Kojaiva

Maturanti generacije 2017/2018

835 poruka u ovoj temi

5 hours ago, memorg30 said:

Ja zadovoljan 90-94 ovisno sta ce priznavat

Usreći me i reci da ciljaš na Zagreb

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama
prije 5 sati , Dugmicii said:

Ako napišem sve tri za 75% imam 800 bodova. Ako to nije dovoljno, ne znam što je :D 

Ja sam rijesila 76%.. tila sam split al sve mi se cini da ti se pridruzujem u rijeku:rolleyes:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Jel prijemni u zg-u sastavlja ncvvo ili netko sa mefa? Cisto da znam sta ocekivati ..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , sretnodite said:

Jel prijemni u zg-u sastavlja ncvvo ili netko sa mefa? Cisto da znam sta ocekivati ..

nema to veze s ncvvoom

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ljudi,u onom zadatku u drugoj ispitnoj gdje se tražilo u kojoj se fazi broj kromosoma smanji na pola stavila sam telofaza I.Nikako mi nema smisla da bude anafaza I kad se tu bivalenti samo razdvoje ali je broj kromosoma još uvijek isti jer je to još uvijek jedna stanica.Može li me netko ispraviti ako griješim,možda sam stvarno u zabludi hahahaha ili da se žalim?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , Quel said:

Ljudi,u onom zadatku u drugoj ispitnoj gdje se tražilo u kojoj se fazi broj kromosoma smanji na pola stavila sam telofaza I.Nikako mi nema smisla da bude anafaza I kad se tu bivalenti samo razdvoje ali je broj kromosoma još uvijek isti jer je to još uvijek jedna stanica.Može li me netko ispraviti ako griješim,možda sam stvarno u zabludi hahahaha ili da se žalim?

Nemaš se što žaliti. U anafazi dolazi do razdvajanja homolognih kromosoma, i dalje su dvostruki ali im se broj prepolovio i puJtuju na suprotne polove stanice..pa i za mitozu i obadvije mejoticke diobe vrijedi isto

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , Filip<<>¬ said:

Nemaš se što žaliti. U anafazi dolazi do razdvajanja homolognih kromosoma, i dalje su dvostruki ali im se broj prepolovio i puJtuju na suprotne polove stanice..pa i za mitozu i obadvije mejoticke diobe vrijedi isto

Ali koliko sam ja shvatila broj kromosoma je isti u anafazi I kao i npr u metafazi I.Homologni se jesu razdvojili ali se broj nije promijenio i dalje ih je jednako u stanici.A za mitozu se broj kromosoma u anafazi poveća duplo jer svaka kromatida postane kromosom.Ne znam stvarno,poslala sam profesorici pa ćemo vidjeti...Hvala na odgovoru u svakom slučaju,možda si upravu samo ja još nisam skužila hahaha :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , Quel said:

Ali koliko sam ja shvatila broj kromosoma je isti u anafazi I kao i npr u metafazi I.Homologni se jesu razdvojili ali se broj nije promijenio i dalje ih je jednako u stanici.A za mitozu se broj kromosoma u anafazi poveća duplo jer svaka kromatida postane kromosom.Ne znam stvarno,poslala sam profesorici pa ćemo vidjeti...Hvala na odgovoru u svakom slučaju,možda si upravu samo ja još nisam skužila hahaha :)

Anafaza je sigurno tocan odgovor

Sad sam pogledala pitanje i pita se kad se u STANICI smanji broj na pola, a smanji se u toj STANICI u anafazi (nema veze kaj jos nisu stanice zasebne)

Shvacam sto hoces reci, ali citokineza ti pocne prije telofaze ionako ako te to buni (pocne u slicno vrijeme ko anafaza)

Uredio Simbelmyna

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Meni je recimo na biologiji bio nelogičan onaj s intervalima temperature gdje je gustoća populacije najmanja. Ja sam stavio one temperatue gdje je gustoća=0 jer je tad stvarno najmanja, a prema njima su one gustoće koje su veće od 0 a manje od 20 (kaj su to sam tak proizvoljno odabrali kaj je veliko a kaj malo? haha). Mišljenja?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja ne znam što je meni bilo, ali izgleda da sam prvo pitanje u drugoj ispitnoj knjižici pročitala NAJPOVOLJNIJE, UMJESTO NAJNEPOVOLJNIJE

:yuno: BRAIN

:yuno: WHY HAVE YOU FORSAKEN ME

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
5 hours ago, Number13 said:

Ja ne znam što je meni bilo, ali izgleda da sam prvo pitanje u drugoj ispitnoj knjižici pročitala NAJPOVOLJNIJE, UMJESTO NAJNEPOVOLJNIJE

:yuno: BRAIN

:yuno: WHY HAVE YOU FORSAKEN ME

haha tako sam ja onu neku tablicu s temperaturama i vremenom udvostrucenja procitao kao da je pri 40C vrijeme 6 minuta ili cega vec, a ne 16

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , memorg30 said:

haha tako sam ja onu neku tablicu s temperaturama i vremenom udvostrucenja procitao kao da je pri 40C vrijeme 6 minuta ili cega vec, a ne 16

Hoće to tako kad nam se učini da se nešto vrlo prosto traži od nas
 E da zanima me da li će priznati za 53.1 pitanje odgovor fermentacija mlijeka, jer nisam napisala mliječno-kiselo vrenje

:pokerface::pokerface::pokerface::pokerface:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , Simbelmyna said:

Anafaza je sigurno tocan odgovor

Sad sam pogledala pitanje i pita se kad se u STANICI smanji broj na pola, a smanji se u toj STANICI u anafazi (nema veze kaj jos nisu stanice zasebne)

Shvacam sto hoces reci, ali citokineza ti pocne prije telofaze ionako ako te to buni (pocne u slicno vrijeme ko anafaza)

Hvala puno,sad mi je jasnije :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
5 hours ago, Number13 said:

Hoće to tako kad nam se učini da se nešto vrlo prosto traži od nas
 E da zanima me da li će priznati za 53.1 pitanje odgovor fermentacija mlijeka, jer nisam napisala mliječno-kiselo vrenje

:pokerface::pokerface::pokerface::pokerface:

fermentacija i vrenje su sinonimi, a to znaci da se organska tvar nepotpuno razgraduje. kad kazes mlijecno-kiselo vrenje pokazujes da znas da nastaje mlijecna kiselina, a samo fermentacijom mlijeka ne tako da nemoj racunati na to, ali mozda te iznenade

Uredio memorg30

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , memorg30 said:

fermentacija i vrenje su sinonimi, a to znaci da se organska tvar nepotpuno razgraduje. kad kazes mlijecno-kiselo vrenje pokazujes da znas da nastaje mlijecna kiselina, a samo fermentacijom mlijeka ne tako da nemoj racunati na to, ali mozda te iznenade

Hmm, bolje neka ostane upitno nego da znam da imam jedan bod manje haha
Vidjet ćemo u 7. mjesecu sve...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
6 hours ago, memorg30 said:

Meni je recimo na biologiji bio nelogičan onaj s intervalima temperature gdje je gustoća populacije najmanja. Ja sam stavio one temperatue gdje je gustoća=0 jer je tad stvarno najmanja, a prema njima su one gustoće koje su veće od 0 a manje od 20 (kaj su to sam tak proizvoljno odabrali kaj je veliko a kaj malo? haha). Mišljenja?

Ja sam isto tako stavio: "Pri temperaturi manjoj od 0°C i pri temoeraturi vecoj od 10°C." Nikako mi nije jasno kako su izabrali koji ce intervali biti

6 hours ago, memorg30 said:

Ja sam tu procitao 16, ali je problem sto mi se ucinilo da pise 18 pri 35°C.

A i inace doslovno svako pitanje koje sam se dvoumio sto cu staviti, stavio sam pogresno...:ubijse:

Samo cu reci da sam od trihomonasa mislio da je trihina...

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ako imas da je maseni udio saharoze 0.05 to znači da možeš zamisliti bilo koju otopinu koja ima takav maseni udio, npr. otopina koja se sastoji od 5 g saharoze i  95 g vode. Iz toga izracunas molalnost b(saharoza)= n(saharoza) / m(voda) = (5 g / 342 gmol-1) / (95/1000 kg) i dobiješ molalnost u molkg-1. To pomnožiš sa krioskopskom konstantom otapala tj. vode koja je u K kg mol-1 i ostane ti promjena ledišta u K. Kako je ledište čistog otapala 0 stupnjeva C, ledište te otopine bit će 0 - taj delta T. Nadam se da je jasno :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 5 sati , justoneguy said:

Samo cu reci da sam od trihomonasa mislio da je trihina..

welcome to the club!! nek nisam jedina, kriticnost znaci na vrhuncu :lol2::wallbash:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Bolje odmorite sad od kemije ljudi, kaj ste naučili naučili. Ja odo popit kafu u birtiju i spavat :)
Sretno sutra! <3 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku