Kojaiva

Maturanti generacije 2017/2018

923 poruka u ovoj temi

On 02. 06. 2018. at 16:10, klink1 said:

imate kakav pametan rezervni plan?:unsure:

imam  stomatologoja farmacija ili u njemačku na bauštel... 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama
prije 5 sati , pivac said:

imam  stomatologoja farmacija ili u njemačku na bauštel... 

fakseve tipa stomatologija i farmacija ne smatram bas rezervom haha

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ne planiram  pokušavati ići na neke društvene fakultete .. Radije  ču kao Lešo  jednu odmoriti  barem pol godine  na baušteli pa  onda u napad .  Lijepo je čuti Klink tvoje mišljenje i smatranje :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja bum kemiju il farmaciju jer vjerujem da to mogu pa opet probal iduce. Neznam za rijeku, komplicirano je

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

mere ne znam što bi ti rekao... 

ja idem na maturu sad  za koji dan pa što bude.. Ima jakih igrača iz mioca  koji se bruse na medicinu.. Malo me je strah za zg. ali prijavio sam se i idem na prijemni..  Samo hrabro- ništa labavo

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

kada je rok za prijavu studijskih programa (opcenito, ne onih odredenih kao npr dentalna)?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
7 hours ago, plankton said:

kada je rok za prijavu studijskih programa (opcenito, ne onih odredenih kao npr dentalna)?

Ne može se više na postani student dodavat faxove lol

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , Dugmicii said:

Ne može se više na postani student dodavat faxove lol

ja sam misla da se to moze do zadnjeg dana... pa nije tako bilo prosle godine.. wtffffffffffffffffffffffffffff zelim dodati jos fakulteta hahahah??'

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , JosipaLešo said:

ja sam misla da se to moze do zadnjeg dana... pa nije tako bilo prosle godine.. wtffffffffffffffffffffffffffff zelim dodati jos fakulteta hahahah??'

navodno se moze jos poslije mature dodat ak imas uvjete, bar se nadam:o

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 14 sati , klink1 said:

navodno se moze jos poslije mature dodat ak imas uvjete, bar se nadam:o

whaaaaaat hahahha

i ja se nadam xd :boff:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav, trebam savjet je li biologiju za maturu dovoljno naučiti iz trinomove skripte za nekih 75-80 %? :lol:

Uredio paulacicmir

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

11 hours ago, JosipaLešo said:

whaaaaaat hahahha

i ja se nadam xd :boff:

Mogu se prijavit još uvijek fakulteti. Mi smo smotani haha. Idete na moj odabir i skroz ispod fakulteta već odabranih piše "odaberi novi bla bla..."

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 7 sati , paulacicmir said:

Pozdrav, trebam savjet je li biologiju za maturu dovoljno naučiti iz trinomove skripte za nekih 75-80 %? :lol:

Mislim da je, ako se fokusiras na svaku sitnicu. Svidja mi se njihova skripta, ima milijun zadatka sa proslih matura i bas se fokusiraju na gradivo koje ce biti na maturi. Imaju dosta detalja. Ja ucim po tome samo i nadam se dobrom rezultatu. Mislim da ce biti dovoljno. Sretno!!  :diplomac:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 6 sati , Lupita said:

Mislim da je, ako se fokusiras na svaku sitnicu. Svidja mi se njihova skripta, ima milijun zadatka sa proslih matura i bas se fokusiraju na gradivo koje ce biti na maturi. Imaju dosta detalja. Ja ucim po tome samo i nadam se dobrom rezultatu. Mislim da ce biti dovoljno. Sretno!!  :diplomac:

Vidis recimo, moje je misljenje da je skripta dosta suplja. Masu toga se spomene na satu sto u skripti uopce ne stoji, a trebalo bi se kao znati. Primjerice nigdje ne stoje mozdane ovojnice, nigdje nema naziva za sredisnji dio hipofize, nigdje se ne spominje akvaporin kod bubrega i tako neke sitnice. Mislim sad jesu sitnice, ali ako dodu na maturi ili prijemnom, ono koji za to nisu culi nece ni znati. Pitanje prosle godine na maturi je bilo nabrojati dijelove dlake. U skripti tog nema... 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , paulaz32 said:

Vidis recimo, moje je misljenje da je skripta dosta suplja. Masu toga se spomene na satu sto u skripti uopce ne stoji, a trebalo bi se kao znati. Primjerice nigdje ne stoje mozdane ovojnice, nigdje nema naziva za sredisnji dio hipofize, nigdje se ne spominje akvaporin kod bubrega i tako neke sitnice. Mislim sad jesu sitnice, ali ako dodu na maturi ili prijemnom, ono koji za to nisu culi nece ni znati. Pitanje prosle godine na maturi je bilo nabrojati dijelove dlake. U skripti tog nema... 

dijelovi dlake i akvaporin mislis na prijemnom? nisam jos to srela kod starih matura:blink: trinom skripta nije za prijemni dovoljna tu nema rasprave haha, ali ovo sta je cura pitala je li dovoljna za 75% drzavne uradit...mislim da je. za 100% ne ali za 75% se daa naucit

Uredio Lupita

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 6 sati , paulaz32 said:

Jel imate mozda savjet na koje djelove se fokusirat jer neman bas puno vrimena jos, a tek san prije par dana pocela ucit :unsure:

prije 5 sati , Lupita said:

prije 5 sati , Lupita said:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ma nikakva hipofiza, dlake i akvaporini u bubregu ne brinite se. Biologija na prijemnom je duplo lakša nego na maturi, to sam treba proći stare primjere i vidjet šta najviše traže od vas, a to je genetika, stanica i čovjek. A na maturi ak dođe pitanje za hipofizu (što neće) možda maksimalno će nosit 1 bod i neće vam stvorit nekakav veći problem. Bitno je razumjeti ovo gradivo što sam maloprije naveo (za prijemni) i ne zamarat se previše s biljkama životinjama i nekim detaljima. Bolje se posvetit kemiji i fizici. Matura iz biologije se jako promijenila i više traže zaključivanje ,pogotovo iz gradiva 4. razreda, nego neke naučene podatke.

Nakraju dana nikog na prijemnom ne sjebe biologija već ili fizika ili kemija.

Uredio đoni

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nemojte se zamarat oko takvih detalja za maturu. Naučite dobro one osnove (gene, diobe, stanice, viruse); dalje je sve zaključivanje :) 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 8 sati , paulaz32 said:

Kakve mrtve mozdane ovojnice?? To se uci na anatomiji i to najosnovnije, a sigurno ima pojedinaca koji ne znaju to...pa zasto biste vi to ucili onda?? ne trebate to znat....hipofiza je dovoljno da naucite koji dio luci koji hormon, na sto oni dalje utjecu, da visi u obliku malenog okruglog graska ako bas zelite bit rjeciti....ma ni to vam nece dat vjv al dobro je znati i zanimljivo je ionako 

Uredio Simbelmyna

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 6 sati , Simbelmyna said:

Kakve mrtve mozdane ovojnice?? To se uci na anatomiji i to najosnovnije, a sigurno ima pojedinaca koji ne znaju to...pa zasto biste vi to ucili onda?? ne trebate to znat....hipofiza je dovoljno da naucite koji dio luci koji hormon, na sto oni dalje utjecu, da visi u obliku malenog okruglog graska ako bas zelite bit rjeciti....ma ni to vam nece dat vjv al dobro je znati i zanimljivo je ionako 

prije 6 sati , Dugmicii said:

Nemojte se zamarat oko takvih detalja za maturu. Naučite dobro one osnove (gene, diobe, stanice, viruse); dalje je sve zaključivanje :) 

prije 8 sati , đoni said:

Ma nikakva hipofiza, dlake i akvaporini u bubregu ne brinite se. Biologija na prijemnom je duplo lakša nego na maturi, to sam treba proći stare primjere i vidjet šta najviše traže od vas, a to je genetika, stanica i čovjek. A na maturi ak dođe pitanje za hipofizu (što neće) možda maksimalno će nosit 1 bod i neće vam stvorit nekakav veći problem. Bitno je razumjeti ovo gradivo što sam maloprije naveo (za prijemni) i ne zamarat se previše s biljkama životinjama i nekim detaljima. Bolje se posvetit kemiji i fizici. Matura iz biologije se jako promijenila i više traže zaključivanje ,pogotovo iz gradiva 4. razreda, nego neke naučene podatke.

Nakraju dana nikog na prijemnom ne sjebe biologija već ili fizika ili kemija.

Znaci prema vama svima biologija mi nece bit problem na maturi i dovoljna je trinomova skripta? 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ne znam kako je kod vas, ali ja kad sam spremao biologiju radile su se knjige koje rade nasi iz gimnazije, da su bile u to vreme podebele jesu, ali se pola od toga nije ucilo... Kolega koji je pomenuo hormone je u pravu, za to je velika verovatnoca da padne.... I kod mene je bilo sistola/dijastola u radu srca, ne secam se konkretno kako je islo ali se vrtelo oko toga... a najmanje pitanja je bilo iz molekularne biologije koja je najobimnija... ja sam je vise ucio kao neku ogromnu pricu da prepricavam na svoj nacin, sa tacnim definicijama naravno... 

Ja sam se toliko bazirao na hemiju koja mi je 10x slabija bila, da sam na kraju mnogo uradio bolje hemiju a ne biologiju... :blink:

Imam 151mb materijala za prijemni, mahom prezentacije i pripremni testovi pa ako treba, PM me... Upload cu samo jedan deo ovde cisto da se vidi o cemu je rec, a prezentacije su ko za fakultet, sve bitno izdvojeno.. evo slika..

1.png

PRIPREMNA NASTAVA IZ BIOLOGIJE ZA MEDICINSKI FAKULTET U BEOGRADU.docx

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , paulacicmir said:

Znaci prema vama svima biologija mi nece bit problem na maturi i dovoljna je trinomova skripta? 

Ja ne bi htjela preuzet odgovornost na sebe i reci ti da ti nece biti problem i da je dovoljna skripta sa trinoma, jer svake godine ubace ness sto nema u skripti. Zadatci vise nisu za napamet naucit skriptu i et, vec je sve logicko povezivanje i ima zadataka koje cemo prvi put u zivotu vidit pa ce biti "snadji se pajdo", tak da ono, uci i rjesavaj stare drzavne, meni je ona sa 2017.jesenskog roka bila najjaca do sada pa pogledaj kak izgleda jer ce vjerojatno na toj razini biti i ova iz 2018...  jer kako kaze @paulaz32 nekih stvari i nema u skripti i tu se slazem. Tipa da krijesnice jedu muzjake, ili zasto ptice lete u obliku slova V, to je bilo na maturama. Ko zna sta ce nama staviti.. sve je na tebi kolko ces ucit..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 7 sati , Lupita said:

Ja ne bi htjela preuzet odgovornost na sebe i reci ti da ti nece biti problem i da je dovoljna skripta sa trinoma, jer svake godine ubace ness sto nema u skripti. Zadatci vise nisu za napamet naucit skriptu i et, vec je sve logicko povezivanje i ima zadataka koje cemo prvi put u zivotu vidit pa ce biti "snadji se pajdo", tak da ono, uci i rjesavaj stare drzavne, meni je ona sa 2017.jesenskog roka bila najjaca do sada pa pogledaj kak izgleda jer ce vjerojatno na toj razini biti i ova iz 2018...  jer kako kaze @paulaz32 nekih stvari i nema u skripti i tu se slazem. Tipa da krijesnice jedu muzjake, ili zasto ptice lete u obliku slova V, to je bilo na maturama. Ko zna sta ce nama staviti.. sve je na tebi kolko ces ucit..

Gledala sn proslogodisnju i primjetila dam da najvise ima ekologije, imas li mozda ideje na kojem ce gradivu ove godine biti naglasak?;)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ovo sto sam ja navela gore sam navela ono ato stoji u elementovoj knjizi biologija za maturu. I prosli ljetni rok je bilo pitanje da se nabroje dijelovi dlake, a to u skripti uistinu ne pise. 

Predlazem da se svi dobro fokusiramo na ekologiju jer je 2017. bilo 15 zadataka iz nje.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , paulacicmir said:

Gledala sn proslogodisnju i primjetila dam da najvise ima ekologije, imas li mozda ideje na kojem ce gradivu ove godine biti naglasak?;)

Koliko sam primijetila, svake godine je vise manje isto. Znam neke koji su se prosle godine fokusirali iskljucivo na covjeka jer su razmisljali na nacin kao do sad su stalno bile biljke, ove godine nece

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu