2 poruke u ovoj temi

Veliki pozdrav svima!

Zanima me ima li ovdje onih koji su generacija maturanata 2016./2017., nisu uspjeli upisati medicinu te se pripremaju ponovno ove godine? +da napomenem, ne pauziram, studiram veterinu koju sam izabrala s namjerom da ce mi pomoci ucvrstiti znanje i sigurnost, pa i popuniti rupe u znanju iz biologije, kemije, fizike. Mudro ili ne, hmm, vidjet cemo. Uglavnom, rjesavam redovito sve ispite na faksu i pripremam se za prijemni i ponovno na maturu. Dosta ljudi je odustalo od veterine, otislo doma da se pripremaju, neki pauziraju godinu a ja vodim borbu i ne dam se. Tesko je ali vjerujem da nije nemoguce. Ima li ko kakvih iskustva s tim od prije? Trebaaam malo ohrabrenja! :)

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

Pozdrav ;)

Možda ne odgovaram traženom profilu jer sam generacija 2014./2015., ali bio sam u sličnoj situaciji. 2015. sam izašao na prijemni i nisam ga uspio položiti jer sam mu premalo vremena posvetio i kao posljedica upisao sam PBF u Zagrebu. Krajem 1. semestra na PBF-u shvatio sam kako me taj fakultet apsolutno ne zanima i da je medicina zapravo jedini prihvatljiv izbor. Odlučio sam se u potpunosti posvetiti pripremi prijemnog ispita (i mature za druge medicinske fakultete) i početkom 2. semestra na PBF-u odustao sam od tog faksa. Tim potezom sam dobio jako puno vremena za pripremu ispita, ali možda malo i previše jer 6 mjeseci je jako dug period. U početku nije bilo lako jer sam imao ružan osjećaj zbog činjenice da sam "izgubio" jednu godinu, ali vremenom shvatiš da to zapravo nije ništa i da je u potpunosti vrijedno onog fakulteta koji će ti omogućiti budućnost i život kakvom se nadaš. Zato ti savjetujem da, ako stvarno želiš upisati medicinu u Zagrebu, polaganje prijemnog staviš na prvo mjesto pa makar to značilo da napustiš svoj fakultet. Vremena imaš još dosta tako da sama procijeni koliko ti treba da svladaš gradivo i možeš li učiti paralelno s veterinom. Prijemni nije lagan, ali daleko od toga da je nesavladiv. Uz trud i rad položi se bez problema, ja sam ti primjer :D. Nadam se da ti je ovo bar malo pomoglo i želim ti dalje svu sreću (buduća kolegice, nadam se :lol:)!

Podijeli ovu poruku

Poveznica na poruku
Podijeli na drugim stranicama

• Recently Browsing   0 korisnika

Ni jedan registrirani korisnik ne pregledava ovu stranicu