poslati bio bih zahvalan

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Zna li netko gdje je potrebno poslati Lječničku potvrdu o osnovnim zdr. i psihofiz. sposobnostima
I da li se mora u HR izvaditi ili može i u drugoj državi ?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 15 sati , Number13 said:

Zna li netko gdje je potrebno poslati Lječničku potvrdu o osnovnim zdr. i psihofiz. sposobnostima
I da li se mora u HR izvaditi ili može i u drugoj državi ?

BiH i Hrvatska imaju sporazum o međusobnom priznavanju dokumenata. Trebala bi liječnička potvrda vrijediti. Za ostale zemlje ne znam. 

Da, piše i na Hrvatskoj strani, ako postoji bilateralni ugovor, ne treba ovjeravati i dokument vrijedi.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 15 sati , ~Sentinel~ said:

BiH i Hrvatska imaju sporazum o međusobnom priznavanju dokumenata. Trebala bi liječnička potvrda vrijediti. Za ostale zemlje ne znam. 

Da, piše i na Hrvatskoj strani, ako postoji bilateralni ugovor, ne treba ovjeravati i dokument vrijedi.

O, hvala lipa ^_^

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 16. 02. 2018. at 13:15, Kojaiva said:

Jel imaju ovdje gdje pitanja koja se ponavljaju na maturi iz biologije? Ako netko moze poslati bio bih zahvalan

Nemaš baš nešto što se ponavlja no evo za prijemni. Za maturu riješi sve stare. 

On 16. 02. 2018. at 13:15, Kojaiva said:

biologija pitanja-900.pdf

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jel ima netko rjesenja od pomakovih zbirki zadataka kemije i fizike? Nabavila zbirke, ali uzaludno kad ne mogu provjerit sto je tocno, a sto nije:unsure: 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku