Kojaiva

Maturanti generacije 2017/2018

835 poruka u ovoj temi

prije 5 sati , Ang said:

Deprimirate me ovim odgovorima pa da pitam gdje ste sve prijavili med?:)

sve 4 haha

prije 5 sati , Lupita said:

btw nakon koliko oni objave na ncvvo ispite i odgovore?

mislim da onak sutra il preksutra, ugl. kroz ovaj tj bi trebalo

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama
prije 5 sati , Ang said:

Deprimirate me ovim odgovorima pa da pitam gdje ste sve prijavili med?:)

sve osim osijeka hahhaha 1. zg 2. st 3. rijeka ali mozda maknem rijeku

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , Mere567 said:

Glukoza nemre sniziti lediste, i =1 ??

mozee samo ce ga snizit manje nego neki drugi spoj

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , Ang said:

Moze, ionako se ne boduje :)

a na listu za odgovore?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , melika said:

a na listu za odgovore?

E to stvarno nisam sigurna jer to preko citaca ide :/

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
5 hours ago, melika said:

a na listu za odgovore?

Pa sta znaci krizat? Nisi valjda presarala cijeli list iz fore haha ali mozes ispravljati ako zacrnis popravis potpises se i prepisea jos jednom tocno

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Lamarck je zadnje vjerojatno (onaj primjer sa žirafom i produživanje vrata) . Sa žabom sam stavio da povisuje vlastitu temperaturu. Ono s vukom je bilo pod C) da se poveća populacija srna. Ono sa žitaricom je poliploidijom. S mačkama je 25%. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

A ne znam. Meni je ta matura malo blesavo slozena. Na kraju se sve svodi na ekologiju i prilagodbe na okolis ili pak na gradu stanice. Di je tu covjek haha

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
5 hours ago, memorg30 said:

A ne znam. Meni je ta matura malo blesavo slozena. Na kraju se sve svodi na ekologiju i prilagodbe na okolis ili pak na gradu stanice. Di je tu covjek haha

Moramo dobro razumjeti osnove, a to su upravo građa, funkcija i diobe stanice. Ima vremena na medicini da naučimo čovjeka detaljno, u srednjoj samo površinu pogrebemo

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
5 hours ago, Dugmicii said:

Moramo dobro razumjeti osnove, a to su upravo građa, funkcija i diobe stanice. Ima vremena na medicini da naučimo čovjeka detaljno, u srednjoj samo površinu pogrebemo

Ne polazu biologiju samo buduci medicinari. Da ali osnove svega. Po meni je bilo premalo covjeka, genetike i evolucije, a previse zivotinja i ekologije. Ali to je samo moje misljenje. Mislim, prema meni je vaznije da znamo krvotok covjeka nego krokodila

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ne polazu biologiju samo buduci medicinari. Da ali osnove svega. Po meni je bilo premalo covjeka, genetike i evolucije, a previse zivotinja i ekologije. Ali to je samo moje misljenje. Mislim, prema meni je vaznije da znamo krvotok covjeka nego krokodila

Slažem se u potpunosti, ali slična stvar bi se događala u ljudskom krvotoku. To je primjena znanja, ako razumiješ što želim reći. Ništa loše :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
5 hours ago, Dugmicii said:

Slažem se u potpunosti, ali slična stvar bi se događala u ljudskom krvotoku. To je primjena znanja, ako razumiješ što želim reći. Ništa loše :)

Apsolutno. Mislim ja se ne zalim ja mozda odem na veterinu haha nego mislim da je covjek korisniji vecini ljudi. Iako je meni bas bilo zanimljivo kako to funkcionira kod krokodila haha

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Apsolutno. Mislim ja se ne zalim ja mozda odem na veterinu haha nego mislim da je covjek korisniji vecini ljudi. Iako je meni bas bilo zanimljivo kako to funkcionira kod krokodila haha

Ma prijatelju i to je prošlo. Još sutra i petak. Iskreno, mislim da će ova biologija biti teža od kemije u petak. Fizika mislim da će bit laganica, oko tog sam takva flegma da je to strašno haha :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ej sta se stavili za onu vodu?ja nak zaslađe jer je ph saharoze tak nešto između 3 i 5 ali opet ona sadrži i kamenac i klor...pa ono neznam

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

ej sta se stavili za onu vodu?ja nak zaslađe jer je ph saharoze tak nešto između 3 i 5 ali opet ona sadrži i kamenac i klor...pa ono neznam

I ja sam tak.. al sam isla eliminacijom

Destilirana i luznata ne idu zbog pH a vodovodna je cisti kamenac.. tak da se nadam da je okej to

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja mislim da je destilirana. Tako pise i na internetu. Ako pricate o Venerinoj muholovci

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
5 hours ago, melika said:

Ja sam eliminacijom ocito izbacio luznatu otopinu il sta je vec bilo ponudeno jer pH je kiseli isto kao i vodovodnu jer ona ima minerale i klor. Ostali su mi destilirana i zasecerena, a iskreno bilo mi je bezveze mislim ko će šećerit vodu za biljku daj me nemoj zajebavat hahah kaj ja znam ne razumijem se bas u to haha pa sam stavil destiliranu vodu i sad mi je drago jer bar na wikipediji pise da se nju treba zalijevat destiliranom vodom ili kisnicom

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , memorg30 said:

e da što točno znači da je neki hranidbeni lanac energetski povoljniji? valjda mi je to negdje promaknulo

valjda ako ih je manje mozda?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , memorg30 said:

e da što točno znači da je neki hranidbeni lanac energetski povoljniji? valjda mi je to negdje promaknulo

Ee al pisalo je nepovoljniji sjecam se tocno

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku