Kojaiva

Maturanti generacije 2017/2018

148 poruka u ovoj temi

On 10. 10. 2017. at 21:49, Laurus said:

Jesu li pripreme bolje u Pomaku ili Trinomu?

Uzmite u obzir da imam tragično znanje iz fizike (imamo profesora koji ne priča i ne objašnjava nego definicije iz udžbenika napiše na ploču, bolje sam znala fiziku u osnovnoj nego sad :/ )

A neki kažu trinom, neki pomak tako da ne znam iskreno. Možda je trinom malo na jačem glasu al to je vjerojatno zbog veličine. Ja sam upisala Trinom iako vjerujem da dođe na slično, najviše je na tebi, ali u svakom slučaju, vidjet ćemo uskoro.  :) 

Uredio klink1

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama
On 10/10/2017 at 21:49, Laurus said:

Jesu li pripreme bolje u Pomaku ili Trinomu?

Uzmite u obzir da imam tragično znanje iz fizike (imamo profesora koji ne priča i ne objašnjava nego definicije iz udžbenika napiše na ploču, bolje sam znala fiziku u osnovnoj nego sad :/ )

Moj savjet - ako ne kužiš fiziku, odi u Pomak samo na fiziku. Profesor je genijalan, daje dodatne besplatno sate, ako ne razumiješ ostat će poslije s tobom. Tjera da razumiješ, a ne da biflaš formule i sl. Pun pogodak što se mene tiče. Možda će ti bit dobre i instrukcije kod njega, ako ih daje... ne znam jel radi 1 na 1, mogu ti dat broj njegov pa se porazgovaraj s njim malo ako želiš. Čisto tako da dođeš na razgovor s njim pa vidiš kako ti se sviđa... pa onda odluči :) 

Uredio Simbelmyna

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Znaš možda kako se zove profesor iz fizike?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 03. 11. 2017. at 11:33, Mimzy said:

Znaš možda kako se zove profesor iz fizike?

Branko Lemac, on je i vlasnik Pomaka

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Kolege, je li itko našao na forumu nekakvu radnu bilježnicu ili nešto slično sa zadacima iz ORGANSKE kemije ? Htjela bih da nisu samo zadatci na zaokruživanje nego da ima i malo zadataka riječima ..
Znam za kemu24, ali ima li još nešto?

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav svima. :D
Znam da ima  mnogo slicnih tema, ali iskreno treba mi neka da mogu poceti koristiti sadrzaj foruma. :)
Također, znanima me dosta toga o upisima na medicinu u Zg i Ri pa zasto ne pitati. Iz kojih skripta ste ucili za maturu iz kemije, fizike i biologije ili cete tek uciti? Od tolikih knjiga stvarno ne znam koju izabrati. Iz cega je najbolje uciti za prijemni u Zgu? Mene osobno muci ta neorganiziranost i nekonstantnost na svim mef kod upisa. Zagreb trazi prijemni, a Ri trazi maturu pa bi trebala spremati i maturu i prijemni. U Zgu koliko sam uspjela vidjeti trebala bi visu razinu obaveznih predmeta dok u Ri nizu koju uopce ne gledaju. Voljela bih cuti neka iskustva kod upisa, prijemnih i sl. Jel stvarno tako tesko? ;) Idem u gimnaziju, ne prolazim s 5, ali blizu sam. Znam da mogu nauciti do mature biologiju jer puno toga vec znam, a na kemiji i fizici bi trebala malo vise poraditi. Je li upisao netko tko nije odlikas? Znam da vjerojatno je, ali ja imam dojam kao da sam ja jedina koja ne prolazi s 5, a cilja na faks kao sto je medicina.:ninja: Mislim da bi vise zeljela u Rijeku jer sam cula bas puno pozitivnih stvari o studiranju medicine u Ri pa me zanima kakvi su smjestaji? Jel tesko naci stan ili upast u dom?:D
I jos me samo zanima dal ima tu jos takvih kao sto sam ja, koji imaju strasnu zelju upisat medicinu, ali istovremeno se uzasno boje? Jer ja imam osjecaj da cu pasti anatomiju, godinu i da nisam dovoljno pametna za mef, posto me svi oko mene  plase kako je to uzasno tezak fakultet. :lol:

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Ja sam si prošle godine kupila u knjižari zbirku, mislim da je profilova, Temelji organske kemije, mislim da je nekih 50ak kuna, a super je bila, s primjerima nekim i zadacima :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 21 sat , mirnisa2511 said:

Ja sam si prošle godine kupila u knjižari zbirku, mislim da je profilova, Temelji organske kemije, mislim da je nekih 50ak kuna, a super je bila, s primjerima nekim i zadacima :)

Aha, ja imam taj udzbenik, ljubicasti.

Aj super bas cu onda pogledati to. Hvala :D

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Nisi jos ni upisala faks, a ti već razmisljas o anatomiji, stanu ... Ne zelim obeshrabrivati , ljepo je sto te to sve zanima, ali ohladi malo. Fokusiraj se sad na maturu i prijemni, a kad upises faks lako za ostalo.

Ako ti misli budu previše na svim drugim stvarima koje iskljucuju ucenje za prijemni i maturu vec si niže rangirana..
Ima ti na forumu puno materijala. Samo upiši u tražilicu sto te zanima. Nemoj da te biologija ne zamara jer nije to baš tako kako su nas učili u srednju, naprotiv puno je gore ( necu reci da je teze, jer nije, ali je jako cudno jer mi ne razmisljamo niti ucimo na nacin na koji je matura koncipirana). Dakle nema zajebvanja sa biologijom, a ni sa kemijom bome. Ali vjeruj mi fizika je najmanji problem. Dovoljno je fizika u 24 lekcije i na konju si!!

Sretno i samo polako :) Strah je normalan, ali u odredenoj kolicini. Previse straha ce te zakociti pa vise neces znati ni sto zelis, ni sto mozes niiii nista hahah.

Vjeruj sebi!!

Uredio JosipaLešo

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav!

1.Nemoj se bojati! 

2. Da, ima ljudi koji su upisali MEF u RI, a nisu odlikaši. Znam jednu curu koja nije bila kontinuirani odlikaš, a upisala se na MEF u Ri i dobila je dom. 

3. Ako upišeš MEF velika je vjerojatnost da dobivaš i dom. Takva je barem situacija sa mojim poznanicima koji studiraju u Rijeci. 

4. Najbitnija je motivacija, a sve ostalo samo po sebi dođe.

5. Nemoj se brinuti o drugim ljudima, odnosno o njihovim stavovima i mislima. 

6. Samo naprijed! 

Savjet: Da bi provjerila ako je medicina tvoje područje probaj volontirati u nekim bolnicama ili gledati operacije na YT-u. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 12 sati , Marie said:

Je li istina da za upad na MEF u Zagrebu moraš imati vezu? 

Nije, ne moras ju imati.

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , Quel said:

Ima li netko da je upisao pripreme u Trinomu?

Ja. :) 

Od ove subote

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , klink1 said:

Ja. :) 

Od ove subote

Sretno :) Ja sam upisala zimsko-proljetni ciklus.Možeš li,molim te,nakon određenog vremena napisati svoje dojmove da znam što očekivati

Uredio Quel

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 11 sati , Quel said:

Sretno :) Ja sam upisala zimsko-proljetni ciklus.Možeš li,molim te,nakon određenog vremena napisati svoje dojmove da znam što očekivati.

Hvala :D 

Naravno, ukoliko zaboravim, slobodno se javi :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav, ima li netko primjere prijemnih ispita za Zg? Bilo što, što može pomoći u pripremama za prijemni? Hvala!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 16 sati , Cohors said:

Pozdrav, ima li netko primjere prijemnih ispita za Zg? Bilo što, što može pomoći u pripremama za prijemni? Hvala!

Mef je izdao  priručnik (2012.) za pripremu s primjerima pitanja s prijemnih po predmetima i unutra su i bas prijemni ispiti 2005., 2008. i 2011.

A tu na perpetuumu imaš neka pitanja s prošlih ispita koja su napisali maturanti. 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

Pozdrav ljudi, jel se počeo tko ozbiljno pripremat za maturu? 

Ja nikako da se natjeram, previše obaveza u četvrtom razredu..

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 20.11.2017. at 0:07 PM, Kojaiva said:Pozdrav ljudi, jel se počeo tko ozbiljno pripremat za maturu? 

tocno to... nista se ne stigne toliko vremena se trosi na nepotrebne predmete. Valjda pod zimskima... vec vidim kako dani prolaze brzo da ce doc i 5 mjesec tako. Krenula na trinom ali nije ni trinom rjesenje za sve :/ najvise toga moramo sami. Kako stoje ostali? 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
prije 17 sati , Mere567 said:

tocno to... nista se ne stigne toliko vremena se trosi na nepotrebne predmete. Valjda pod zimskima... vec vidim kako dani prolaze brzo da ce doc i 5 mjesec tako. Krenula na trinom ali nije ni trinom rjesenje za sve :/ najvise toga moramo sami. Kako stoje ostali? 

Ja lagano pocela ponavljati fiziku.

I da ako netko ima Fizika u 24 lekcije , IZDANJE IZ 2010. - ima dosta gresaka!! 

Tako da ono.. ako vam je neki zadatak sumnjiv moguce da je cak greska u knjizi 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
On 20. 11. 2017. at 12:07, Kojaiva said:

Pozdrav ljudi, jel se počeo tko ozbiljno pripremat za maturu? 

Krenula u trinom, osnovni predmeti pripreme u skoli od 9.mj, zasad sve vecinski ide po planu. :) 

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku

• Recently Browsing   1 korisnik