Kojaiva

Maturanti generacije 2017/2018

111 poruka u ovoj temi

13 hours ago, klink1 said:

Znači da ni nema smisla trošiti previše vremena na rješavanje tih zadataka iz priručnika ako je došlo do tolikih promjena?

Zadatci na prijemnom sada jesu zahtjevniji, ali, po meni, itekako ima smisla s razumijevanjem proći cijelu zbirku. Riješi ju na kraju kad budeš ponavljala, ne bi ti trebala oduzeti jako puno vremena.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama
prije 14 sati , Dr.Ago said:

kad uradis 1000 zadataka vježbajući za prijemni sve ih upamtiš... ja ih uopće nisam posebno učio i super je prošlo

Potpisujem. A kada se uhodas u formule iz fizike skontas kako je lako izvesti vise forumla iz jedne osnovne, u tome i jest poanta onih triki zadataka, sve je to povezivanje jer, npr. ne možeš odvojiti elektricitet od elektromagnetizma.
Kemija je, po meni, malo druga priča, ali te forumle zaista zapamtis ako ih konstantno koristis.

prije 13 sati , klink1 said:

Znači da ni nema smisla trošiti previše vremena na rješavanje tih zadataka iz priručnika ako je došlo do tolikih promjena?

Pa ja sam napravila upravo to, rjesavala i nervirala se zbog pitanja koje nisam znala, očekivala potpuno drugačije koncipiran prijemni, a dobila sam drugačiju verziju državne mature. Tako da ne opterećuj se tim priručnikom, ali pošto ga imaš skeniranog na forumu ništa te ne košta da ga barem malo pogledaš. Opet kažem, nemoj slijepo slušati što svi drugi govore, vidi što ti misliš da ti je najbolje.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , Discipulus_mus said:

Zadatci na prijemnom sada jesu zahtjevniji, ali, po meni, itekako ima smisla s razumijevanjem proći cijelu zbirku. Riješi ju na kraju kad budeš ponavljala, ne bi ti trebala oduzeti jako puno vremena.

prije 12 sati , JosipaLešo said:

Pa ja sam napravila upravo to, rjesavala i nervirala se zbog pitanja koje nisam znala, očekivala potpuno drugačije koncipiran prijemni, a dobila sam drugačiju verziju državne mature. Tako da ne opterećuj se tim priručnikom, ali pošto ga imaš skeniranog na forumu ništa te ne košta da ga barem malo pogledaš. Opet kažem, nemoj slijepo slušati što svi drugi govore, vidi što ti misliš da ti je najbolje.

Hvala na savjetima :)

Nadam se da će se na kraju sve dobro posložiti i da će se trud isplatiti. 

@JosipaLešoznači ti si odlučila pauzirati?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , klink1 said:

Hvala na savjetima :)

Nadam se da će se na kraju sve dobro posložiti i da će se trud isplatiti. 

@JosipaLešoznači ti si odlučila pauzirati?

A jesam hahah :lol::lol:
Nema na čemu, znam da savjeti drugih ljudi puno puno pomažu, tako da ako imaš ikakvih pitanja slobodno pitaj u inbox. Posložit će se, pa čak i ako ne bude kako smo svi planirali .. sve se događa s razlogom :P:P

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

A što mislite o tom probnom prijemnom u Pomaku 15.10.? Ja nekako mislim da nebi štetilo da odem iako mi se čini dosta rani termin.:blink:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , klink1 said:

A što mislite o tom probnom prijemnom u Pomaku 15.10.? Ja nekako mislim da nebi štetilo da odem iako mi se čini dosta rani termin.:blink:

Cekaj kakva je to sad fora s tim probnim prijemnim u 10.mjesecu? Kako mozes ista pisati bez organske kemije, moderne fizike i genetike koja se uci tek u 4.srednje?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , JosipaLešo said:

Cekaj kakva je to sad fora s tim probnim prijemnim u 10.mjesecu? Kako mozes ista pisati bez organske kemije, moderne fizike i genetike koja se uci tek u 4.srednje?

To ni meni nije jasno, mislim da je lani bio negdje u 6.mj? Jer oni ili misle napraviti prijemni s uključenim 4.raz što nema smisla jer mi maturanti još ništa od toga ne možemo znati ili misle napraviti prijemni bez 4.raz što opet nema smisla jer su ti izostavljeni dijelovi praktički najzastupljeniji na prijemnom?!:blink:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 17. 09. 2017. at 8:39, JosipaLešo said:

Potpisujem. A kada se uhodas u formule iz fizike skontas kako je lako izvesti vise forumla iz jedne osnovne, u tome i jest poanta onih triki zadataka, sve je to povezivanje jer, npr. ne možeš odvojiti elektricitet od elektromagnetizma.
Kemija je, po meni, malo druga priča, ali te forumle zaista zapamtis ako ih konstantno koristis.

Sjećaš li se možda koje je godine izdana plava knjiga iz koje si učila? Znam da ima starije izdanje i ono novije, mislim da je to novije 2012. godina. Uglavnom čula sam da u starijem izdanju ima više pitanja, ali da su u ovom novijem, naravno, zastupljenija novija pitanja koja se posljednjih godina pojavljuju na prijemnom. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 14 sati , Marie said:

Sjećaš li se možda koje je godine izdana plava knjiga iz koje si učila? Znam da ima starije izdanje i ono novije, mislim da je to novije 2012. godina. Uglavnom čula sam da u starijem izdanju ima više pitanja, ali da su u ovom novijem, naravno, zastupljenija novija pitanja koja se posljednjih godina pojavljuju na prijemnom. 

Od jedne cure sam slučajno sam dobila novo izdanje, a na forumu sam našla i staro. Staro ti ima po 800 zadataka iz svakog predmeta, i stvarno su super ta pitanja, posebno iz kemije i fizike. Ono cega ti nema u starom, a ima u novom su racunski zadatci. Stari ima vise teorijskij pitanja u kojima se kriju neke iznimke ili pravila koja jednostavno moras znati. Ali opet sve to prodea u prirpremi za maturu.

A to za godinu izdanja ne znam, ali znam da stari prirucnik nije imao uopce primjere prijemnog, dok je novi imao prijemni iz 2005., 2008. I 2011.

Uredio JosipaLešo

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 19. 09. 2017. at 10:37, toni.d6 said:

Jel planira tko u trinom, zimski, proljetni praznici i svibanj? :D 

Ja se još uvijek mislim, planiraš li ti uzimati paket ili pojedinačno predmete?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu